Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, Tihajeza said:

Šesta gimnazija u Beogradu, drugi dan škole.

Profesorka matematike daje mali test đacima, da vidi kako stoje sa gradivom, da malo vidi šta je polazna pozicija.

 

Jedan zadatak niko nije uradio.  Tekst zadatka glasi: "Zbir dva broja je 27. 2/3 prvog broja je za 1 manje od 3/5 drugog broja. Koji su to brojevi?"

 

30 đaka. I baš nijedno dete nije umelo. Bazične 4 računske operacije, malo razlomaka.
Mnogo mi je to tužno. U toj gimnaziji poslednji upisani je imao 88 poena na prijemnom. Sutra ćete otići kod nekog od njih da vam popravi zub, da vam premeri parcelu, da vam overi ugovor, obačuna penziju. Ili nećete otići, nigde.
 

 

Idiocracy je svuda stigao. Trenutno u jednoj drugoj zemlji pokusavam da dodjem do nekih dokumenata, jos ne uspevam da nadjem nikoga kome mogu da objasnim sta da uradi za vrlo visoku satnicu. Samo ponavljaju neku uslugu koja je slicna tome sto ja trazim, ali nije to. Bubalo, glupo, ali zabole ga, za nista uzimaju 200 evra na sat.

Samo moli Boga da ti niko od debila ne zatreba na smrt i zivot, i da umres jednog dana na mestu od srca ili tako nesto bez dugog bolovanja.

To je pocelo jos od ovih mojih generacija, i tek ce da nadire sa instagramerima.

  • Tužno 1
Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Šta će razlomci zubaru ili geometru? :fantom:

Na primer na tvoje godište i kilažu, treba da ti da 2/3 doze anestezije koju ima spakovanu u toj i toj dozi. 

A geometra zovneš da tebi i familiji premeri njivu koju ste nasledili u idealnim delovima, recimo 4/17 i 13/17, i hoćete da je podelite na dve odvojene. Plus ih ima 3 izdvojene parcele i vama odgovara da prvi naslednik dobije jednu celu a od drugih kolik ostane do 4/17.... i tako....

  • +1 4
Link to comment

Meni je ovo nadrealno.

 

Ajde da razumem da smo spali na to da gimnazijalci ne umeju da reše sistem j-na sa 2 nepoznate :isuse:, ali da niko od njih 30 nema bar onu snalažljivost lošeg đaka, pa da provrti tih 13 kombinacija na koje možeš sabrati 2 broja i dobiti 27 mi je signal o potpunoj nezainteresovanosti, odsustvu pažnje i "nečujenja".

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, Profesionalac said:

Meni je ovo nadrealno.

 

Ajde da razumem da smo spali na to da gimnazijalci ne umeju da reše sistem j-na sa 2 nepoznate :isuse:, ali da niko od njih 30 nema bar onu snalažljivost lošeg đaka, pa da provrti tih 13 kombinacija na koje možeš sabrati 2 broja i dobiti 27 mi je signal o potpunoj nezainteresovanosti, odsustvu pažnje i "nečujenja".

Meni ovo nije jasno, kao mozes makar na foru da probas, znas da je jedan paran, a drugi neparan, bar probaj da nekako izmuljas 

  • +1 1
Link to comment

ne znam šta ste očekivali na iznenadnom testu kad se đaci vrate s odmora letnjeg raspusta.

Džizs, koji ste dušebrižnici.

Edited by Filozof manijak
  • +1 2
  • -1 6
Link to comment
28 minutes ago, Filozof manijak said:

ne znam šta ste očekivali na iznenadnom testu kad se đaci vrate s odmora letnjeg raspusta.

Džizs, koji ste dušebrižnici.

Nije iznenadni, to je inicijalni test, svake godine se daje.

 

A realno, ne trude se jer nema ocena tu.

Inače, da. Mogu da se složim s tvojim stavom. Ne volim da nazivam decu idiokratijom

Link to comment

Imao sam sličan slučaj u gimnaziji, kada nam je neka mlada profesora dala iznenadni test na prvom času kod nje u novoj školskoj godini, isto tako da "proveri znanje".

I svi smo joj predali prazan list demonstrativno. Posle smo dobili ukor svi iz odeljenja, ali ona više nije davala iznenadne testove.

Doduše, nije bila matematika, nego hemija, ali to ne menja poentu.

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment

U moje gimnazijsko vreme (90-ih) nije bilo tih inicajlnih testova, to je nesto novo rekao bih. I naravno da rezultati nece biti isti kada se pripremas za nesto (a svi smo ucili kampanjski da se ne lazemo) i kada te iznenadi. A kad bi neko i pokusao da da iznenadni, mi bi smo kolektivno odbili..

  • +1 2
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...