Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, gospa buba said:

ne brinite, prvo ce nas ubijati sestre, tek posle lekari. ima vremena.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


 

 

ima tu jos nesto. i arhetipski su krive sestre.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 minutes ago, gospa buba said:

ok, tehnichari :hihi:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

 

nije na tvoj racun, naprotiv.

 

nego kazem, sestre, zenska profesija, neljubazne, pojma nemaju, kurvetine, svasta se da cuti. to je arhetip. a kao da je moguce da je u sjebanoj zemlji sjebaniji jedan od drugog organizacionog i obrazovnog nivoa. o ostalom da ni ne govorimo.

Edited by morgana
Link to comment
8 hours ago, pop-up said:
On 27.10.2022. at 16:48, desboj said:

Ne preteruj, horor bi bio da je u onih 4%, tj da je regularno davala vodu a vakcine svesno bacala. Ili da je davala sa zelenom iglom pa da nije išlo u kožu nego mišić, možda krvni sud ili kost. Ili da je sa jednom iglom pucala ceo dan. Da ne pričam strašnije varijante koje mi padaju na pamet.

 

 

Ne. Ovo je veći horor. Da je bilo nešto od drugog pričali bi o nameri - ovo je čisto neznanje i na to, kurcobolja. 

 

Glede Ćuprije - ovde je objedinjeno sveto trojstvo srpske medicine - neznanje, defanzivna medicina, zatvorenost. 

Neznanje - naneti jatrogenu povredu pacijentu je moguće i dešava se, i nije ništa strašno. Naneti dve, a verovatno i tri je katastrofa, ali je takodje moguće i ne bi bilo strašno /osim za pacijenta/ da nije sledećih stvari - 

Defanzivna medicina - gde se ne gleda da se pomogne pacijentu nego da se on skrpi™ i otera od sebe kod sledećeg. 

Zatvorenost - komunikacija je loša izmedju kolega a prema pacijentima je užas i horor. Medicinska dokumentacija je takodje loša - niko je ne vodi kako treba i laže se na veliko. 

 

 

 

 

  • +1 2
  • Hvala 2
  • Tužno 2
Link to comment

Sreća pa ne znate kakva je kurcobolja u Ćupriji 

 

Pre mesec dana zamalo da odem na kolonoskopiju zbog šuljeva ,dobro sve je prošlo sa nekim pomadicama 

 

U toj bolnici ne treba odlaziti bez dvesta evra za sestre i lekare  

  • +1 1
Link to comment

Malo kad premotam film, na skromnom uzorku mogu da se frljnem odnosom da na jednoga lekara koji traži pare dolazi bar 10 pacijenata koji daju pare ( ne piće cveće čokolade) bez da je iko tražio.

  • +1 1
Link to comment

Kako kaže moja majka " u očima  se videlo da očekuje nešto i kada sam joj dala čokoladu tačno joj se skrivilo"

 

Ne moraju da traže pare ,ali se iz odnosa prema pacijentima vidi ko je bio široke ruke  

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, desboj said:

Malo kad premotam film, na skromnom uzorku mogu da se frljnem odnosom da na jednoga lekara koji traži pare dolazi bar 10 pacijenata koji daju pare ( ne piće cveće čokolade) bez da je iko tražio.

Ovo je posebno tačno u porodilištima. Opšte je normalizovano da se guraju pare e da bi se dobio bolji tretman ili tretman uopšte. I to vrlo vrlo ozbiljni novci. U mojoj nekadašnjoj firmi davalo se od 300 do 1000 evra, za ništa. Istina, ne sećam se ni da je neko rekao neću da primim ovo. 

  • +1 1
Link to comment

Ćaleta operisao tadašnji načelnik kardiohirurgije, sav ponosan ćale sprema 100 evra u koverti za na kontrolu jer zahvalnost :isuse:

 

Na pitanje da li misliš da je Mikloš spreman da se kocka i ugrozi karijeru, načelničko mesto, ime i sve ostalo za 100tinjak evra u situaciji kad to zaradi za dan se predomislio za zahvalnost. 

Edited by desboj
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
15 minutes ago, Svemir Zeka said:

guraju pare e da bi se dobio bolji tretman

 

To se u karijeri brzo nauči, prodaš se za male pare a onda te zovu u nedoba da pitaju gluposti, brzo presedne to.

  • +1 2
Link to comment

Ja sam svojevremeno slušao razne horor priče baš na temu načelnika i šefova raznih bolnica. Nekome oni budu jaka veza, pa iscimaju da ih ne operiše neki tamo doktor nego baš načelnik ili slična visoka pozicija. I onda zanemare da je načelnik davno prestao da radi a onaj neki tamo doktor svaki dan to rutinski obavlja pa posle bud belaja kada načelnik zajebe.

 

Link to comment
1 hour ago, desboj said:

Malo kad premotam film, na skromnom uzorku mogu da se frljnem odnosom da na jednoga lekara koji traži pare dolazi bar 10 pacijenata koji daju pare ( ne piće cveće čokolade) bez da je iko tražio.

a ko da im zameri na tome? strah je to

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, desboj said:

Malo kad premotam film, na skromnom uzorku mogu da se frljnem odnosom da na jednoga lekara koji traži pare dolazi bar 10 pacijenata koji daju pare ( ne piće cveće čokolade) bez da je iko tražio.

 

Ovo ja mogu da potvrdim na velikom uzorku :D 

 

 

52 minutes ago, Svemir Zeka said:

 da bi se dobio bolji tretman ili tretman uopšte. 

 

Ovo je grandiozna zabluda - mislim da sam obalaveo pričajući ljudima da takvo razmišljanje nema veze s mozgom. 

Link to comment
16 minutes ago, steins said:

 

 

Ovo je grandiozna zabluda - mislim da sam obalaveo pričajući ljudima da takvo razmišljanje nema veze s mozgom. 

 

Slažem se. Ja s 0 evra i veza sam prošla značajno bolje i s načelnikom porodilišta u sali, nego mnogi koji su nešto išli u privatne ordinacije, spremali koverte....

Link to comment
14 minutes ago, munze said:

a ko da im zameri na tome?

 

Npr ovi što dolaze da im se ista stvar uradi bez da tutkaju pare? I njih je strah sigurno... 

 

51 minutes ago, *edited by mod said:

Ja sam svojevremeno slušao razne horor priče baš na temu načelnika i šefova


Ne moraju da budu vodeće funkcije, dovoljno je da je jak u diplomatiji i slaganju priče, samopromociji, prime se ljudi iz čistog neznanja.

  • +1 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...