Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

On 19.11.2022. at 22:36, djordje geprat said:

moja deca su '82 i '83 godište. pubertetlije devedesetih. žena je mogla da dopunjuje časovima,ja radom po kućama. nismo. trudili smo se da sačuvamo decu. da ne bude kao što je bilo u "ranama" i sličnom. pamet, trud, posvećenost. sada smo ponosni na njih i njihove izabranike.

 

što se tiče stresnosti. kada je žena radila u "20 oktobru", radila je i u mašinskoj školi preko puta rode na novom beogradu. 3 dana sa klincima od 12 -14 godina, dva sa momcima 17 - 19 godina. naizmenično. dva direktora, dve zbornice ..........(gde da staviš dnevnik, kojim hodnikom da ideš, koji prevoz da koristiš, kakva ti je satnica........). da im se svima skine kapa.

 

Ja sam ta generacija vase dece, moji sa nama nisu imali neke izazove u odrastanju sticajem okolnosti. Ali sad je definitivno i gore vreme, ja sam pre 20ak godina tokom studija recimo na Banjici naletala da se prodaje nesto na trotoaru, a sad mi je to bukvalno ispod kuce na otvorenom po ceo dan primopredaja, i kad zoves policiju oni ti samo reportiraju da znaju da si ih prijavio.

I to moje dete gleda dok raste. Pa pocnimo samo od toga.

Link to comment
  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    773

  • radisa

    720

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa zato što je sada na ulici takva situacija i govorim da zbog toga, televizije i interneta, što institucije (uključujući školu) ne funkcionišu povećana je obaveza i odgovornost roditelja. upravo ide utisak nedelje na tu temu.

Link to comment
30 minutes ago, djordje geprat said:

pa zato što je sada na ulici takva situacija i govorim da zbog toga, televizije i interneta, što institucije (uključujući školu) ne funkcionišu povećana je obaveza i odgovornost roditelja. upravo ide utisak nedelje na tu temu.

 

Decu vaspitavaju roditelji, prijatelji, skola i ulica. Ne postoji stakleno zvono, i ne postoji dete imuno na pritisak okoline. I onda kako ti se posloze zvezda i okolnosti. Ali tvrdim da u principu roditelji ovo ne mogu da iskompenzuju.
edit: Mislim to je iluzija i laz: sad cu ja da pojacam pricu i davanje primera, dodam nastavne i vannastavne aktivnosti i pozitivne primere, i tako ja ispunim svoju vecu obavezu.

Nije posledica ovoga da je sad povecana obaveza roditelja, nego je posledica ovoga da ce biti sve vise unistene dece i porodica jer nam je drzava mafijaska i usmerena ka upropascavanju dece.

Edited by Mel
Link to comment

baš zato što ne postoji stakleno zvono i što na ponašanje dece utiče raznorazno, pre svega u negativnom smislu, roditelji moraju da daju sve od sebe da im deca preguraju sva iskušenja. znamo kakva nam je država, ne treba ponavljati, vaditi se na to i predavati se, naprosto moraju. dobar je bio ovaj "utisak nedelje" vredi ga pogledati na odloženo. reč je bila i o tome koliko roditelji moraju da urade, promene u svojim stavovima.

 

EDIT: zaboravih da pomenem roditelje koji direktno, svojim odlukama, stavovima i ponašanjem usmeravaju potomstvo na devijantna ponašanja, hvatanje prečica, egoizam, bašmeberigizam............

Edited by djordje geprat
Link to comment

Makedonci povlače Imlekov jogurt iz Srbije jer ne zadovoljava njihov standard za aflatoksin (isti kao naš pre Vučićevog pomeranja zareza, tj. dozvoljavanja 10x veće količine od prvobitne):

 

 

 

Quote

Производител на јогуртот е АД Имлек од Падинска скела, Република Србија, а увозник и дистрибутер е Млекара АД Битола.

https://www.slobodenpecat.mk/ahv-poradi-aflatoksin-od-pazarot-povlechen-i-jogurtot-balans-plus/

Edited by vememah
  • +1 4
  • Tužno 1
Link to comment
13 hours ago, Svemir Zeka said:

Ja u tri škole radim. 

Nervira me omalovažavanje, loše plate (takođe omalovažavanje)

Radila sam u privatnom sektoru, i u ngo.

Ostala sam u školi. Najgore je u ngo.

Budem li se sastavila kvalitetno, trenutno imam i preko norme, neću menjati posao. Da, hoću jednu od njih, zato i držim sve nove kao suvo zlato - nije svaki kolektiv isti. Al da zbog dece prestajem da radim, to nikako. Naučila sam da postavljam granice, evo prvog dana nove sam imala čelendže, bez frke sam opeglala. Ne bih mogla da se zamislim tako pre tri godine ni u ludilu. 

 

I uvek, uvek - odrasli mrse konce. Deca ne, ja mogu dosta dobro da ih podnesem. Mislim, u odnosu na ostale poslove. Sastančenja, keženja ili gaslajting na drugim mestima su mi daleko manje privlačni. Ali ok, to sam ja i moj je izbor. Između ostalog, jer je lepši deo ovog posla nezamenljiv. Radost koju deca emituju meni lično nema pandan u drugom poslu.

 

Kakve celendze i kako si se postavila?

Link to comment
2 minutes ago, Mel said:

 

Kakve celendze i kako si se postavila?

Ne bih detaljno, razumećeš ;)

Neke situacije u kojima sam se postavila kao da sam sto godina tu, a ne jedan dan. Ali to je iskustvo, vremenom naučiš kako treba, bar za ono što je ljudski faktor.

Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Ne bih detaljno, razumećeš ;)

Neke situacije u kojima sam se postavila kao da sam sto godina tu, a ne jedan dan. Ali to je iskustvo, vremenom naučiš kako treba, bar za ono što je ljudski faktor.

 

Naravno. Ja vec vidim ako bih presla u nastavu nekad da bi me deca pojela ne za dorucak nego pre termina za dorucak.

  • Haha 1
Link to comment

U Tutinu, gradiću u kome je neki lokalni šerif kao veliki pametnjaković sazidao zgradurinu iznad reke, zbog poplave se utopio dvogodišnjak. Profesor koji se bavi bujičnim rekama na tviteru tvrdi da se zadnje dve godine ništa nije ulagalo i da je situacija na rekama gora nego ranije.

 

 

 

FiINgUgXEAEoCdI?format=jpg&name=medium

 

FiINgCUXgAQqpdl?format=jpg&name=small

Spoiler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Tužno 1
Link to comment

ovome izgleda nema kraja sve dok neko ne potegne oružje i napravi masakr

Vršnjačko nasilje u OŠ "Sonja Marinković", kao posledica dečaku odstranjena slezina

Quote

Na snimku se jasno vidi koškanje, guranje i udaranje mog deteta koje je okrenuto leđima. To radi grupa od nekoliko učenika. Moj sin nastavlja put ka učionici i iz te grupe se izdavaja jedan dečak koji mu prilazi, opet s leđa, i bukvalno ga je "počistio", kao što u karateu izgleda čišćenje. Dakle, znatno viši i krupniji dečak je počistio moga sina od 45 kg i to s leđa. Pri padu ruka mog deteta je bila ispod tela i on svojom rukom gnječi rebra i dolazi do rupture slezine - priča Dejan Kolar, otac maloletnog dečaka koji je pretrpeo nasilje.

Odmah nakon poziva, otac se upućuje u školu gde zatiče svoje dete koje se žali na bolove u rebrima i stomaku.

- Kada sam otišao do škole pitao sam ga šta se dogodilo, ali je rekao da ne zna, da je u pitanju delić sekunde. Međutim, kada sam pogledao snimak, sve mi je bilo jasno. Napadnut je s leđa, nije imao nikakve šanse da se odbrani. Tražio sam u školi da se pozove policija i direktor, ali sam dobio odgovor "da to tako ne ide" -  navodi naš sagovornik koji je dete potom sam odveo u bolnicu - U bolnici je ustanovljena ruptura te, da je tako nazovem šolje u kojoj leži slezina i odveden je na operaciju koja podrazumeva odstranjivanje slezine. Dete je sada stabilno, vitalni parametri su u redu i u bolnici je na postoperativnom oporavku. Poznajem ljude koji žive bez slezine i znam da ćemo od sada morati da budemo veoma oprezni kod svake prehlade i virusa. Svaka temperatura će biti problem.

Otac osmaka koji je pretrpeo nasilje objašnjava da ovo nije prvi put, već da je njegov sin godinama izložen verbalnom, psihičkom, pa i fizičkom maltretiranju od strane pojedinih vršnjaka, te najavljuje pravnu borbu protiv svih koji su odgovorni za jučerašnji događaj.

-  Jutros sam bio u policiji i oni će dalje postupati po protokolu. Ono što ja kao pojedinac mogu učiniti je da protiv svih vinovnika, njihovih roditelja i same škole podnesem tužbe. Ja ću oboje moje dece da ispišem iz te škole. Od prvog razreda upozoravam da dete dolazi kući plačući, da je izložen verbalnom, fizičkom, pa i psihičkom nasilju. Zamislite kako se oseća dete kom bace užinu kroz prozor ili polome naočare - završava ogorčeni otac.

EDIT: jedan komentar

Quote

Znam kako je tom malom klincu, prosao sam istu torturu u istoj skoli godinama. Govorili su mi da se moram braniti ali nmg realno da se branim protiv sedmorice i jos ostalih njihovih pajsera iz drugih razreda. Odbranim se od jednog, zavrsim u bolnicu jer su me ostali ubili posle. Pre su ucenici iz Sonje isli u druge skole da se bodu nozevima, pusili cigare, neki zavrse u Zarko Zrenjanin, neko ne zavrsi ni osnovnu skolu koliko su problematicni, znam sta pricam video sam svojim ocima. Uciteljicu i direktora, pedagoga zabole uvo samo da znate sta se desava u hodnicima, dvoristu i posle skole. Niko ne zeli da preuzme odgovornost. Sonja Marnikovic je oduvek bila skola klosara bez obzira sto uredno izgleda. Treba covek da prebaci decu negde gde je normalnije. Takvu decu treba kaznjavati i nauciti pameti, roditelje lupiti po novcaniku da se opamete. Krivi ste vi roditelji, jer verovatno ni vi niste ciste glave kod kuce, ucite decu nasiljem i neljudskim ponasanjem. Treba da se sramotite i da se potrudite oko svoje dece kako treba. Da ne treba razlikovati nekog po izgledu, kako gleda ili prica vec treba pomoci bilo kome.

 

Edited by djordje geprat
  • Tužno 5
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...