Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

tako sam ja stajao kad se obeležavala godišnjica nečega. mislim da je bilo 150 godina od atentana na Mihaila Obrenovića

nema svečanih uniforma, samo obučeš a komplet i to ti je što ti je.

hteli likovi da uđu sa puškama i šljemovima u Sabornu :laugh: reko ja starijem vodniku (on je nosio neku fensi uniformicu) nemoj brt imaćemo sedam godina nesreće, pa on smislio da unutra bude samo nas 4 koji ćemo postavljati vence i to bez beretke, a ispred u porti da ostanu ovi sa puškama

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 minutes ago, Moonwalker said:

 

 

Nisam ovo znala. Mislila sam da je imaju svi ili bar neku za izlazak u grad. Mada kad razmislim ima smisla. Bilo bi preskupo.
Ranije se u ovim prilikama pojavljivala garda.

Nije Kisicka toliko vazna da bi Garda drzala pocansu strazu.Prema zvanicama i znacaju datuma koji se obelezava se odredjue pocansa straza.

 

Vise je za doom stav mirno vojnika sa njene  krajnje leve strane sa sve uvucenim ramenima :ph34r:

Edited by Bambula
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Bambula said:

Nije Kisicka toliko vazna da bi Garda drzala pocansu strazu.Prema zvanicama i znacaju datuma koji se obelezava se odredjue pocansa straza.

 

Vise je za doom stav mirno vojnika sa njene  krajnje leve strane sa sve uvucenim ramenima :ph34r:


Nikad kasno za nauciti.  Znaci ko ce da stoji se bira prema vaznosti delegacije, a ne same prilike.

 

Sad pogledah, povijena im ledja.

Edited by Moonwalker
Link to comment
9 minutes ago, Moonwalker said:


Nikad kasno za nauciti.  Znaci ko ce da stoji se bira prema vaznosti delegacije, a ne same prilike.

 

Sad pogledah, povijena im ledja.

Ta dva su usko povezana.Ne ide bas da Garda stoji pred ministarkom,a i drzavi Sam datum nije toliko znacajan.

 

Ali opet I kada se bira pocasna straza iz jedinice,gleda se da ona bude sto uniformisanija,da su vojnici priblizno iste konstitucije I da sve to deluje skladno.

  • Hvala 1
Link to comment

drzavi sam datum nije toliko znachajan. nadam se da ce neka omladina jednog dana u buducnosti, nakon shto bukvalno sve postane nevazno, od vinche do jasenovca i nazad, da sedne da probere neshto srbima za secanje, valjda ce biti.

nije ih dovoljno izginulo da dodje veca velichina.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto





  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

drzavi sam datum nije toliko znachajan. nadam se da ce neka omladina jednog dana u buducnosti, nakon shto bukvalno sve postane nevazno, od vinche do jasenovca i nazad, da sedne da probere neshto srbima za secanje, valjda ce biti.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


 

Dan Srba ispod sljive tresnje :wub:

Link to comment
13 minutes ago, gospa buba said:

bilderi, ne mogu da se isprave emoji38.pngol:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

 

Verovatno se smorili po onoj vrućini u uniformi

Link to comment
50 minutes ago, Moonwalker said:

Vojska ima svecane uniforme za ovakve prilike. Sta ce im ove maskirane sa sve slemom na glavi kao da ce na vezbu ili ne daj boze na front? 

 

Svetloplava  -svečana uniforma je rezervisana za Gardu, a upoteba Garde je regulisana drugim propisima koji se tiču počasnih zadataka Gmtbr.

 

Vojnici prilikom obavljanja ovakvih (počasnih) dužnosti nose službenu odeću roda kojem pripadaju + nose oružje, opasače, čizme, šlemove, i štošta - nešto, zavisno od ostalih okolnisti u kojima su deo protokola.

 

Svečanu uniformu (bela košulja, rukavice, kravata ... ) nose podoficiri i oficiri na svečanostima van vojnih objekata i lokacijama na kojima službeno predstavljaju VJ. Ne obavljaju vojničke dužnosti niti nečija naređenja već su posetiocu, gosri....


https://www.vs.rs/sr_lat/o-vojsci/obelezja-i-oznake/uniforme-pripadnika-vojske-srbije

 

 

 

Edited by zmanic
  • Hvala 1
Link to comment

evo fotke sa obeležavanja 149. godišnjice

 

1208363_tan2017610-14752454-0_ff.jpg?ver

 

onaj iza što fotka je oficir u toj svečanoj uniformici

nose šljemove u crkvi. a oficir nosi šapku ccc. nisu imali omunjenog da vodi računa o bogougodnosti ceremonijala :dry:

a popovi funjarice se ne bi konfrontirale ni da ovi ućeraju tenk unutra

Link to comment
25 minutes ago, Bambula said:

Ta dva su usko povezana.Ne ide bas da Garda stoji pred ministarkom,a i drzavi Sam datum nije toliko znacajan.

 

Ali opet I kada se bira pocasna straza iz jedinice,gleda se da ona bude sto uniformisanija,da su vojnici priblizno iste konstitucije I da sve to deluje skladno.

Pokušavam da se setim da li sam video podoficire sa šapkom nekada ili su uvek nosili beretku. Govorim o 02/03. 
 

Znam da sam na topčideru video lika u onoj ofcirskoj uniformi redovnoj jednobojnoj sa onim kao jna koporanom ali sa beretkom crvenom na glavi i delovao mi je besmisleno…

Link to comment
29 minutes ago, gospa buba said:

drzavi sam datum nije toliko znachajan. nadam se da ce neka omladina jednog dana u buducnosti, nakon shto bukvalno sve postane nevazno, od vinche do jasenovca i nazad, da sedne da probere neshto srbima za secanje, valjda ce biti.

nije ih dovoljno izginulo da dodje veca velichina.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

ovo je za povraćanje. ne tvoj post nego ono o čemu pišeš. zaista je tako.

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...