Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

10 minutes ago, Frank Pembleton said:


A onda sledi :
Nisam primio mejl, otišlo u spam folder itd... sve iz arsenala "nisam uradio domaći, pas mi pojeo svesku..."





....shiit has hit the fan.

Standardni nastup dužnika - postar mi nije urucio resenje, kako ste smeli da mi skinete pare sa racuna...

 

 

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zasto sad placam duplo vise?
Kad god mi dodju sa tako necim uvek kazem placaj odmah nemoj da dozvolis da ode kod izvrsitelja.
U poslednje vreme najvise dolaze za odrzavanje zgrade i recenicom: "Ali upravnik ne radi nista u zgradi".

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

Link to comment

naravno da ne radi kad niko ne da pare ni za shta :dry:

to su neverovatne stvari, em gomila upravnika vec volontira i aka se u svoje prvatno vreme, em treba da samofinansiraju odrzavanje, shta li :isuse:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment

Mene su zamalo navukli da se preuzmem te dužnosti. Sreća pa sam imao jedan otrežnjujući razgovor sa komšijom.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Nije Srbija već Hrvatska, ali za doom jeste definitivno.

 

Quote

Mars Jonathan Fields

13h • 25 tweets • 4 min read

Vraćao sam se sa prijateljem sa jednoga eventa, prolazili pored hotela u čijem podrumu je noćni klub.

Odjednom se nešto zatrči prema nama i udari prijatelja, koji je padao glavom na rub pločnika. Skočio sam da ga odbacim da padne na travu, i probudio se iz kome 4 dana kasnije. 
U sobi su mi se nalazila tri policajca. Kažu doktori mozak ti još uvijek krvari, ako ne uspijemo zaustavit, morat ćemo ti bušiti lubanju. Život ti je i dalje u opasnosti. Imat ćeš stalne posljedice, smanjen sluh na lijevo uho, metaliziran okus i miris, migrene, vrtoglavice. 
Na tijelu nijedna masnica, šutali su me isključivo u glavu, pokušavajući me ubiti.

Kažu policajci nemoj nas krivo shvatiti, ali drago nam je da zbog toliko teških ozljeda, konačno se možda neće moći izvući. Kažu to im je već osmi napad, od prije poznati policiji kao dileri. 
Policija je brzo došla jer su izazvali masovnu tučnjavu u klubu, i nas pretukli bukvalno usput dok su istrčali van.
Sve su snimile kamere.
Policija ih zatekla kako me šutaju u glavu, a ja u nesvjesti, i u lokvi krvi. 
Prilikom uhićenja, jedan od njih je šakom udario policajku u lice. Njemu je majka sutkinja. Drugome tata doktor, a sutkinja koju će "dopasti" slučaj njihova obiteljska prijateljica. Treći je sirotinja.

Svi debelo pozitivni na alkohol i droge. 
Ono što slijedi je sedam godina terora od strane hrvatskog krivosuđa, što boli više od bilo kojeg udarca kojeg sam primio te noći.

Nakon svega ovoga, ja sa Hrvatskom više ne želim imati uopće posla. Fizički mi je muka.

Ne mogu.

Stvarno više ne mogu. 
Prvi šok je uslijedio kada sam pozvan da dam iskaz u državno odvjetništvo.

Sutkinjin sin, onaj koji je, podsjećam, udario šakom policajku u lice, on uopće nije na nacrtu optužnice. Ova dvojica - "mladi punoljetnici", iako je najmlađi 23 godine u tom trenutku. 
Prijatelj i ja? Također na nacrtu optužnice.

Kaže državno odvjetništvo potukla se balavurdija, svi krivi za remećenje javnog reda i mira. 
Uspio sam ih potući argumentima.

Da smo se potukli, jelte, dvojica (kako tvrde) fetusa protiv dvojice visokih tridesetogodišnjaka, malo je vjerojatno da bi nas uspjeli skoro pretuči na smrt, a pogotovo bez ijednog primljenog protuudarca.

Uostalom: snimke, svjedoci, policija. 
Umjesto za pokušaj ubojstva, suđeno im je za nanošenje teških tjelesnih ozljeda, kao mladim punoljetnicima. Ročište se nije održalo punih sedam godina. Jedan ne dođe, otkazano, iako znaju gdje su. Svaki puta meni 1000 kuna troška. I tako, ponavljam, sedam godina. 
Po mene je sutkinja slala policiju, iako nisam niti trebao biti tamo osobno, niti po zakonu bih smio kao žrtva biti u istoj prostoriji sa onima koji su me napali. 
Štoviše, zvala me na privatni broj, vrijeđala, prijetila, tretirala kao da sam ja zločinac, a oni žrtve, govorila da će me "dovući gdje god ja se sakrio", pa "makar iz Londona". "Nema gdje mogu pobjeći, a da me ona ne može naći".

Tko je tu, ono, žrtva? 
Pred svjedočenje su u praznom, mračnom hodniku sjeli obojica pored mene, svaki sa jedne strane. Kada smo ušli unutra, meni je sutkinja rekla da izađem van, jer će oni svjedočiti. Kada sam ja svjedočio, oni su bili unutra. Pred njima me tražila gdje mi obitelj živi, adresu, 
brojeve telefona, imena i prezimena. Naravno da mi nije bilo svejedno.

Znao sam da će ići na to da me uhvati na trik: ako kažem da ih mogu prepoznati, lažem sudu, njih će osloboditi, mene kazniti, jer fizički nije bilo moguće, s obzirom da sam refleksno rukama zaštitio glavu, 
a ako kažem da ne mogu, onda će reći da je to mogao počiniti bilo tko, a mi tu jadnu, nevinu dječicu optužujemo, što se točno i dogodilo.

"Vjerujem da je hrvatska policija uhitila prave ljude, s obzirom da su ih uhvatili tijekom počinjenja zločina. Nadalje, prepoznali su ih 
svjedoci, te nadzorne kamere imaju sve snimljeno, uključujući i njihova lica. Štoviše, sami su priznali krivnju. Ako poštovana sutkinja ne vjeruje hrvatskoj policiji, ja im vjerujem."

Sutkinja: "Policija piše svakojake gluposti." 
Naravno da sam išao na pregled kod sudskog vještaka, obavio sve pretrage, i imam crno na bijelo sve.

Sutkinji to nije bilo dovoljno, ona je zatražila mišljenje svoga vještaka, i u tom zahtjevu je navela što želi da bude njegov zaključak. 
Čovjek je potvrdio višestruke, teške ozljede, od više udaraca na više mjesta, da bi na kraju zaključak bio ono što je sutkinja naložila da bude - da me onaj čiji su roditelji sirotinja malkoc pogurnuo, a ja, pijan, izgubio ravnotežu i nezgodno pao. U četverodnevnu komu, jelte. 
Nakon toga je sutkinja zaključila da nema osnove da se nastavi progon sina njene obiteljske prijateljice, bože moj, pa ćemo osuditi samo ovoga čiji roditelji nisu si prst i nokat sa sutkinjom, niti su sami suci. 
Presuda je bila, pazite ovo, sedam mjeseci zatvora, ALI. To će biti zamjenjeno sa mjesec dana dobrotvornog rada, koji svi znamo da neće ni to odraditi.

Nemam pravo na odštetu.

Štoviše, u minusu sam. 
Sudskih troškova mi je priznato samo 9000 kuna, koje ćete vi platiti, jer on, jadan, nema. Radi u Njemačkoj ilegalno, što znači da nema u Hrvatskoj prihode, pa jadan, nema odakle. 
Da stvar bude još gora, i uvreda meni kao osobi, pravosuđu, pravdi i poštenju - sutkinja je zaključila slijedeće, uprkos snimkama sa sigurnosnih kamera hotela, svjedocima (uklj. zaštitare), medicinskom izvješću, policijskim zapisnicima, itd itd itd: 
On je mene lagano odgurnuo, a ja, pijandura, izgubio ravnotežu i nezgodno pao, ozlijedivši se. On, duša od čovjeka, je "maramicom pritiskao ranu da zaustavi krvarenje, sve do dolaska hitne pomoći".

Pijan ko letva i nadrogiran ko zmaj, zamislite, a ipak mi spasio život. Heroj. 
Mjesec dana dobrotvornog rada. Toliko moj život vrijedi u "njihovoj" Hrvatskoj.

Ta ista Hrvatska, od koje imam državnu nagradu za doprinos hrvatskoj kulturi. Nagradu Ujedinjenih naroda za rad sa djecom.

Mjesec dana dobrotvornog rada, sunce da ti jebem. 
Ne znam, vjerojatno patim od neke vrste stockholmskog sindroma, gdje te tvoja država ubija, a ti je i dalje, svemu usprkos, voliš, i pišeš knjige u njenu slavu, i predstavljaš je (u) svijetu u najboljem mogućem svjetlu.

Budala. 
 
 
Edited by vememah
  • +1 1
  • Tužno 6
Link to comment

Soko pao soko pao!   Neki od brzih vozova ne saobraćaju.  Inače kažu da će te brze vozove od NS do BG pratiti sa dronovima da vide ako neko pravi probleme, da li je to moguće? 

Link to comment
A jes vala taj Gojko bio stoka poprilična fantom.gif
gojko ne gojko, ljudi koji crtaju moraju biti svesni da ce biti ljudi koji ce da precrtaju. da se ne izrazim neshto njihovim rechima dry.png
sad dal nije lepo, to je sekundarno. ni meni patko nije lep, pa trpim.


edip. ovo sa sokolom im je reshivo za 48 sati (kao i sve drugo), samo se boje da im ne izbije neko sa chlanskom kartom na kraju balade :rolf:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


Link to comment

Off topic, a mozda i nije - izem ti ja tu mladost koja crta grafite sa popovima, a i kontra-mladost koja to posle zvrlja i “skrnavi”

 

Deca malo bukvalno shvatila pojam “pop-kultura” :frust:

  • +1 2
Link to comment
Just now, Leia said:

Off topic, a mozda i nije - izem ti ja tu mladost koja crta grafite sa popovima, a i kontra-mladost koja to posle zvrlja i “skrnavi”

 

Deca malo bukvalno shvatila pojam “pop-kultura” :frust:

 

Meni nije jasno otkud mladosti Gojko u ovom kontekstu? :unsure: Anyone?

Link to comment
Just now, Svemir Zeka said:

 

Meni nije jasno otkud mladosti Gojko u ovom kontekstu? :unsure: Anyone?


Ako mene pitas, niti znam niti me interesuje. Neka glupost verovatno

  • +1 1
Link to comment
On 12.6.2022. at 10:46, Milosh76 said:

FU9VRlaX0AAFy7S?format=jpg&name=large

 

Stoka je stoka!

 

prije popa i zastave tu je bio bas ok mural, sirena, ljubiteljima popa nije palo na pamet da ga sacuvaju u ime kulture i ulicnog koda (btw ulicni kod je da se preko grafita crtaju novi grafiti, jel, uljudjeni strit art diktiran odozgo je nesto drugo ali to sad nije tema nego opaska na racun branitelja ovog zidnog patrijarha pavla koji je tu )

lokacija na kojoj je pop nalazi je lijevo od vrata muzeja nauke i tehnike, btw, pa nalazim da je taj mural, grafit, jako slikovit i da ga treba u citanke uz pojam 'vuciceva srbija'

vratite nam sirenu, placam farbu.

Edited by morgana
  • +1 5
  • -1 1
Link to comment
4 hours ago, mareeee said:

Inače kažu da će te brze vozove od NS do BG pratiti sa dronovima da vide ako neko pravi probleme, da li je to moguće?

 

Što izbjeći kameru na samom vozu? :fantom:

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...