Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

18 minutes ago, radisa said:

Teorijski bi isterao...

 

A ako ti dođe otac diler, pa preti i tebi i direktoru, a direktor usran kao grlica pa i on spušta loptu, šta ćeš?

 

pre nego sto bih isterao dete, bih isterao psihologa, pedagoga i direktora i diler bi imao skolu protiv sebe

ukoliko to nije dovoljno, imao bi i policiju (znam sta ces da kazes na ovo)

ukoliko i to nije dovoljno imao bi tvoj rant na moj prvi post na ovu temu

a na kraju, meni licno, uvek ostaje da uzmem ciglu i opalim ga po glavi kada to nitko ne vidi a sve u odbranu golog zivota i onoga sto predstavlja profesija koju sam odabrao

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minutes ago, munze said:

 

egzistencija. ima jedna nastavnica srpskog. odlicna predavacica, decu zna da zainteresuje i nauci, (diplomirala u beogradu, pola kolwginica je dobilo diplome na fakultetima u selima oko kosova ) ali nema zaledjinu sns/sps. desetak godina je radila kao zamena, dopuna . sad vec dve tri godine ne radi u skoli, konkurise na sve, al jbga nema vezu. sad radi u leoniju, na traci, 8-10 sati smena, u tri smene, minimalac. pauza 15 minuta. sikaniranje i maltretiranje od srpskih menadzercica. dvoje male dece. sreo je skoro, propala zena skroz.

hocu da kazem da u beogradu jos i ima opcija za normalne poslove, po provinciji bas  i ne,


Ma jasno, sta reci, divim se svakom ko uspeva da opstane u takvom majmunarniku

  • +1 2
Link to comment

u moje vreme kad praviš sranja direktor napiše ceduljicu i kaže odnesi profesoru istorije, zvanom toma šerif, u kabinet. iz kabineta tome šerifa se izlazilo rumenih obraza i o tome se ćutalo da te ne bi i kod kuće ćale narumeneo... i onda se jednom pojavio jedan otac koji nije bio zadovoljan, a uzgred je bio i policajac. toma poslao sina tog nezadovoljnog da pozove direktora, pa zaključao kabinet. direktor pozvao šefa policije, šef policije poslao patrolu. kad je patrola stigla, nezadovoljnog oca su izveli rumenih obraza, nije baš bio u stanju samostalno da hoda, stalno se nešto saplitao.

ne određujem se prema tome, samo pričam kako je to bilo kad sam ja bio učenik :fantom:

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Leia said:


A sta se konkretno ocekuje od nastavnika, kako to treba da disciplinuje idiota koji ju je fizicki ugrozio? Sta je drustveno prihvatljiva reakcija na ovo?
Osim da skines jaknu s civiluka, isetas napolje i vise se nikad ne vratis

Ne znam. Mislim ok, za ovo joj ne bi to spočitavali, ali će se po sistemu postupnosti™ to lako ponoviti (ergo: prvo ideš na opomenu, ukor starešine, pa kad se ponovi na ukoro odeljenskog veća, pa tek ko zna kad ukor direktora....)

Link to comment
32 minutes ago, munze said:

 

egzistencija. ima jedna nastavnica srpskog. odlicna predavacica, decu zna da zainteresuje i nauci, (diplomirala u beogradu, pola kolwginica je dobilo diplome na fakultetima u selima oko kosova ) ali nema zaledjinu sns/sps. desetak godina je radila kao zamena, dopuna . sad vec dve tri godine ne radi u skoli, konkurise na sve, al jbga nema vezu. sad radi u leoniju, na traci, 8-10 sati smena, u tri smene, minimalac. pauza 15 minuta. sikaniranje i maltretiranje od srpskih menadzercica. dvoje male dece. sreo je skoro, propala zena skroz.

hocu da kazem da u beogradu jos i ima opcija za normalne poslove, po provinciji bas  i ne,

 

Meni ovo razlog br 1 da se nemaju deca. Mislim ja imam dete, ali da sam se odlucila da nemam glavni faktor bi mi bio ovo gde je manevarski prostor suzen time sto kad imas decu ne mozes da spakujes pinkle i odes da radis nesto drugo u BG, ili preko sengena i slicno.

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment

Sve u svemu, kako god okrenes lepa rec i topao pogled autoritet ne uspostavlja :fantom:

Sad da li bas moramo da se pobijemo da bi se uspostavio neki red ili to moze i nekakvim manje eksplicitnim kaznama… 

Evo ne znam 

 

@Svemir Zeka Znaci taj sistem opomena i ukora jos uvek postoji al ga niko ne zarezuje, pa nista, onda lepo s motkom na cas, nek stoji na stolu onako neobavezno :ph34r:

Link to comment
1 hour ago, Lord Stef said:

Od nastavnika se ocekuje da nikako fizicki ne reaguje u takvim situacijama, inace ima da pije disciplinsku ili krivicnu prijavu dok si rek'o 'eksterna'. Bio sam clan grupe za borbu protiv nasilja nekoliko godina, jedino sto smo mogli da radimo je da pozovemo sve ukljucene u incident u Pepsi sluzbu, porazgovaramo sa njima kako to nije lepo i vi ste svi drugari nemojte to da radite, par nedelja se javljaju ujutru na razgovor sa psihologom da ispratimo razvoj situacije i to je otprilike to. Eventualno se obavesti socijalno ako je ponovljeni prestup a oni to resavaju vrlo brzo i ekspesitivno kao i vazda sto su.

+1000

Link to comment
9 minutes ago, Leia said:

Sve u svemu, kako god okrenes lepa rec i topao pogled autoritet ne uspostavlja :fantom:

Sad da li bas moramo da se pobijemo da bi se uspostavio neki red ili to moze i nekakvim manje eksplicitnim kaznama… 

Evo ne znam 

 

@Svemir Zeka Znaci taj sistem opomena i ukora jos uvek postoji al ga niko ne zarezuje, pa nista, onda lepo s motkom na cas, nek stoji na stolu onako neobavezno :ph34r:

 

Decu apsolutno baš briga za ukore. Ne svu, ali evo ove koji ovo rade, apsolutno.

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Decu apsolutno baš briga za ukore. Ne svu, ali evo ove koji ovo rade, apsolutno.

Pa naravno... Tu decu je baš briga za sve... Čak i da ih nako gadno nalupa, bilo bi ih briga za to...

 

Bilo je toga i pre 30 godina, ali takvi nisu bili većina... I nije bilo viralnosti...

  • +1 2
Link to comment
u moje vreme kad praviš sranja direktor napiše ceduljicu i kaže odnesi profesoru istorije, zvanom toma šerif, u kabinet. iz kabineta tome šerifa se izlazilo rumenih obraza i o tome se ćutalo da te ne bi i kod kuće ćale narumeneo... i onda se jednom pojavio jedan otac koji nije bio zadovoljan, a uzgred je bio i policajac. toma poslao sina tog nezadovoljnog da pozove direktora, pa zaključao kabinet. direktor pozvao šefa policije, šef policije poslao patrolu. kad je patrola stigla, nezadovoljnog oca su izveli rumenih obraza, nije baš bio u stanju samostalno da hoda, stalno se nešto saplitao.

ne određujem se prema tome, samo pričam kako je to bilo kad sam ja bio učenik fantom.gif
ajebiga, izmedju ekstrema u kom je svako mogao biti rumen i ovog sad u kom ce samo ni kriv ni duzan biti rumen, postoji chitav spekar rumenosti [emoji38]ol:

i meni ce isto da kazu kad dodju kuci da u shkoli postoji mehanizam, ali jedino svojstvo tog mehanizma je da je dosadan, efikasnosti nema nikakve da sam ja dosad videla. jedino ako je pochinilac ometen, pa spada u domen inkluzije, onda svi budu jednoglasni da se odstrani. ovim redovnim niko ne moze i nece nishta. jednom sam kolateralno prisustvovala razvijanju mehanizma u osnovnoj shkoli , chiji jedini rezultat je bio pakt o nenapadanju, chiji garant su bili roditelji. ili kad je roditelj davio uchiteljicu na dvorishtu a direktorka nije htela da zove policiju, jer shta je to malo davljenja svileni pederchici.

ta situacija je vrlo jednostavna i reshava se odozgo. doslovnom primenom mehanizma. naravno moze i da se razradi. moze da nastavi da se shkoluje, ali mora da ide iz te.cuprije u neki obrenovac. pirot. suboticu. preshevo. ima shkola kolko ocesh. roditelj neka reshi kako.
a moze da bude i slozena situacija, ali onda mi idemo i palimo redom nashta naidjemo dry.png

mene ova prilichna tishina oko svega u drzavi malo vec plashi. moram da vam priznam unsure.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto





  • +1 8
Link to comment

u madjarskoj za ovo klinci idu u zatvor, a skolu ce zavrsiti nikad.

 

edit: uveli su pedagoge u "sluzbena lica" (koja su bolje zasticena zakonom). napad se kaznjava zatvorom do 5 godina, ako je pocinjen u grupi 2-8 godina.

Edited by Djuro
  • +1 4
  • Wub 2
Link to comment
21 minutes ago, gospa buba said:

mene ova prilichna tishina oko svega u drzavi malo vec plashi. moram da vam priznam unsure.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Dok osecas da te plasi dobro je. Mene plasi da prestane da me plasi

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...