Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 minute ago, radisa said:

Na samo nelegalne, nago i nekretnine na dobrim™ mestima sa nepoznatim vlasnicima, ili gde su vlasnici neki siromasi koji ne mogu izgurati procese i slično...

 

Prosto, vrišti koliko je mogućih zloupotreba ovoga...

Da, da, ježim se od pomisli...

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Зашто би то радили? МИслим, књижење мора да прати и документација, иначе ће пасти на суду.

Hamlete, jbt, jel ti živiš u Srbiji ili u Nemačkoj?

 

Hoćeš da ti opišem kako sma svojevremeno uknjižio stan mimo svih rokova i procedura za 1 sat, jer sam skontao da postoji hipoteka na stanu(prema nekom zelenašu, kojui je predhodna vlasnica napravila dok je zgrada bila u izgradnji), koja nigde nije zavedena, ali može biti aktivirana u bilo kom trenutku sa datumom koji je pre moje kupovine?

  • Haha 1
Link to comment
5 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Како неће нико да проверава? Па они којима су одузете непокретности ће се бунити. 

Jao, Hamlete, kao što ti je @radisa napisao, ovo nije Švicarska.

 

Ti bi pre nego svi mi trebalo da znaš da u teoriji svaku uknjižbu treba da prati dokumentacija, ali malčice je drukčije u praksi.

 

Pune novine bile kako su silne zgrade na Paliluli uknjižene blanko, jer im se tako moglo.

 

Svuda po Srbiji se to dešava, nije to neka supertajna informacija.

 

Malo, malo, pa izbije neka afera na tu temu i mediji redovno objave i nikom ništa.

 

 

Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

Hamlete, jbt, jel ti živiš u Srbiji ili u Nemačkoj?

 

Hoćeš da ti opišem kako sma svojevremeno uknjižio stan mimo svih rokova i procedura za 1 sat, jer sam skontao da postoji hipoteka na stanu(prema nekom zelenašu, kojui je predhodna vlasnica napravila dok je zgrada bila u izgradnji), koja nigde nije zavedena, ali može biti aktivirana u bilo kom trenutku sa datumom koji je pre moje kupovine?

 

Ali nisi morao :D
Dovoljno je bilo da podneseš zahtev za uknjižbu i bio bi ispred njega na evidenciji, a u katastru se primenjuje načelo prvenstva.

Edited by napadaj
Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

Hamlete, jbt, jel ti živiš u Srbiji ili u Nemačkoj?

 

Hoćeš da ti opišem kako sma svojevremeno uknjižio stan mimo svih rokova i procedura za 1 sat, jer sam skontao da postoji hipoteka na stanu(prema nekom zelenašu, kojui je predhodna vlasnica napravila dok je zgrada bila u izgradnji), koja nigde nije zavedena, ali može biti aktivirana u bilo kom trenutku sa datumom koji je pre moje kupovine?

Sve ok, ali menjanje podataka u bazi jednostavno nije dovoljno. Sta sad, uknjize se na moj stan dok je baza nedostupna i kada krenu da me iseljavaju ja kazem, oh nista, pise u katastru da stan vise nije moj.

Link to comment
1 minute ago, Ptica trkacica said:

Jao, Hamlete, kao što ti je @radisa napisao, ovo nije Švicarska.

 

Ti bi pre nego svi mi trebalo da znaš da u teoriji svaku uknjižbu treba da prati dokumentacija, ali malčice je drukčije u praksi.

 

Pune novine bile kako su silne zgrade na Paliluli uknjižene blanko, jer im se tako moglo.

 

Svuda po Srbiji se to dešava, nije to neka supertajna informacija.

 

Malo, malo, pa izbije neka afera na tu temu i mediji redovno objave i nikom ništa.

 

 

Pa ako je tako, što onda zbog toga moraju da ruše katastar i da privlače pažnju?

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, napadaj said:

 

Ali nisi morao :D
Dovoljno je bilo da podneseš zahtev za uknjižbu i bio bi ispred njega na evidenciji, a u katastru se primenjuje načelo prvenstva.

Jel moguće sad predati zahtev za uknjižbu dok traje ovo sranje sa njihovim sistemom?

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Jel moguće sad predati zahtev za uknjižbu dok traje ovo sranje sa njihovim sistemom?

U papiru. Mada mislim da predaja u papitu mora da se zakaže preko sajta...

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, napadaj said:

 

Ali nisi morao :D
Dovoljno je bilo da podneseš zahtev za uknjižbu i bio bi ispred njega na evidenciji, a u katastru se primenjuje načelo prvenstva.

Zanm ja zašto sam morao, advokat koji je imao to, je već radio taklve stvari, jer je mogao, da ispadne da je on predao pre mene... Na neku foru radi to i sad... I to znam pouzdano, ako hoćeš mogu ti na PM ispričati...

 

To je bilo  pre 15 godina inače...

Link to comment
4 minutes ago, Filozof manijak said:

Jel moguće sad predati zahtev za uknjižbu dok traje ovo sranje sa njihovim sistemom?

 

Nemam pojma da li sada prihvataju zahteve. Elektronski ne može, ali ne vidim zašto ne bi moglo lično ako predaješ sam, pošto advokati moraju preko eŠaltera.

 

2 minutes ago, radisa said:

Zanm ja zašto sam morao, advokat koji je imao to, je već radio taklve stvari, jer je mogao, da ispadne da je on predao pre mene... Na neku foru radi to i sad... I to znam pouzdano, ako hoćeš mogu ti na PM ispričati...

 

To je bilo 15 godina inače...

 

Ne znam kako to sada radi, pošto notari šalju sve ugovore sada u katastar i to baš i ne može da se menja i zaobilazi. Pusti PM, baš me zanima cela situacija.

Edited by napadaj
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Pa ako je tako, što onda zbog toga moraju da ruše katastar i da privlače pažnju?

 To bi morao njih da pitaš za  info.

 

Briga njih što će da privuku pažnju.

 

Vidim da ovaj razgovor vodi u ja u klin, ti u ploču, pa ga ne bih dalje nastavljala.

  • +1 1
Link to comment
Sve ok, ali menjanje podataka u bazi jednostavno nije dovoljno. Sta sad, uknjize se na moj stan dok je baza nedostupna i kada krenu da me iseljavaju ja kazem, oh nista, pise u katastru da stan vise nije moj.
to je tachno ali ja npr uopshte ne bih volela da moram da uchestvujem u toj proceduri, makar znam da imam pun kofer papira i pun komp skrinshotova :hihi:

prvo dobijesh srchani udar, posle gledash kako si u pravu :dry:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 6
Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Ne bi me iznenadilo da je ovo sve urađeno da bi se uknjižila gomila nekretnina...

 

 

Kao u Rusiji još koliko prošle godine što se desilo

Link to comment
On 16.6.2022. at 14:45, bags said:

U Becu ima izreka kad te hitan vozi:

"Ako me vozite u Wilhelminenspital mozete me ostaviti bilo gde pored puta".

 

Ja bih umro dok bih ovo izgovorio.

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment

U vezi katastra, mislim da je Hamlet u pravu.

Oni mogu da urade izmene u bazi i dok je online, kakva je razlika? Inace ne verujem da se bilo ko se kaci svakih par dana na katastar da vidi da li mu je stan / kuca jos uvek u vlasnistvu. Kakva je onda razlika promeniti vlasnika u bilo kom trenutku, zasto bi im trebalo ovo?

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...