Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

44 minutes ago, SNARC said:

 

Verovatno misle svi isto ali nece da se isticu..plus, vazda je bilo vazilo "Vi mladi, vi ste govna" . 

 

Meni je tinejdzera i ovih malo starijih zaista zao ali mi se cini da su oni nepovratno ubijeni u pojam. To je tiktok uzeo pod svoje i nema nazad. 

Za godinu i dve cu kupiti lepu torbu, napuniti je alatom i oglasavacu da idem po kucama i radim sitne popravke. Promenu sijalice naplacivacu 20 eura, sredjivanje slavine 50..i usracu se od para jer ni to mucenici nece umeti. 

 

Konacno ce doci vreme kada ce radnici ziveti ko grofovi..

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

meni ovde smeta i nešto drugo. skoro se dečko ubio jer su delili njegov snimak po internetu. sad ti isti koji su se zgražavali nad tim deljenjem, dele snimak ovoga. kaže jedan na Fb "hteo sam da obrišem, ali nisam jer imam preko 2000 lajkova..."

kako se sad oseća ta žena sa snimka?

  • +1 6
Link to comment

meni je sve oko školstva užas. žena mi je provela 23 godine noseći dnevnik. u raznim osnovnim i srednjim školama. nije bilo lako ali nije bilo ovako. devedesete su bile bomba koja je eksplodirala i razbila sav osećaj za obzirnost  i pravila. zadnjih deset godina to se još više sjebava internetom.

 

po meni, rešenje je u ukudanju ocenjivanja i obaveznog školovanja. ko hoće da uči neka dođe u školu i nauči. prijem u  srednju školu i dalje samo na osnovu prijemnog ispita. na posao, na osnovu znanja, CV, preporuke (ili partijske knjižice). vazda govorim da škola ne treba da bude vaspitna ustanova. a roditelji, za sva sranja koje im maloletno potomstvo napravi da odgovaraju kao da su oni to učinili.

 

nije normalno da bude ovako kako sam napisao ali, ne živimo niti ćemo živeti u normalnoj državi. vi koji nemate decu, ne planirajte ih ili planirajte da odu negde tamo daleko.

 

amin.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, djordje geprat said:

meni je sve oko školstva užas. žena mi je provela 23 godine noseći dnevnik. u raznim osnovnim i srednjim školama. nije bilo lako ali nije bilo ovako. devedesete su bile bomba koja je eksplodirala i razbila sav osećaj za obzirnost  i pravila. zadnjih deset godina to se još više sjebava internetom.

 

po meni, rešenje je u ukudanju ocenjivanja i obaveznog školovanja. ko hoće da uči neka dođe u školu i nauči. prijem u  srednju školu i dalje samo na osnovu prijemnog ispita. na posao, na osnovu znanja, CV, preporuke (ili partijske knjižice). vazda govorim da škola ne treba da bude vaspitna ustanova. a roditelji, za sva sranja koje im maloletno potomstvo napravi da odgovaraju kao da su oni to učinili.

 

nije normalno da bude ovako kako sam napisao ali, ne živimo niti ćemo živeti u normalnoj državi. vi koji nemate decu, ne planirajte ih ili planirajte da odu negde tamo daleko.

 

amin.

 

 

Resenje jedino je da se resi kako je i ranije bilo reseno, da postoje posledice tipa izbacivanja iz skole pa roditleji nek lupaju glavu gde ce dete da im se upise itd.

Izbacivanje nasilnika a ne ove dece/nastavnika koji su zrtve nasilja. To sad mora da precizira jelte.

Nema potrebe da izmisljamo nove sisteme kad je topla voda vec tu, ali naravno kad drzavu vodi mafija onda ce da stiti nasilnika, a ne neku zenu koja je isla u neke skole da bude nastavnik a pri tom nema cak ni IT faktor da se nametne deci pa da ne dobije batine.

  • +1 2
Link to comment

Pošto živimo u jednoj nakaznoj tvorevini koja je mešavina mafije i fašizma, ove gnjide su se zapravo kandidovale za glavne poluge vlasti. Batinaše. Naravno da će bti oskobođeni svakog greha i potstaknuti da nastave sa takvim ponašanjem. 

  • +1 7
Link to comment
5 minutes ago, Arkadija said:

Pošto živimo u jednoj nakaznoj tvorevini koja je mešavina mafije i fašizma, ove gnjide su se zapravo kandidovale za glavne poluge vlasti. Batinaše. Naravno da će bti oskobođeni svakog greha i potstaknuti da nastave sa takvim ponašanjem. 

 

Pa da. Svako zato ima svoje zasto.

Link to comment

Nema morala, stida i savesti i jbg. 

Vrlo brzo se doslo od toga da nastavnici peglaju djake do ovoga 

Palo mi je na pamet da napisem da se ne bi ovako herojisali kod muskog nastavnika, ali sam se onda setio primera koji sam kacio ovde pre tipa godinu dana - kad je klinac od 13 godina raspizdio pedijatra i slomio mu jagodicnu kost jer je ovaj trazio da mu se uzme bris 

 

Edited by Plajvi
Link to comment
37 minutes ago, Mel said:

 

 

Resenje jedino je da se resi kako je i ranije bilo reseno, da postoje posledice tipa izbacivanja iz skole pa roditleji nek lupaju glavu gde ce dete da im se upise itd.

Izbacivanje nasilnika a ne ove dece/nastavnika koji su zrtve nasilja. To sad mora da precizira jelte.

Nema potrebe da izmisljamo nove sisteme kad je topla voda vec tu, ali naravno kad drzavu vodi mafija onda ce da stiti nasilnika, a ne neku zenu koja je isla u neke skole da bude nastavnik a pri tom nema cak ni IT faktor da se nametne deci pa da ne dobije batine.

baš sam pričao sa ženom o ovome. nismo gledali klip. pitala se otkud dečko iza katedre. da li je možda čas bio gotov pa nastalo komešanje. dalje da nije normalno da se snima dešavanje i stavlja na internet. misli da je postojala namera da se to izvede. pitala se i zašto. i baš prema toj nastavnici.

 

što se kažnjavanja tiče, koliko se seća a ako se nije nešto promenilo, da mora da se ispoštuje procedura kažnjavanja (roditelji, PP......) jer u suprotnom izbačeni na osnovu žalbe može da se vrati u školu i da je onda "otišla mas' u propas' " da bude još gori. da može da se preskoči stepenovanje kazne, da može da se objedini sa nečim od ranije (izostanci, ponašanje.....)

 

s druge strane, ispričala mi je nešto iz svog nastavnikovanja u OŠ 20 oktobar. da je imala koleginicu kojanaprosto nije mogla da smiri đake i održi normalno čas. da je i ona odlazila u odeljenje i presedela čas u poslednjem redu klupa. da su to radili i pedagog, psiholog, razredni. bilo je to devedesetih. za razliku od mene smatra da škola mora da ima i vaspitnu komponentu. sve manju od prvog osnovne do četvrtog srednje. ja , pak, da vaspitavanje treba svaliti na grbaču roditeljima sa - tražili ste, dobili ste. moja žena je, inače, matematičarka pa je uvek svaćana ozbiljno

Link to comment
34 minutes ago, Plajvi said:


Palo mi je na pamet da napisem da se ne bi ovako herojisali kod muskog nastavnika, ali sam se onda setio primera koji sam kacio ovde pre tipa godinu dana - kad je klinac od 13 godina raspizdio pedijatra i slomio mu jagodicnu kost jer je ovaj trazio da mu se uzme bris 

 

Grešiš sinko, viđala sam razna dešavanja i prema muškima 

Link to comment
9 minutes ago, djordje geprat said:

baš sam pričao sa ženom o ovome. nismo gledali klip. pitala se otkud dečko iza katedre. da li je možda čas bio gotov pa nastalo komešanje. dalje da nije normalno da se snima dešavanje i stavlja na internet. misli da je postojala namera da se to izvede. pitala se i zašto. i baš prema toj nastavnici.

 

Evo da vam odgovorim. 

Iza katedre, jer svi šetaju kako stignu tokom časa 

Snimali jer snimaju sve. Drže telefone i snimaju, to im je glavna aktivnost, ako se ne uzmu telefoni. I onda ode kod jednog, a zatim za poča sata ceo kraj to ima. Ne bih ja tu pripisivala predumišljaj. Oni snimaju SVE.

  • Hvala 2
Link to comment

Zar ti nisi pricala da su deca super? :D 

 

8 minutes ago, Svemir Zeka said:

Grešiš sinko, viđala sam razna dešavanja i prema muškima 


To i pise u nastavku posta, gde je tek sto nisam cuo i sto ne znam... 

Edited by Plajvi
Link to comment
9 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Snimali jer snimaju sve. Drže telefone i snimaju, to im je glavna aktivnost, ako se ne uzmu telefoni. I onda ode kod jednog, a zatim za poča sata ceo kraj to ima. Ne bih ja tu pripisivala predumišljaj. Oni snimaju SVE.

 

Jbt na šta liči takav čas, zvuči kao horor film

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Plajvi said:

Zar ti nisi pricala da su deca super?

Većina jeste, i to velika većina. To i dalje tvrdim.

Problem je što sistem novotarija, uključujući viber grupe (:pre svega roditelja), daje mogućnost da 5% kroji sva dešavanja i uzima 80% rada pp službe.

@Time Crisisovo je ekstrem ipak, ali kad se ne uzmu telefoni, tu ima svega

Edited by Svemir Zeka
Link to comment

rekoh, sve je do roditelja. vide od roditelja da telefoniraju dok voze, ne može im se zabraniti da nose telefone u školu, zabrana da ih koriste na času je nesprovodiva. kao i bilo kakva radna disciplina.

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...