Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Komentari su sjajni. Svaki put se oduševim koliko ljudi lakše veruju u teoriju zavere nego u gomile činjenica i logiku.

 

Ockaham u grobu da se okreće... :(

 

Verovatno zato što su u pitanju zli Amerikanci, da su braća Rusi u pitanju, to bi već bilo drukče

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Komentari su sjajni. Svaki put se oduševim koliko ljudi lakše veruju u teoriju zavere nego u gomile činjenica i logiku.

 

Verovatno zato što su u pitanju zli Amerikanci, da su braća Rusi u pitanju, to bi već bilo drukče

 

+1

 

Nekada su ljudi verovali da je za sve dobro zasluzan bog a za sve lose kriv je djavo. Istu pricu imamo i sad. Amerikanci su krivi za poplave, zemljotrese, bolesti a nasuprot njima imamo Ruse.

 

Putinovi svedoci ne mogu priznati da americke sotone mogu uciniti nesto dobro i zato se svaka vest vezana za NASU komentarise sa "laz", "prevara", "propaganda", "izmisljaju gluposti", "koga to interesuje".

 

Sa druge strane, kad Rusi bilo sta lansiraju u svemir, mozemo citati kako su Rusi najjaci, najbolji, carevi, legende, keksiji...

Link to comment

Verovatno zato što su u pitanju zli Amerikanci, da su braća Rusi u pitanju, to bi već bilo drukče

 

 

Naravno, mi smo kao nacija potpuno pukli i mislim da tu vise nema popravke za nasih zivota.

Link to comment

neće biti da je to došlo tek sa infor. rev. 

- postojalo je 3 oko i pre 20 god. a razne teorije zavere su obrađene u kultnoj seriji dosije x koju ovih dana reprizira fox ^_^ 

- i pre interneta je bilo raznih časopisa sa c/p člankovima iz američkih medija sa pričama o bigfoot-u, vanzemuncima, krilatoim bebama itd

- daklem američka kulturna ponuda odavno truje naše umove :P  krivica je njihova a delom ide i na dušu naših tkz novinara koji su preneli virus gluposti iz sša

Link to comment

znaci opet su samo amerikanci krivi?  rusi i ostali nemaju ludake...  eh

 

opskurne novine i kafanski tracevi su oduvek postojali, ali u spustanje na mesec (na primer, kad o tome pricamo) su sumnjale babe u selima i krezube pijanice ispred lokalne prodavnice; danas je to postalo maltene preovladajuce misljenje medju urbanom i obrazovanom rajom...

 

internet je na povrsinu izbacio ludake i postaje sve teze razaznati pravu informaciju od suma

Link to comment

znaci opet su samo amerikanci krivi?  rusi i ostali nemaju ludake...  eh

 

opskurne novine i kafanski tracevi su oduvek postojali, ali u spustanje na mesec (na primer, kad o tome pricamo) su sumnjale babe u selima i krezube pijanice ispred lokalne prodavnice; danas je to postalo maltene preovladajuce misljenje medju urbanom i obrazovanom rajom...

 

internet je na povrsinu izbacio ludake i postaje sve teze razaznati pravu informaciju od suma

 

Zapravo pre interneta skoro da niko ni sumnjao, to je manje više postalo rašireno u poslednjih 10 do 15 godina.

Link to comment

Sirenje interneta po Srbiji se slucajno poklopilo sa rastom mrznje prema Americi i rusofilijom a to je razlog (a ne internet) zasto se veruje u HAARP, "laziranje spustanja na mesec" i slicna sranja. U vreme kad su se na ulicama mogle videti i americke zastave, ovih teorija je bilo mnogo manje.

 

Da danas nema interneta, ove teorije bismo citali u Vecernjim Novostima i slusali na Radio Fokusu i isti broj ljudi bi verovao

Link to comment

ja sam kao sasvim malo dete slušao od ...jednostavnih ljudi da se u američkim filmovima strašno laže, i da oni samo što nisu propali 

Link to comment

pa ista prica i za njemacku vazi otkad znam za sebe. jedino sto je tamo "samo sto nismo propali" ono kada porodica mora da se odrekne jednog od cetiri automobila, ili jednog od tri letovanja, a srbi ovde kontaju da to znaci kopanje po kontejneru i stanovanje u kartonu.

Link to comment

Ne znam ziv gde drugde da bachim ovo, pa kao ajde ovde (micite ako ima primereniji topik). Citam ja malopre ovogodinji UN-ov Human Development Report. OK, Srbija 77., sije nas skoro sav komsiluk (CG za 26 mesta, jbt), nije mi tesko da poverujem. Onda uzmem da gledam neke indikatore koji ulaze u konacan zbir. Jedan od tih je "population with at least some secondary education". Sto ce reci, ostatak nema ni dana srednje skole. Ovako to izgleda za region, (dakle, % bez ikakve srednje):

 

Hrvatska, zene 15, muskarci 6.4

Crna Gora, zene 15.8, muskarci 5.3

Madjarska, zene 2.1, muskarci 1.3

Rumunija, zene 13.9, muskarci 8

Bugarska, zene 7, muskarci 4.3

Albanija, zene 18.2, muskarci 12.1

 

i onda

 

Srbija, zene 41.6, muskarci 26.4

 

Jedino je Bosna jos gora.

 

Ajde da se ne zajebavamo, ovde nesto ne stima. Samo sta? Pitam jer HDR uopste nije nebitna stvar, deo je licne karte jedne zemlje. Kako se uopste rade ova istrazivanja u Srbiji?

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...