Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1839

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    773

  • radisa

    720

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 minutes ago, Filozof manijak said:

Naravno da nije ok, pokušavamo da proniknemo zašto niko iz celog odeljenja nije uradio taj zadatak.
Da li je u pitanju prosto neznanje, ili nešto drugo.

 

zadatak je prost i pravolinijski. gajim nadu da je zadat 2. septembra 

na prvom casu matematike u godini i u srednjoj skoli pa da su se klinci jos ustrucavali da progovaraju.

 

  • +1 1
Link to comment

Mi smo ucili konjunkciju, disjunkciju, implikaciju i ekvivalenciju, te i nete cim smo dosli u srednju, to se secam :D tautologija se to zove valjda

Imali smo 3 godine srednje potpunu budalu od profesorice gde nas je 20/25 jedva izvlacilo dvojku na kraju

Pitamo je na pismenom je l' normalno da rezultat bude 329 korena iz 47, ona kaze pa ne znam nisam ni ja resila, to cu kuci kad odem :laugh:

Mene hteli keva i cale da salju na testiranje da li se drogiram, bio sam ~4.50 djak u srednjoj, a matematiku zadnji dan vadim da ne bude avgust. 

U cetvrtom srednje nam zamene profesoricu i nisu mnogi imali dvojke, uglavnom je bilo 3 do 5. Gomila nas pobeglo na prava i ekonomije jer smo se iskompleksirali od tih ocena :D

Edited by Plajvi
Link to comment
16 minutes ago, Plajvi said:

Mi smo ucili konjunkciju, disjunkciju, implikaciju i ekvivalenciju, te i nete cim smo dosli u srednju, to se secam :D tautologija se to zove valjda

Tautologija je složeni iskaz (“formula” iskaza), sastavljena od dva ili više prostih iskaza, koji su povezani medjusobno tim logičkim operacijama (negacija, konjukcija,…) ali takav složeni iskaz koji  za bilo koje vrednosti prostih iskaza uvek ima istinitu vrednost.

 

Pri tome bilo koji prost iskaz može imati samo  jednu od dve vrednosti:

”istinito” 

”neistinito” 

 

To je oblast matematičke logike, inače. Jako lepa oblast matematike.

Edited by pt 2.0
  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, pt 2.0 said:

Tautologija je složeni iskaz (“formula” iskaza), sastavljena od dva ili više prostih iskaza, koji su povezani medjusobno tim logičkim operacijama (negacija, konjukcija,…) ali takav složeni iskaz koji  za bilo koje vrednosti prostih iskaza uvek ima istinitu vrednost.

 

Pri tome bilo koji prost iskaz može imati samo  jednu od dve vrednosti:

”istinito” 

”neistinito” 

 

To je oblast matematičke logike, inače. Jako lepa oblast matematike.

I u neka davna vremena, pre 30+ godina, bez toga nije moglo da se programira...

  • +1 2
Link to comment

bilo bi super kad bi postojala nekakva globalna mreža kojom bi se pristupalo preko recimo računara i na kojoj bi mogli lako i brzo da se podsetimo svih onih stvari iz škole koje jbg ne znamo u pola noći. ili čak da naučimo nešto novo ispočetka ako zatreba.

 

ovako će sve te drevne veštine da nestanu kao suze na kiši, neće imati ko razlomak da reši za par godina...the end is nigh :sad:

  • +1 1
Link to comment

Treba imati u vidu da su danasnji novoupisani srednjoskolci propustili cetvrtinu osnovne skole. Posledjni put su normalno isli u skolu pocetkom drugog polugodista sestog razreda nakon kog je usledila dopisna zajebancija. Za dve godine realno nisu naucili nista. Kad sam ja upisivao gimnaziju prijemni ispiti su bili sprdnja gde smo ceo osmi razred prakticno ucili napamet resenja zadataka iz zbirke i tu su svi imali solidne rezultate i sutradan zaboravili to sve. Sada je verovatno jos veca sprdnja.

  • +1 6
Link to comment
12 minutes ago, Delija67 said:

Treba imati u vidu da su danasnji novoupisani srednjoskolci propustili cetvrtinu osnovne skole. Posledjni put su normalno isli u skolu pocetkom drugog polugodista sestog razreda nakon kog je usledila dopisna zajebancija. Za dve godine realno nisu naucili nista. Kad sam ja upisivao gimnaziju prijemni ispiti su bili sprdnja gde smo ceo osmi razred prakticno ucili napamet resenja zadataka iz zbirke i tu su svi imali solidne rezultate i sutradan zaboravili to sve. Sada je verovatno jos veca sprdnja.


Isto :D Kod nas u generaciji bila 1 osnovna gde su i nastavnici namestali djacima jedva vrlo dobrasima po 35 poena od 40 na prijemnom da bi se upisali gde zele

Kao kad oni one hit wonder dopingovani anonimusi osvoje tozla na olimpijadi  

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

 

zadatak je prost i pravolinijski. gajim nadu da je zadat 2. septembra 

na prvom casu matematike u godini i u srednjoj skoli pa da su se klinci jos ustrucavali da progovaraju.

 

Једном професор физике на првим часовима упознавања поставио баш зајебан задатак, тежине за републичка такмичења, а уз њега иде и награда, највиша оцена. Ја га одмах решим, али знајући нашу средину, навике да се због награде преписује и отима туђе без пардона, кажем професору: "Нисам ставио на папир, али ево одмах ћу за таблом да вам изведем поступно решење, од почетка до краја"... Он је одбио мој предлог и закључио (сам са собом) да нико из одељења није решио задатак. Међутим, то је кренуло да се препричава зградом гимназије као невероватна неправда, стигло до зборнице, и професор ми је после пар дана тешка срца упутио извињење. Али горак утисак је да је то учинио тек под притиском "јавности",  он је био убеђен да је поступио сасвим исправно. На сличан начин сам добио лошу оцену из владања, јер сам се понашао неконвенционално, како се увек понашам и дан данас, а професори су изгласали да сам некакав вандал и неваспитанко, иако је реткост негде, било где, срести степен мог васпитања. Тотално те погрешно процене одрасли, зрели људи са којима си сваки дан, а који би требало да највише уоче твоје потенцијале, то им је заправо професионална мисија. 

Edited by Duhovnost, ljubav i med
  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...