Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dušo, ako do toga dodje, USofA i njene države aktiviraće svoj Nuclear Emergency and Response Center i davati jasna uputstva stanovništvu, zavisno od mesta udara, kretanja vazdušnih struja, širenja oblaka radijacije i čestica itd.
 
Nemoj da ti padne na pamet da kupuješ jod i uzimaš bilo šta na svoju ruku.
Zaštitne mere za bilo koji akcident, pa i taj, propisuju lokalni štabovi za vanredne situacije.
Gomilanje hrane, doomsday budalaštine su ne samo nepotrebne nego i ne pomažu.
 
p.s. Nuklearnog rata neće biti.
 
chekala sam rech struchnjaka. hvala :D

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, pt 2.0 said:

Dušo, ako do toga dodje, USofA i njene države aktiviraće svoj Nuclear Emergency and Response Center i davati jasna uputstva stanovništvu, zavisno od mesta udara, kretanja vazdušnih struja, širenja oblaka radijacije i čestica itd.

 

Nemoj da ti padne na pamet da kupuješ jod i uzimaš bilo šta na svoju ruku.

Zaštitne mere za bilo koji akcident, pa i taj, propisuju lokalni štabovi za vanredne situacije.

Gomilanje hrane, doomsday budalaštine su ne samo nepotrebne nego i ne pomažu.

 

p.s. Nuklearnog rata neće biti.

 

 

Ne verujem koliki si optimista da ovde tako sve dobro funkcionise :D 

 

 

Bila bi iznenadjena kako reagujemo kada crkne svetlo na semaforu pa kako onda preci ulicu i da li slusati komunalca na sredini raskrnice?! A da ja krenem pa nek oni stanu? :blink: 

 

Vec sam sve organizovala. Nasla sam nekog ko se razume malo vise....jod je samo ako si blizu nuklearnih elektrana. 

Hranu imam i godisnje je kontrolisem, konzerve, zbog zemljotresa. Prete sa  San Andreas  plocom i preko 7rihtera, jedan poveci ranac za nas troje, uvek spreman nije big deal.  

 

U ovom trenutku nisam sigurna u vezi nuklearnog rata. Apsolutno ne verujem ni putinu ni bajdenu. Pogotovu bajdenu. Obecala sam moderaciji nista o politici, al u jako opasnim vodama smo trenutno (od porodicnih do poslovnih bajdenovih desavanja)

 

Juce su ceo dan preletali neki cudni avioni i helihopteri, mozak mi izbusili sa zvukom.  

 

 

Ostalo mi jos samo dve, tri stvari da mi stignu sa amazona, spakujem u taj ranac i da vise ne razmišljam o tome.  

 

 

 

Link to comment
19 minutes ago, omiljeni said:

samo dobro provetravati, prati ruke i elektroliti, varikina i onaj ljek za bikove. baćuške mogu bacati atomske dok se boje ne rastope ali ne mogu ti pera odbiti.

 

Zašto me provociras? 

 

  • Haha 1
Link to comment
10 minutes ago, foto said:

vuce te za kikice :)

 

Eh da je za kikice. Ovo je bas nisko. Opterecen. I zbog takvih moram da sam suzdrzana da me opet ne bi kaznili.  

 

Staviću ga na ignore pa nek sere do mile volje 

 

 

(Jebote imam ih sad 23. na ignore :rolf: :isuse:....)

Edited by mustang
Link to comment
35 minutes ago, mustang said:

Ne verujem koliki si optimista da ovde tako sve dobro funkcionise :D 

ja sam vodila neki višegodišnji veći posao ispred srbije gde sam direktno sarađivala (srbija je bila jedna od ukupno 15 partnerskih zemalja širom sveta na tom poslu) sa vašim department of state, department of energy i posebno sa nacionalnim laboratorijama (brokehaven nl, argonne nl - tamo sam i fizički bila, ali i još neke dve) - sve vezano za kontrolu i nadzor nuklearnog materijala.

do današnjeg dana nisam srela veće profesionalce, organizovaniji i proceduralno smisleniji sistem rada nego što je taj.

ako neko ima dobar kadar u toj oblasti, i što je još važnije - dobar sistem, to je US.

 

pre toga sam sarađivala sa rusima i, znatno manje, sa česima i mađarima, na velikom inženjerskom projektu (od izgradnje našeg istraživačkog reaktora zapravo najvećem) prepakivanja i transporta nuklearnog goriva u rusiju, bila sam jedan od vodećih inženjera na tom poslu, što znači da sam imala iskustvo saradnje sa rusima.

treće veće iskustvo (ni blizu ova dva po složenosti posla) je saradnja sa nemcima.

ukratko - u ovoj oblasti uvek biram amerikance.

 

uz jednu debelu ogradu - kada se desi nuklearna nesreća, akcident ili neki događaj većih razmera, osim stručnih ljudi koji planiraju i propisuju mere zaštite ljudi, dosta toga organizaciono zavisi od lokalnih štabova, od vatrogasnih brigada (tačnije first responders & firefighters), od toga koliko je lokalna zajednica uvežbavala scenarije itd. a kako one funkcionišu tu kod tebe - to stvarno ne mogu znati.

 

35 minutes ago, mustang said:

Vec sam sve organizovala. Nasla sam nekog ko se razume malo vise....jod je samo ako si blizu nuklearnih elektrana. 

ne.

jod je samo ako si u radijusu od epicentra akcidenta za koji vaš emergency & responce center propiše jod. nema to nužno veze sa nuklearnom elektranom kao takvom.

ostale mere, zavisno od niza faktora, mogu podrazumevati ostajanje u stanovima uz zatvaranje svega ili, u ekstremnim slučajevima, evakuaciju stanovništva.

ali to nije ono čime ti treba da razbijaš glavu sada.

jedino što zaista treba da obezbediš, ukoliko se plašiš i ako bi se bolje osećala da se nekako "pripremiš" jeste da znaš tačno iz kog izvora informacija ti kao građanin LA u takvim slućajevima primaš informacije o merama sopstvene zaštite, i da obezbediš da ti komunikacioni kanal sa tim izvorom informacija uvek ostane dostupan (otvoren).

 

eto, nadam se da sam ti mrvicu pomogla.

Edited by pt 2.0
  • +1 3
  • Wub 1
  • Hvala 5
Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

Pa čudno mi da si se tako uprpala atomskih bombi a za koronu si bila kano klisurine

Od atomske bombe niko nije umro već 75 godina. Više se umire od sezonskog gripa.

 

Ne znam odakle ti utisak da sam se uprpila kada sam lepo napisala da volim da sam pripremljena.

Za koronu je isto tako bilo, samo sto vama moj narativ ne odgovara iako ste spali na te iste jebene vitamine sto sam odmah preporucivala.  Za bikonje je ipak potreban malo deblji out of box thinking. 

 

Btw, imam i mesto gde cu biti sahranjena, pa to ne znači da se bojim smrti. Cak naprotiv. Bice kako bude.  

 

I ne odgovaram ti vise nista. Na ignore ces biti. Ne mogu sa vama plitkom boranijom da gubim energiju (nema tog andjela koji vam moze pomoci :lolol::isuse:)

 

Link to comment

@Ptica trkacica 

Ne plašim se, veruj mi. 

Ovo sto si napisala, uliva mi nadu da ipak nesto negde funkcionise i zna sta se radi. 

Hvala na objasnjenjima,vrlo si jasna i precizna!  

Vatrogasna sluzba nam je super. To jedino sto stvarno funkcionise boli glava. Ostalo je sacuvaj boze. 

 

 

Bas ti hvala! :heart: 

 

Al kako je gospa buba na finjaka, oce li neko reci ovom ludaku ..... :lolol::heart:

 

Edited by mustang
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...