Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, extragluv said:

proverava vec sa advokatom sve pa ce da vidi dal ima osnova za tuzbu.

 

ma ne, ne ostaje mu se u trenutnoj firmi, vec je iskonkurisao i ima zakazane razgovore kod drugih. 

 

glupo pitanje ali koja oblast?

 

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 hours ago, extragluv said:

potpisao je ponudu, ugovorio sve uslove, trebalo je da mu prvi radni dan bude za 3 nedelje. nema ugovor o radu.

 

To sto je potpisao ponudu ne obavezuje poslodavca ukoliko ne potpise ugovor o radu.

Jedino ako nije u zemlji o kojoj je rec drugaciji zakon.

Link to comment

Ако је понуда садржала све законом прописане елементе уговора о раду и он је прихватио понуду, могло би се резоновати и да је уговор закључен. Он није ступио на рад, па му није почео радни однос, али би се могло наћи основа за накнаду штете.

  • +1 2
Link to comment

Da li  pratite dramu u Fiatu u Srbiji,  da li neko živi u tom kraju pa da zna nešto više o tome?  Navodno su ljudi tamo glasali za Vučića pa ih je on sad posle izbora izjebao pa sad ide kuku lele...  Bili su na plaćenom odsustvu, sad će na neplaćeno u otkaz.

Link to comment
Da li  pratite dramu u Fiatu u Srbiji,  da li neko živi u tom kraju pa da zna nešto više o tome?  Navodno su ljudi tamo glasali za Vučića pa ih je on sad posle izbora izjebao pa sad ide kuku lele...  Bili su na plaćenom odsustvu, sad će na neplaćeno u otkaz.

To je gadna situacija. Pričao u petak sa ljudima koji su bili na "pregovorima" u Vladi.
Iz onoga što sam čuo Vlada radi damage control zapravo.
Definitivno će 500 minimum morati da bude otpušteno, to je valjda 1/4.
A pitanje je šta će biti sa ostalima.
Predstavnici radnika kažu da su italijani baš tvrdi u razgovorima.
Za sada je Vlada kupila vreme da ovi ne izlaze na ulicu i zatvaraju saobraćaj.
Radnici se realno bore za otpremnine (po mom mišljenju).
Mislim da je gotovo to, samo ove iz Vlade brine kako da to prilepe "žutima".
A italijani nemaju ništa protiv da otpremnine budu visoke, ako će Vlada iz budžeta da plati to.
E da predstavnici Stelantisa nisu bili na pregovorima, a kao ni radnici neće sa njima da pričaju.
Mada ja mislim da i Vlada na tome insistira zbog kontrole curenja informacija.
  • Hvala 2
Link to comment

Kažu da će 1/4 ostati a ostali otkaz.  Da moguće da se bore za otpremnine. Što znači da su šanse da ćete vi iz budžeta da im platite.  Znači u Srbiji šta god ti se ne sviđa pravac most Gazela pa jedan blok pa dobiješ šta hoćeš

Link to comment

da, sad me zvali iz škole da pokupim ćerku

 

sreća pa je baba u niskom startu pošto živi baš blizu škole, javio sam joj jutros da bude spremna pošto sam dobio info od nekoliko koleginica da su im deca već vraćena iz drugih škola

Link to comment

kako bi bilo da pochnu da traze i onda i uhvate nekog, pa tu neko zakonodavstvo da se prostre pokazno? ili mora i njima da se titra koji god da su


sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...