Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

8 hours ago, gospa buba said:

bash nema nikakvog jebemog razloga da se tako ponashaju :dry:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

Danas nisam u stanju za suptilno razmišljanje, tako da se nadam da je ovo samo ironija.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 minutes ago, cedo said:

 

bas nema

al nije svatko ni za profesora

 

dok sam isao u skolu bilo je sasvim normalno da ce netko da ponavlja razred, da se iskljuci netko

dok sam predavao, toga je bilo manje, ali je bilo

danas, prateci moju decu vidim da nitko ne ponavlja razred a ekstremni slucajevi maltretiraju i decu i nastavnike/profesore sve dok redovno ne zavrse i poslednju godinu

 

Koristim ovo kao šlagvort za rant...

 

Pa, bilo bi zanimljivo da je, recimo, nastavnicin muž/brat došao do momaka, sa nekom svojom ekipom i ubio boga u "deci" posle ovog... Ono, da su ih izlomili na pravdi boga, i ostavili ih da se hrane na slamčicu narednih par godina...

 

Kako bi javnost na to reagovala? Preterana reakcija? Evo, mene bi tačno bolela patka zato što je preterana reakcija... Ovde dok ne počnu da se na neke kao benigne stvari dešavaju preterane reakcije, neće biti nikakvog nepretka u uspostavljanju autoriteta... A ovo nije benigno, ovo je užasno na jako puno nivopa

 

Kako će sada organi™ da reaguju? I da li će? Ili ćemo nastavnicu da proglašavamo krivom, jer nije sposobna? 

 

Kako je nama kao društvu potreban reset i uspostavljanje nekih pravih autoriteta... A to neće da bidne skro, ako ikaada... :(

  • +1 9
Link to comment
15 minutes ago, radisa said:

Ili ćemo nastavnicu da proglašavamo krivom, jer nije sposobna? 


Taj fazon, treba da se snadje, da bude proaktivna i dinamicna kako vreme u kome zivimo zahteva, a ne tu samo sedne za katedru i drzi cas 

Ne znam sta motivise ove ljude da za mizerne pare gube nerve sa idiotima po ceo dan ali svaka im cast, radije bih prodavala gace na pijaci nego da se bakcem sa danasnjim mladima

  • +1 9
Link to comment
20 minutes ago, radisa said:

 

Koristim ovo kao šlagvort za rant...

 

Pa, bilo bi zanimljivo da je, recimo, nastavnicin muž/brat došao do momaka, sa nekom svojom ekipom i ubio boga u "deci" posle ovog... Ono, da su ih izlomili na pravdi boga, i ostavili ih da se hrane na slamčicu narednih par godina...

 

Kako bi javnost na to reagovala? Preterana reakcija? Evo, mene bi tačno bolela patka zato što je preterana reakcija... Ovde dok ne počnu da se na neke kao benigne stvari dešavaju preterane reakcije, neće biti nikakvog nepretka u uspostavljanju autoriteta... A ovo nije benigno, ovo je užasno na jako puno nivopa

 

Kako će sada organi™ da reaguju? I da li će? Ili ćemo nastavnicu da proglašavamo krivom, jer nije sposobna

 

Kako je nama kao društvu potreban reset i uspostavljanje nekih pravih autoriteta... A to neće da bidne skro, ako ikaada... :(

 

 

da li sumnjas da ce biti tako ?

pa ceo dan juce glavni naslov na b92 sedi kako poceste da trosite rezerve gasa po toplom vremenu

bice ... vi ste krivi  ... stoko nesposobna :kafa:

  • +1 1
Link to comment
42 minutes ago, cedo said:

 

bas nema

al nije svatko ni za profesora

 

dok sam isao u skolu bilo je sasvim normalno da ce netko da ponavlja razred, da se iskljuci netko

dok sam predavao, toga je bilo manje, ali je bilo

danas, prateci moju decu vidim da nitko ne ponavlja razred a ekstremni slucajevi maltretiraju i decu i nastavnike/profesore sve dok redovno ne zavrse i poslednju godinu

Kako da ti kažem, postoji niz pravila o postupnosti koji ocakvu decu ostavljaju u školi godinama. Zakon. 

Roditeljske viber grupe u kojima de dešava sve i svašta, zatim ti treba da peglaš njihove sukobe, i naravno, uvek si ti kriv i nesposoban na kraju (naime, postoji obaveza nastavnika da održava disciplinu na času. Šta kad imaš ovako nešto? Ništa, upišeš u disciplinsku svesku, dnevnik i eventualno pošalješ u pp, koji će mu odreditu pojačani vaspitni rad, međutim, on će na sledećem času da ti opet izmakne stolicu, i to bi bilo to.)

  • +1 3
  • Tužno 3
Link to comment

Nesto dolazi na naplatu, ovako je u vecini skola, takva je komunikacija i medju decom, vrsnjacko nasilje je na nivou koji nastavnici ne mogu da isprate. Ti njihovi koraci, tj. nasi u pogresnom pravcu su od sedam milja samo se ne vidi, sem ko je tamo kao roditelj ili radi.

Edited by villiem
  • +1 6
Link to comment
2 minutes ago, Leia said:


Taj fazon, treba da se snadje, da bude proaktivna i dinamicna kako vreme u kome zivimo zahteva, a ne tu samo sedne za katedru i drzi cas 

Ne znam sta motivise ove ljude da za mizerne pare gube nerve sa idiotima po ceo dan ali svaka im cast, radije bih prodavala gace na pijaci nego da se bakcem sa danasnjim mladima

 

Delikvenata je uvek bilo ali nije bila poslata poruka da su nastavnici roba za odstrel do 90ih, a i tokom 90ih je bilo sareno, deluje mi da su danas cak nezasticeniji.

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, Leia said:


Taj fazon, treba da se snadje, da bude proaktivna i dinamicna kako vreme u kome zivimo zahteva, a ne tu samo sedne za katedru i drzi cas 

Ne znam sta motivise ove ljude da za mizerne pare gube nerve sa idiotima po ceo dan ali svaka im cast, radije bih prodavala gace na pijaci nego da se bakcem sa danasnjim mladima

Verovala ili ne, da, onaj ko te nadgleda naći će ti taj propust: ne ume da drži disciplinu na času

  • +1 3
Link to comment
Just now, villiem said:

Nesto dolazi na naplatu, ovako je u vecini skola, takva je komunikacija i medu decom, vrsnjacko nasilje je na nivou koji nastavnici ne mogu da isprate. Ti njihovi koraci, tj. nasi u pogresnom pravcu su od sedam milja samo se ne vidi, sem ko je tamo kao roditelj ili radi.

 

Interesantno, pre mesec-dva smo imali neku raspravu na ppp-u na temu danasnjih generacija, ali sam napujdana da je danasnja generacija ista kao i bilo koja generacija. Sa cim se licno bas i ne slazem.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

Verovala ili ne, da, onaj ko te nadgleda naći će ti taj propust: ne ume da drži disciplinu na času

 

To je kao onog malog sto su prebili u igraonici pa tet iz igraonice jos izgrdile to dete koje je isprebijano.

to je klasika, u vecini sistema prvi iznad i onda svaki sledeci nivo se stavlja na stranu nasilnika i pita zrtvu sto je dopustila da bude zrtva.

  • +1 1
Link to comment
Danas nisam u stanju za suptilno razmišljanje, tako da se nadam da je ovo samo ironija.
pa nije ironija, zashto bi bilo.ko to radio??? nije ironija ni na profesorku, vidim da vrishte mreze, te kakav je to pedagog, ona da ume neshto oni se ne bi ponashali, shkola ne sluzi nichemu, dete nikad nije krivo i neka cana 1976te bi im pochupala zulufe, sve budalashtina do budalashtine.

ja bukvalno ne razumem zashto bi neko normalan to uradio. to je srednja shkola, oni nisu deca.

odem sad na posao istresem direktora iz stolice. ili bilo koga. naravno da ne, najebacu, u tome je bitna razlika. ovi ce sad da dignu sve od psihologa do unicefa da nadju zashto je jedno dete "moralo" da izmakne stolicu, drugo da mashe krpom trece da snima.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 8
Link to comment
Just now, Mel said:

 

To je kao onog malog sto su prebili u igraonici pa tet iz igraonice jos izgrdile to dete koje je isprebijano.

to je klasika, u vecini sistema prvi iznad i onda svaki sledeci nivo se stavlja na stranu nasilnika i pita zrtvu sto je dopustila da bude zrtva.

Ali, ako žrtva reaguje, onda se ona proglašava nasilnikom...

 

Imali smo to kod ćerke u školi u nižim razredima... Žrtvu, koja je vratila, su tolikosvi malteratirali, nastavnici, roditelji nasilnika, direktor škole... Na kraju su malog ispisali iz škole... A situacija je da je klinja kinjen, šak se i žalio, ali niko nije reagovao, i kad je na kraju vratio onda je bio problem... A svima jebeno puna usta borbe protiv vršnjačkog nasilja... Ali neće da ga prepozbaju ni kad ih udara u glavu...

 

 

  • +1 5
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...