Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

36 minutes ago, Mil@n said:

Druže, pričamo o babama 60, 70, ko zna koliko godina od kojih je verovatno barem 30% nepismeno. Moja keva ima 65 nije izašla iz mog mesta, bukvalno 20 godina. Ko zna koliko njima (?) je to prvi kontakt sa nekom civilizacijom van svog uskog kruga života. 

 

Jednostavno, nemamo svi istu svest, a pogotovu ne možeš da je očekuješ od njih koji su bili na tom mostu, bukvalno je nemoguće. Kakvo crno preživljavanje, ljudi prelaze most. U njihovim glavama to je tako. Da nije, ne bi uradile to što su uradile. Ja ne mogu da ih krivim zbog neinformisanosti, manjka životnog iskustva, manjka poznavanja fizike, ili bilo kog drugog razloga. Svako od nas je ispoljiio nekad glupost u nekom segmentu života koliko god da smo pametni a da je nekom drugom to bilo neverovatno, nemoguće i sl. Neke od njih su svoje neznanje platile životom, ali nebezbedan most ne sme i ne može da bude njihova krivica. 

Ja sam poprilično jasno napisao čija je krivica.

 

Ali isto tako smatram da je ovo moglo da se izbegne. Ne pričam o akrobacijama na žici ili statičkom ispitivanju konstrukcije mosta nego o jednostavnoj proceni. Koju koriste ljudi svih godina svakodnevno - nivoa da li mogu sigurno da pređu ulicu. 

 

1.jpg.343f364af6f58ccf536b1a968be2e2ad.jpg

 

Ovo je jedna strana mosta, mislim da treba da pali mnogo žutih lampica kod svakoga ko prolazi preko njega.

 

 

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Verovatno može i taj motiv da se uvede, ali iskreno verujem da se diljem Srbije sa podjednakom radošću i nemarnošću betoniraju arheološka nalazišta nevezano za veru i naciju.
 
Pravimo parkinge podjednako i od "naših" i od "njinih" ostataka.
Kod nas u Pannonia Secunda kad se nešto nađe pri građevinskim radovima to se odmah lepo i zakopa i/ili temeljno uništi... hoće zli arheolozi da zatvore gradilište a to jako loše utiče na poslovne planove.
Da ne ispadne da je sve crno pobrinuli su se divlji arheolozi sa detektorima metala... ono što se ne uništi oni nađu i prodaju na crnom tržištu :fantom: Ja čak intimno mislim da su neki od njih u talu sa određenim strukturama...
Nego se pljačka i uništava tamo neki Sirmium pa niko i ne piše o tome. A tu živeli neki Rimljani... čobani, budale. Zamisli, imali kanalizaciju pre 2000 godina a mi je sad nemamo. I koji će nam realno

Sent from my DN2103 using Tapatalk

  • +1 5
Link to comment
3 hours ago, Mil@n said:

 

Pa znam te što imaju dozvole sa 70+, bio je u redu ispred mene kada smo čekali dozvolu na šalteru i slušao sam kako priča  da mu je vid tipa 20% te je prejebao sistem a pepeljare na očima su mu bile tipa 1cm debele.

 

 

Evo upravo u Inđiji deda od 83 pobio klince na motoru, momka i devojku od 18 i 17 god. tako što im je uskratio prvenstvo prolaza jbt.:isuse:

  • Tužno 8
Link to comment

Navodno mu je istekla vozačka pre 8 godina. 

 

Liku koji je autom ubio moju drugaricu i njene roditelje, bila je oduzeta vozačka nakon odležavanja zatvorske kazne zbog izazivanja saobraćajne nesreće, takođe bez vozačke.

  • Tužno 4
Link to comment

Napisala sam bezveze - mada nevažno, ali hajde - lik je dva puta izazvao nesreću vozeći bez vozačke. Za prvi put znam da je robijao, a ovo se desilo samo par meseci po izlasku. 

Zapravo ne znam ni da li ju je ikad imao. Očito neki impulsivni psiho. Znači, fora je što sedne idiot u auto i pobije ljude, pitanje je da li su tu zakazale institucije.

Link to comment

Kad smo kod udesa, danas u Kragujevcu.

 

Quote

Danas oko 12 časova na Pčeličkom putu došlo je do saobraćajne nesreće, saznaje Ucentar.rs

U nesreći je učestvovalo četri automobila. 

Prema rečema očevidaca, bahati vožač automobila marke „golf” je pod punim gasom pri preticanju preko pune linije, udario vozilo koje se kretalo u suprotnom smeru.

Od siline udarca, automobil je pošao napred i naleteo na pešaka, ženu koja je u kritičnom stanju.

Vozač golfa je pobegao sa lica mesta na krov obližne kuće. 

 

Edited by JozoMujica
Link to comment

Pre neku noc sam sedela sa nekim tipom, impresivna biografija i kaze nesto da i pored igraca koje znamo (diskutovalo se oko ljudi/organizacija koje najvise uticu na svetska dogadjanja) da i pored svega sto je poznato, da se podjednako desavaju random okolnosti na koje nije moglo da se utice. Mislim,moglo je da se neke stvari nisu stavile u motion uopste .... 

 

Ne znam sta da mislim....ja bas ne verujem u slučajnosti.

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Lezilebovich said:

Da se taj lik ne preziva Taleb mozda ?

daj neki primer mozda

 

Ne znam kako se preziva al ga zovu Dima. Amero-rus, dr. I neka ph matematika i fizika, nisam uspela da zapamtim i plus futurolog. Nisam dugo videla nekog kao on, potpuno mrtav hladan, nista ga ne uzurpira. Ko da ima Aspergera. A nema, pitala ga. Vanzemaljac. Dohvatismo se i Boga i slozismo se da se Bog nalazi u energiji i da je svuda oko nas i u nama. Nisam pila tu noc

Edited by mustang
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...