Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

2 minutes ago, desboj said:

 

Npr ovi što dolaze da im se ista stvar uradi bez da tutkaju pare? I njih je strah sigurno... 

 

.

Pa da, ja sam pizdela na te koji mi govore moraš za tamo da imaš vezu, ne bih ti ja otišla a da ne dam kovertu, znaš ti gde mi živimo.....provela sam trudnoće svađajući se 😭

Edited by Svemir Zeka
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ćaleta operisao tadašnji načelnik kardiohirurgije, sav ponosan ćale sprema 100 evra u koverti za na kontrolu jer zahvalnost :isuse:
 
Na pitanje da li misliš da je Mikloš spreman da se kocka i ugrozi karijeru, načelničko mesto, ime i sve ostalo za 100tinjak evra u situaciji kad to zaradi za dan se predomislio za zahvalnost. 
2008. godina, vojujem u Somboru... uhvati me na odsustvu u Beogradu strašan bol u stomaku. Dovučem se nekako do VMA, stave me na hirurgiju i tu provedem 20 dana. Posle nekoliko dana u moju sobu dolazi major u penziji, sveže sa intenzivne nege... operisao rak debelog creva. Kostur od čoveka. Kada su ga doveli da se zakazuje operacija, načelnik mu zakaže za dva-tri meseca... nema mesta šta ćeš. Čovek nema 20 dana malo je reći. Ali ima šta da proda i/ili gde da pozajmi. Donosi načelniku neku ozbiljnu lovu, iznosa se ne sećam. Ovaj mu zakazuje operaciju za dan ili dva od tad. Ne znam kako bih to nazvao, niti kako taj doktor može da pogleda u oči istog pacijenata u razmaku od nekoliko dana i da sad odjednom ima mesta jer je dobio lovu... ispostaviće se da može. A da, čovek to priča kao da je najnormalnija stvar na svetu i zahvalan je do neba jer ga je spasio... ja slušam u šoku i ćutim.


Sent from my DN2103 using Tapatalk

  • Tužno 4
Link to comment

@arheolog1981

 

Šta god da napišem ispašće da branim tog što je uzeo pare, ali kosturu od čoveka kome je ostalo 20ak dana života nema te sile a ne operacije koja će mu produžiti život, kamo li poboljšati kvalitet istog.

Link to comment

Jače je od mene jbg, evo ti jedan scenario, vrlo realan i u sličnim situacijama dešavan:

 

11 minutes ago, arheolog1981 said:

Ne znam kako bih to nazvao

 

Milosrđe. 

 

Umirućem čoveku nije zakazao operaciju za dva meseca (jer zna da neće dočekati) nego uzeo pare koje su mu gurane u džep i stavio ga na sto sutradan, otvorio i zatvorio bez da išta dira, kad se probudio rekao mu da su uradili sve u njihovoj moći.

 

Pacijent ZNA da je uradio sve u svojoj moći da spase glavu i mirne savesti prihvata sudbinu i umire, porodica ZNA da je načelnik pokušao sve (jer pare zaboga) ali eto, doktor zna da se nije usrao u zadnjih 20 dana života umirućeg pacijenta govoreći mu tužnu istinu, pare iz koverte deli ciganima na putu kući/daje muzici/šalje u dečije selo/sigurnu kuću. Jeste da ga jebe savest što je uzeo pare i što je na dobrom putu da postane hronični alkos ili ćoman, al ko ga jebe, uzeo je pare jel da?

 

Link to comment

Opušteno, 14 godina je prošlo... osnove koja se sastoji u nema mesta, i nastavka sa evo ti pare evo ti operacija se sećam kao juče da je bilo. Dal je prvobitno bilo dođi za 2 ili 10 meseci se izgubilo kao i koliko je kila izgubio jbg. U svakom slučaju bilo je za operaciju, nisam medicinar kao ti al znam da ni ne možeš umirućeg čoveka operisati. Niti je prvi niti poslednji primer takve prakse, samo je jedan koji znam iz prve ruke. Nema potrebe za branjenjem, nisam ja rekao da ste svi takvi :)

Sent from my DN2103 using Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment
40 minutes ago, radisa said:

ne mogu na ljude koji uzimaju pare za tuđe živote da gledma lepo...

Apsolutno.

 

3 hours ago, desboj said:

Jače je od mene jbg, evo ti jedan scenario, vrlo realan i u sličnim situacijama dešavan:

 

Milosrđe. 

 

Umirućem čoveku nije zakazao operaciju za dva meseca (jer zna da neće dočekati) nego uzeo pare koje su mu gurane u džep i stavio ga na sto sutradan, otvorio i zatvorio bez da išta dira, kad se probudio rekao mu da su uradili sve u njihovoj moći.

 

Pacijent ZNA da je uradio sve u svojoj moći da spase glavu i mirne savesti prihvata sudbinu i umire, porodica ZNA da je načelnik pokušao sve (jer pare zaboga) ali eto, doktor zna da se nije usrao u zadnjih 20 dana života umirućeg pacijenta govoreći mu tužnu istinu, pare iz koverte deli ciganima na putu kući/daje muzici/šalje u dečije selo/sigurnu kuću. Jeste da ga jebe savest što je uzeo pare i što je na dobrom putu da postane hronični alkos ili ćoman, al ko ga jebe, uzeo je pare jel da?

 

Izvini, ali ovo je sve samo ne milosrdje.

Neko skupi poslednji dinar, proda imovinu, zaduži se ne bi li učinio sve što može da spasi člana porodice… ili nebitno, nek ima i milione.

Valjda treba da se učini sve što je moguće i bez toga.

To da li je na kraju podelio pare prosjacima ili uložio u novi bmw, da li ga grize savest ili ne, to apsolutno ništa ne menja.

 

Inače, po nekim iskustvima iz moje okoline, doktori u velikoj većini slučajeva zaista i čine sve što je moguće. Imajući u vidu u kakvim uslovima rade, moglo bi se reći da čine i čuda. Problemi su više administrativne nego ljudske prirode. I ti ljudske prirode su češće bili sa ostalim medicinskim osobljem nego sa samim doktorima.

Edited by mraki
  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, radisa said:

racionalizuje

 

Da se ne lažemo, na tog iz primera dolaze trojica obraza bez koji će ljudima uzeti zadnje pare bez da trepnu, i uveče spavati kao beba. 

 

Tldr, ceo sistem je naopak, nešto konkretno će se promeniti tek kad se sadašnji raspadne do temelja, loše je što raspad neće biti brz i efikasan nego vrlo spor i bolan.

  • +1 2
Link to comment

Eko straža je ozbiljan nalog, a i bio je raspisan konkurs za spotove koji odgovaraju opisu ovog letos.

 

Vest s kraja avgusta:

Quote

Sekretarijat za zaštitu životne sredine grada Beograda raspisao je javnu nabavku izrade video spotova i vizuala za promociju zaštitne životne sredine.

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/283481/Za-spot-i-izgled-reklame-na-bilbordima-i-internetu-Beograd-daje-skoro-42000-evra.html

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Rodilo na Vračaru :s_d:

 

Quote

Sve više registrovanih poljoprivrednika, čak i na Vračaru, sa pravom na jeftinije gorivo (VIDEO)

Od marta, kada je Vlada Srbije uredbom omogućila jeftinije gorivo za poljoprivrednike, značajno je porastao broj registrovanih poljoprivrednih gazdinstava, pokazuju zvanični podaci koje su prikupili novinari Insajder televizije. Broj registrovanih poljoprivrednih gazdinstava uvećao se čak i na beogradskoj opštini Vračar. Iako ovi podaci sami po sebi nisu dokaz zloupotrebe prava na jeftinije gorivo, jesu jedan u nizu pokazatelja, navode sagovornici Insajdera.

28. oktobar 2022. | 20:29

 

  • Wub 1
  • Haha 2
Link to comment
20 minutes ago, Time Crisis said:

Rodilo na Vračaru :s_d:

 

 

 

Here we go again.

 

Stara fora. :laugh:

 

Moj kolega s kraja devedestih, tezak zajebant,  vozio nekog matorog golfa dizelasa i tad su poljoprivrednici imali pravo na vecu kolicinu nafte zbog kombajna. On ode na Zmaj 2 i kaze onom sto toci, pa sta hoces da mi ostane traktor u njivi. Ovaj ga pogleda ispod oka i cutke natoci. Mislim da je negde na Dorcolu ziveo.

Edited by Moonwalker
  • Haha 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...