Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, gospa buba said:

pa to je interesantno da inspekcije bukvakno krstare i mrcvare lekare koji prepisuju skupe lekove sa fonda onima kojima stvarno treba, skidaju od plate, direktori pritiskaju, sns pritiska (direktori=sns), onda da deca dijabetichari i razne druge (neizlechive, genetske) bolesti idu na komisije svako malo, da se sluchajno neko ne samoisceli, a da drzava ne zna. tu su efikasni i tu se zna shta ko pishe dry.png

zapalicemo sve shto pretekne zivotami ph34r.gif
 

 

To kao UK.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne znam kako je tamo, ali ovde svako kome treba skupa terapija za zivot, jednom godishnje ima shansu da mu skinu lek sa fonda.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, gospa buba said:

ne znam kako je tamo, ali ovde svako kome treba skupa terapija za zivot, jednom godishnje ima shansu da mu skinu lek sa fonda.

 

I bice sve gore uverena sam u to.

Link to comment


Tokom jula i avgusta u intenzivnim negama zdravstvenih ustanova u Srbiji bilo je devet potencijalnih donora u stanju moždane smrti, međutim ni u jednom od slučajeva porodica nije dala saglasnost da budu donori organa. A srce, bubrezi, rožnjače, jetra preminulih jedini su lek za oko 2.000 pacijenata koji čekaju transplantaciju. Čekaju da zazvoni telefon, da ih lekari obaveste da je stigao organ. Na žalost mnogi ne dočekaju poziv koji život znači. A jedno "da" može da znači produžetak i spas za osam i više ljudi.




....shiit has hit the fan.
  • Tužno 2
Link to comment

jos kad bi neko seo i napisao smisleni tekst kako obican covek moze postati donor. meni ne treba, obavljeno je.

kartice su ukinute, jel postoji razlog?

 

e> sa sajta vma>

 

Quote
U skladu sa Zakonom o presađivanju ljudskih organa i Zakonom o ljudskim ćelijama i tkivima Republike Srbije usvojenim u julu 2018. godine, obustavljeno je izdavanje donorskih kartica i u Vojnomedicinskoj akademiji kao jednoj od zdravstvenih ustanova gde su svi zainteresovani građani mogli da poruče obrasce ili lično potpišu karticu.
Novim zakonom zaveštanje organa regulisano je pretpostavljenom saglasnošću što podrazumeva da se svi punoletni građani naše zemlje u slučaju moždane smrti smatraju potencijalnim davaocima organa ukoliko se nisu pismenim ili usmenim putem izjasnili suprotno Upravi za biomedicinu Ministarstva zdravlja.
Zbog svega navedenog donorske kartice više nisu potrebne, ali je, kao što je bilo i do sada, neophodno da građani sa svojom odlukom upoznaju najbliže članove porodice. Jer uprkos izmeni zakona i dalje je potrebna saglasnost najbližih članova porodice kako bi se organi osobe koja je doživela moždanu smrt upotrebili za lečenje drugih ljudi transplantacijom.

 

 

i dalje ne objasnjava sta sa umrlima od nemozdane smrti.

 

e2> moguce da ja tumacim mozdanu smrt kao mozdani udar i samo to.

Edited by holden kolfild
Link to comment
Quote

Svetlana Petrović (56) i njen rođeni brat Slobodan Trajković (48), kao i njihov prijatelj Goran Radivojević (56) poginuli su preksinoć u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na Pančevačkom putu u Beogradu, dok je Tomislav P. (58), Svetlanin emotivni partner, teško povređen. (...)

Kako saznajemo, u trenutku nesreće Goran Radivojević imao je zabranu upravljanja vozilom od osam meseci, koja mu je izrečena u avgustu, što znači da nije smeo da upravlja vozilom u vreme nesreće. Pored toga, Radivojević je imao čak 19 krivičnih dela i 36 otkrivenih saobraćajnih prekršaja.

- Vozač je do sada bio osuđivan za sedam krađa, 10 teških krađa, takođe je imao jednu prijavu za nasilje u porodici, kao i jedno falsifikovanje isprava. On je učestvovao u 12 saobraćajnih nesreća, od koji je polovinu sam izazvao - objašnjava izvor i dodaje:

- Tokom 2017. bila mu je izdata zabrana upravljanja vozilom u trajanju od osam meseci, da bi u 2021. bila izdata još jedna od šest meseci, kao i trenutna, koja važi ponovo osam meseci.

blic.rs/vesti/beograd/u-automobilu-smrti-nadjene-i-stake-brat-i-sestra-stradali-na-licu-mesta-10/r1g9sbq

Edited by vememah
  • Tužno 1
Link to comment
On 7.10.2022. at 12:57, gospa buba said:

ne znam kako je tamo, ali ovde svako kome treba skupa terapija za zivot, jednom godishnje ima shansu da mu skinu lek sa fonda.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

nema "arave" participacija 550 RSD.

Link to comment

U slucaju nuklearnog napada, na primer na los andjeles, treba im 30min do nas, jel treba uzimati jod tablete i sta preporucujete kako najbolje da se pripremimo i ocistimo posle ne daj Boze napada? Konzerve hrane, baterijske lampe, prečišćivač za vodu vec imam zbog zemljotresa.

 

Da li je vise bezbedno da ostanes u stanu sa prozorima, gradjeno od gipsa ili da zapalim na prizemlje gde su nam kao "podrumi" ali nema prozora i blokovima sam okruzena. 

Edited by mustang
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...