Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

To prva garnitura zabaci kamenje ali ova druga toliko brza da sve po njoj popada.

Ne sme to toliko po gasu da se tera...ovi naši železničari neiživljeni pa udri samo papučicu.

Link to comment
  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    773

  • radisa

    720

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 hours ago, Hamlet Strašni said:

Neko je ovde pisao da se to dešava i u Beču u velikim bolnicama?

 

To sam sigurno bio ja. :) Desava se ovde u glavnoj bolnici AKH pa barem jednom godisnje.

 

Zanimljiv je slucaj iz 2018 godine. Covek je imao infarkt ispred bolnice na nekih 60 metara od ulaza. Prolaznici su ga nekako doveli do ulaza ali su portir i dezurno lekarsko osoblje (!) pozvali pazi sad hitnu koja je dosla za 3 minuta i onda ga vozila nekih 7,8 minut ado druge bolnice gde umro. Njihovo obrazlozenje je da oni nisu bili dezurna bolnica u tom momentu. Kasnije su na sudu imali sporazum sa udovicom (nije objavljena cifra) a malo je falilo da se cela bolnica zatvori. U istoj toj bolnici je moja zena prenocila jednom kad je imala napad gastrititsa. Sutradan je imala neki ispit poslepodne. Pokusavali smo da se odjavi celo jutro ali nikoga nije zanimalo. Neka posle 2 ona se samo obukla i otisla iako sam joj ja pametovao da postoje procedure oko odjave. Na kraju te godine videla je na izvodu iz osiguranja da su je vodili kao pacijenta punu nedelju. Verovatno su tada skontali da je nema...

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
18 hours ago, desboj said:

VMA nije pravljena da bude dežurna kao UC, niti da ima posla sa civilima.

Na stranu raspad.

VMA je napravljen za vojsku države mnogo veće no što je vojska Srbije. Zato da bi opravdali svoje postojanje i pare koje se troše za to, ubačeni su u sistem urgentne medicine pre desetak godina.  E sad, oni su navikli da ne rade ništa, pa im je i ovo malo mnogo. 

Bukvalno ih treba izbegavati i kao što neko reče, moliti se da ti se ne dogodi nešto sredom.

  • +1 5
Link to comment

U Becu ima izreka kad te hitan vozi:

"Ako me vozite u Wilhelminenspital mozete me ostaviti bilo gde pored puta".

 

U beogradu je jos lakse ako ti se nesto desi sredom ne moras ni zvati hitnu pomoc.

 

 

Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

  E sad, oni su navikli da ne rade ništa, pa im je i ovo malo mnogo. 

Bukvalno ih treba izbegavati i kao što neko reče, moliti se da ti se ne dogodi nešto sredom.

 

Mogao bih satima da pričam/pišem o događajima, dešavanjima, radu, pojedincima i ekipama ljudi samo sa VMA, plus poređenja sa nekoliko drugih ustanova sa kojima sam imao dodira što kroz rad  što kroz saradnju, ali da ne dužim:

Ovo je na toliko načina pogrešno i loše rečeno. Daleko je od odličnog kao i u ostatku srpskog zdravstva, ali je mnogo dalje od izbegavanja.

  • +1 4
Link to comment
6 minutes ago, desboj said:

 

Mogao bih satima da pričam/pišem o događajima, dešavanjima, radu, pojedincima i ekipama ljudi samo sa VMA, plus poređenja sa nekoliko drugih ustanova sa kojima sam imao dodira što kroz rad  što kroz saradnju, ali da ne dužim:

Ovo je na toliko načina pogrešno i loše rečeno. Daleko je od odličnog kao i u ostatku srpskog zdravstva, ali je mnogo dalje od izbegavanja.

Moje lično iskustvo i iskustvo mojih kolega su sadržani u postu, što naravno ne isključuje da neko drugi ima i pozitivno mišljenje. 

Link to comment
13 minutes ago, radisa said:

Ne bi me iznenadilo da je ovo sve urađeno da bi se uknjižila gomila nekretnina...

 

 

To sam prvo pomislila čim sam čula šta se desilo.

 

Ko će to posle da proverava, niko, pa taman dobro dodje.

Link to comment
15 minutes ago, radisa said:

Ne bi me iznenadilo da je ovo sve urađeno da bi se uknjižila gomila nekretnina...

 

 

Зашто би то радили? МИслим, књижење мора да прати и документација, иначе ће пасти на суду.

  • +1 2
Link to comment
Just now, Ptica trkacica said:

To sam prvo pomislila čim sam čula šta se desilo.

 

Ko će to posle da proverava, niko, pa taman dobro dodje.

Како неће нико да проверава? Па они којима су одузете непокретности ће се бунити. 

  • +1 2
Link to comment
Just now, Ptica trkacica said:

To sam prvo pomislila čim sam čula šta se desilo.

 

Ko će to posle da proverava, niko, pa taman dobro dodje.

Na samo nelegalne, nago i nekretnine na dobrim™ mestima sa nepoznatim vlasnicima, ili gde su vlasnici neki siromasi koji ne mogu izgurati procese i slično...

 

Prosto, vrišti koliko je mogućih zloupotreba ovoga...

  • +1 2
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...