Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Just now, Mel said:

 

Neki ne pokazu, a neki pokazu ali ne u nekoj meri da to alarmira zene/devojke. Znam nekoliko takvih slucajeva, i nikog ko je bio provaljen pre braka/dece.

 

 

 

ok, naravno, ali tamo gde osoba pokaze nasilne sklonosti ne treba preko toga preci u fazonu "promenice se".

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, Nikodije said:

 

ok, naravno, ali tamo gde osoba pokaze nasilne sklonosti ne treba preko toga preci u fazonu "promenice se".

 

Pa ne, ali bas to i kazem u mom okruzenju znam nekoliko slucajeva, nepovezanih, niko nije primecivao neke probleme, ili uopste ili nista sto bi bilo prepoznato kao deal breaker. U svim slucajevima generalna mentalna stabilnost pomenutih muzeva je takodje isla nadole sa vremenom, pa su se stvari i objektivno menjale u tom smislu, to je jedno, a drugo red flags koje su inicijalno diskretne mnogi ne znaju da interpretiraju zbog (nedostatka) prethodnog iskustva.

I fizicko nasilje se u jednom slucaju nije ni desilo samo zato sto je devojka (bez dece) uspela da pobegne na vreme, u dva slucaja desila su se prvi put nakon rodjenja dece, po vise od deset godina od upoznavanja itd. Jbg posle dve tri godine mislim da je normalno da se tripujes da znas coveka.

Time ne poricem da ima i neka koja je tukla muza ili ga na druge nacine maltretirala, ili da ima onih klasicnih maco tipova koji od starta pokazuju fizicku agresiju. Samo ja sma pricala o ovom prvom scenariju jer mi je blizak i taj je bio rasiren u mom okruzenju.

  • +1 6
Link to comment
16 minutes ago, Mel said:

 

Pa ne, ali bas to i kazem u mom okruzenju znam nekoliko slucajeva, nepovezanih, niko nije primecivao neke probleme, ili uopste ili nista sto bi bilo prepoznato kao deal breaker. U svim slucajevima generalna mentalna stabilnost pomenutih muzeva je takodje isla nadole sa vremenom, pa su se stvari i objektivno menjale u tom smislu, to je jedno, a drugo red flags koje su inicijalno diskretne mnogi ne znaju da interpretiraju zbog (nedostatka) prethodnog iskustva.

 

 

s tim sto je vrlo tanka linija izmedju "ignorisao/la sam neke dogadjaje koji su ukazivali da problem postoji" i  "niko nije primecivao neke probleme koji bi bili prepoznati kao deal breaker".

Edited by Nikodije
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Nikodije said:

s tim sto je vrlo tanka linija izmedju "ignorisala sam neke dogadjaje koji su ukazivali da problem postoji" i  "niko nije primecivao neke probleme koji bi bili prepoznati kao deal breaker".

 

Pa tanka, sa skoro svima sa kojima komuniciras imas neke probleme, bar ja polazim od toga. Ne znam skoro ni jedan par da nema nekih problema, i tu nastaje zajeb, problemi identifikovani inicijalno nisu prepoznati kao klasa red nego kao nesto sto vidjas i kod drugih, ono kao neki fact of life da se skoro svi i posvadjaju i ispizde i tako dalje, jer ljudi generalno i funkcionisu kroz kombinaciju saradnje i neslaganja.

Mislim to bi moglo a mozda i trebalo i u skoli da se uci - kako treba da izgleda resavanje konflikta, a kako ne bi.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Mel said:

 

Pa tanka, sa skoro svima sa kojima komuniciras imas neke probleme, bar ja polazim od toga. Ne znam skoro ni jedan par da nema nekih problema, i tu nastaje zajeb, problemi identifikovani inicijalno nisu prepoznati kao klasa red nego kao nesto sto vidjas i kod drugih, ono kao neki fact of life da se skoro svi i posvadjaju i ispizde i tako dalje, jer ljudi generalno i funkcionisu kroz kombinaciju saradnje i neslaganja.

Mislim to bi moglo a mozda i trebalo i u skoli da se uci - kako treba da izgleda resavanje konflikta, a kako ne bi.

 

da, ljudi bi trebalo da uce da komuniciraju , pre svega. pa evo cak i ovde, gde pisu ozbiljni i obrazovani ljudi koliko imas svakakvog verbalnog nasilja i pasivne agresije koji izbijaju, a pri tom ljudi se i ne poznaju medjusobno i ovde bi trebalo da dolaze iz razonode. sta tek ocekivati kod manje obrazovanih, nekih koji jedva prezivljavaju, itd. nasilje je cesto posledica neznanja da se komunicira i onda fizicka agresija postane argument™ u raspravi.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

da, ljudi bi trebalo da uce da komuniciraju , pre svega. pa evo cak i ovde, gde pisu ozbiljni i obrazovani ljudi koliko imas svakakvog verbalnog nasilja i pasivne agresije koji izbijaju, a pri tom ljudi se i ne poznaju medjusobno i ovde bi trebalo da dolaze iz razonode. sta tek ocekivati kod manje obrazovanih, nekih koji jedva prezivljavaju, itd. nasilje je cesto posledica neznanja da se komunicira i onda fizicka agresija postane argument™ u raspravi.

 

 

Svi o kojima sam pisala kad sam pominjala slucajeve iz mog zivota su fakultetski obrazovani, i muzevi i zene. Ustv vecina i sa doktoratima. Ja mislim da postoje neki problemi u samoj strukturi licnosti koji nemaju veze sa nivoom obrazovanja, mozda sam cak sad sklona da verujem da medju ovima sa doktoratima ima vise psihicki nestabilnih (sto je jedan od faktora koji doprinose, ne i jedini) neo kod prosecnijeg naroda.

I takodje - muskarci su mnogo <MNOGO> veci problem u ovom kontekstu. Sto opet ne znaci da kazem da nema i zena ludaca, ima naravno, ono sto kazem je da je disbalans veliki na stetu zena.

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, Mel said:

 

 

Svi o kojima sam pisala kad sam pominjala slucajeve iz mog zivota su fakultetski obrazovani, i muzevi i zene. Ustv vecina i sa doktoratima. Ja mislim da postoje neki problemi u samoj strukturi licnosti koji nemaju veze sa nivoom obrazovanja, mozda sam cak sad sklona da verujem da medju ovima sa doktoratima ima vise psihicki nestabilnih (sto je jedan od faktora koji doprinose, ne i jedini) neo kod prosecnijeg naroda.

I takodje - muskarci su mnogo <MNOGO> veci problem u ovom kontekstu. Sto opet ne znaci da kazem da nema i zena ludaca, ima naravno, ono sto kazem je da je disbalans veliki na stetu zena.

 

problem u strukturi™ licnosti je nesto sto nosis iz kuce, detinjstva, odnosa sa roditeljima, odnosa koji su roditelji imali izmedju sebe... i sto se kasnije svakako ispoljava i u partnerskim odnosima. niko se nije rodio zao  :)

roditelji cesto nisu svesni koliko njihov los odnos utice negativno na decu, cak i ako su oboje prema detetu najbolji moguci. prosto taj otrov se lepi za dete i ono ga nosi celog zivota.

 

Edited by Nikodije
  • +1 2
Link to comment
34 minutes ago, Nikodije said:

niko se nije rodio zao  :)

 

Kombinacija - kuca, genetika (zdravlje), sticaj okolnosti/sreca - tako ja to vidim. Mnoga urodjena i stecena stanja/poremecaji doprinose ili cak uzrokuju agresiju.

  • +1 2
Link to comment

mislim da svaka zena koja ulazi u ozbiljan odnos sa nekim treba da trazi proveru porodicnih odnosa do treceg kolena, otprilike :D ljudi nisu svesni koliko ostecenja nose iz kuce ili disfunkcionalnih odnosa njihovih roditelja. tako da je cist bullshit kada ljudi zbog dece ostaju u losem braku. razvod na vreme je mnogo bolja opcija po dete. znam to i na licnom primeru. 

Edited by Nikodije
  • +1 7
Link to comment
2 hours ago, Nikodije said:

mozda je najbolji metod zastite - prevencija. ne udavati se za ljude koji pokazuju agresivne sklonosti, cak i izrazeno pasivno agresivne sklonosti. a svi oni to pokazu i pre braka. "nece valjda" i "promenice se" nije dobra politika.

 

Najbolji metod zaštite je sistem - policija/sudstvo koji će to uzeti ozbiljno u obzir, dokazane nasilnike tretirati kao i bilo kog drugog kriminalca, a ne "ok ako je u četiri zida", svaka podrška od strane države za žrtve naravno i finansijska/smeštaj/preseljenje i slično. Samo što taj film verovatno nećemo gledati, a pojedinac da se snalazi kako zna

  • +1 6
Link to comment
3 minutes ago, Nikodije said:

mislim da svaka zena koja ulazi u ozbiljan odnos sa nekim treba da trazi proveru porodicnih odnosa do treceg kolena, otprilike :D ljudi nisu svesni koliko ostcenja nose iz kuce ili disfunkcionalnih odnosa njihovih roditelja. tako da je cist bulshit kada ljudi zbog dece ostaju u losem braku. razvod na vreme je mnogo bolja opcija po dete. znam to i na licnom primeru. 

 

Pogledaj ovo ako vec nisi. Nije neka nauka, ali je poucna i  zabavna. Ima i neki nastavak za koji ne znam kakav je. Prvo izdanje na srpskom je bilo pre vise od 15 godina.
 

https://www.knjizare-vulkan.rs/popularna-psihologija/1360-kako-preziveti-svoju-porodicu

  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, Time Crisis said:

 

Najbolji metod zaštite je sistem - policija/sudstvo koji će to uzeti ozbiljno u obzir, dokazane nasilnike tretirati kao i bilo kog drugog kriminalca, a ne "ok ako je u četiri zida", svaka podrška od strane države za žrtve naravno i finansijska/smeštaj/preseljenje i slično. Samo što taj film verovatno nećemo gledati, a pojedinac da se snalazi kako zna

 

pa da, tvoja poslednja recenica maglasava zasto svako, posebno zene, mora da bude "sam svoj majstor" i da otvori cetvore oci. institucionalne zastite nece biti, a cesto cak i roditelji u tim situacijama ispadaju debili koji vise odmazu nego sto pomazu.

Link to comment
4 minutes ago, Nikodije said:

 

pa da, tvoja poslednja recenica maglasava zasto svako, posebno zene, mora da bude "sam svoj majstor" i da otvori cetvore oci. institucionalne zastite nece biti, a cesto cak i roditelji u tim situacijama ispadaju debili koji vise odmazu nego sto pomazu.

 

Nema tu nekog posebnog resenja, nisu bas sve zene lude (ima i takvih) da ne otvore cetvore oci kad se o njihovom dupetu radi.

Eventualno neka targetovana edukacija omladine, sta je normalno a sta moze da bude problem...

Inace slazem se sa tobom da cupanje iz te situacije je po metodu sam svoj majstor i iz raznih razloga tako ce biti i ubuduce.

 

Edited by Mel
Link to comment

i naci ce se odmah neki geniji protivu indoktriniranja omladine u netradicionalnu normalnost :s_w:

mi smo grozni, in dzenral :isuse: :cry:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...