Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

37 minutes ago, Poludziber said:

Lose je to sastavio @namenski ali nije da nije pogodio sustinu. Da je bilo u pitanju neko kuce, bila bi trka ko ce vise da pomogne. Ova cinjenica ne podrzumeva da sad po difoltu neko treba da bude protiv kuca i maca. 

 

Ja ne znam sta je s vama ljudi... Krivi su ljubitelji zivotinja zato sto se neko smrznuo na ulici usred noci :blink:

Edited by Leia
  • +1 8
Link to comment
33 minutes ago, Leia said:

 

Ja ne znam sta je s vama ljudi... Krivi su ljubitelji zivotinja zato sto se neko smrznuo na ulici usred noci :blink:

 

E jbg sad, procitaj ponovo ono sto sam napisao. Ljudi su sebicna stoka koja gleda svoja posla en zeneral. U toj sebicnosti vise empatije se prospe na random kucad u nevolji nego na nekog random beskucnika. To je jednostavno cinjenice i ne baca nikakvu konkretnu krivicu na ljubitelje zivotinja vec na ljude generalno. 

Meni se desilo da naidjem na lika onesvestenog (ili vec mrtvog) na po ulice u Njujorku dok sam setao kao bezbrizni turista. Nije bio beskucnik (30ak godina obucen normalno) i u nije bilo u nekoj opasnoj zoni. Ljudi su skroz nonsalantno prolazili pored nepokretnog tela kao pored saobracajnog znaka. Barem 50ak ljudi u par minuta. Meni i zeni bilo glupo kao turistima da zovemo policiju ili hitnu, pored toliko lokalaca u prolazu (zapravo tehnicki nismo ni znali kako) i na kraju otisli. Verovatno smo i mi za osudu, zapravo jesmo ali da je bilo neko kuce ili mace u pitanju, siguran sam da ne bi uspeli ni da vidimo o cemu se radi od guzve napravljene od onih koji bi intervenisali. I ne govorim napamet jer te scene i guzve pri spasavanju domacih ljubimaca sam sreo gomilu puta. 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Leia said:

Isto tako ces videti guzvu ispred Apple store kad stigne novi iPhone, a napustenih pasa i macaka se niko od tih ljudi i ne seti.

Mislim izem ti logiku

 

Da, bas ti je odlican primer. :lol:  

Rekoh ti da ne delim ljude na ljubitelje i neljubitelje zivotinja. Mada ovi drugi nekad cesto znaju da upadnu u Jehovini svedoci mod bez ikakvog razloga.

Link to comment
19 minutes ago, Poludziber said:

 

Da, bas ti je odlican primer. :lol:  

Rekoh ti da ne delim ljude na ljubitelje i neljubitelje zivotinja. Mada ovi drugi nekad cesto znaju da upadnu u Jehovini svedoci mod bez ikakvog razloga.

 

Sto su bolji primer ljubitelji zivotinja od ljubitelja najnovijih gedzeta, ili ljubitelja biciklizma sto rece Radisa. 

O ovako tupavoj tezi se zaista i nema sta narocito raspravljati, niti mi je bila namera 

 

 

 

Edited by Leia
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Leia said:

 

Sto su bolji primer ljubitelji zivotinja od ljubitelja najnovijih gedzeta, ili ljubitelja biciklizma sto rece Radisa. 

O ovako tupavoj tezi se zaista i nema sta narocito raspravljati, niti mi je bila namera 

 

 

 

 

Realno glupa rasprava, pogotovo s tobom s kojom delim 95% misljenja na ovom forumu. Zavrsavam "raspravu" uz konstataciju da u mom bablu (grad od 200.000 dusa) je mnogo veca empatija i generalno interes prema zivotinjama nego prema ljudima u bilo kakavoj vrsti nevolje. Dokazivo stotinama primera u poslednje 2 decenije. 

  • +1 1
Link to comment

Mozda neke veze ima to sto su ljudi generalno a narocito u razvijenim zemljama ipak obicno daleko bolje zbrinuti od napustenih zivotinja, kojih po velikim gradovima uostalom maltene i nema.

I sad neko gubi veru u covecanstvo zato sto neki ej! okace na Fejs oglas za udomljavanje nekog jadnog psa,

trebali bi valjda da usvoje full size coveka da bi dobili tapiju na humanost :rolleyes:

 

Ali bas glupa rasprava, al ono, retko glupa rasprava, nemas ni oko cega da se posvadjas kao covek :lolol:  

 

 

 

  

 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Leia said:

 

Ali bas glupa rasprava, al ono, retko glupa rasprava, nemas ni oko cega da se posvadjas kao covek :lolol:  

 

 

 

  

 

Ko zeli da se svadja, uvek moze naci način... :fantom:

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Poludziber said:

 

E jbg sad, procitaj ponovo ono sto sam napisao. Ljudi su sebicna stoka koja gleda svoja posla en zeneral. U toj sebicnosti vise empatije se prospe na random kucad u nevolji nego na nekog random beskucnika.

 

 

Kuče verovatno, ako je odrasli rotvajler gledaće da pređu na drugu stranu ulice. :tongue: Odrastao muškarac na ulici u nekom metropolisu kao što je NY - možda je pijan ili drogiran ili ima kod sebe neko oružje, možda je agresivan itd. Moguće da bi više lokalaca bilo spremno da pomogne kad bi bili 100% sigurni da je u pitanju bezbedna situacija.

  • +1 4
Link to comment

nepotrebno poređenje u startu. humana osoba će pomoći i životinji i čoveku, nehumana će da okrene glavu u obe situacije. kad smo već kod okretanja glave, svakodnevno se može videti u gradskom saobraćaju.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...