Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nemsju svi preduzetnički duh... To je jaaako teško prelomiti...
 
Ili, što bi moj tast pitao moju ženu kad je odlučila da sama radi "ko će sad da ti daje platu?" Jako puno ljudi ne kontaju da ti zaradiš tu platu, ne kontaju vrednost rada i teško im je da poteraju sebe prama nekom samostalnom poslu... 
izmedju ostalog, kod nas najsvetliji primeri samostalnog posla i preduzetnichkog duha, kao ovaj delez, govore da nekog morash da zajebesh da bi uspeo/uspevao. shto je takva klima, kriva je drzava, jer dozvoljava, i mi jer cutimo na bukvalno sve. i sad je glavna pricha pa shta, da ce da se smanji prodaja, pa ce da otpuste kasirku. pa da ipak idemo da ostavljamo pare, da je ne otpuste. hajde neka je i biju u pauzi, ako ima pauza unsure.gif

celo jebeno preduzetnishtvo ovde se zasniva kako da gazdina zena ima 2 zimovanja. ceo posao se vodi u tom smeru. ja ne znam da li je neko rekao - ne ide mi dobro daj da se ja stisnem. nikad, uvek ima koga ce da stisnu s_w.gif

propisi, solidarnost i sindikalno organizovanje.

ako je utakmica, pa da se igra dry.png

sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • +1 7
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, gospa buba said:

izmedju ostalog, kod nas najsvetliji primeri samostalnog posla, kao ovaj delez, govore da nekog morash da zajebesh da bi uspeo. shto je takva klima, kriva je drzava, jer dozvoljava, i mi jer cutimo na bukvalno sve. i sad je glavna pricha da ce da se smanji prodaja, pa ce da otpuste kasirku. pa da ipak idemo da ostavljamo pare, da je ne otpuste. hajde neka je i biju u pauzi, ako ima pauza :unsure:

celo jebeno preduzetnishtvo ovde se zasniva kako da gazdina zena ima 2 zimovanja. ceo posao se vodi u tom smeru. ja ne znam da li je neko rekao - ne ide mi dobro daj da se ja stisnem. nikad, uvek ima koga ce da stisnu :s_w:

propisi, solidarnost i sindikalno organizovanje.

ako je utakmica, pa da se igra :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

Da je samo zena..zamomce se gazde pa porastu apetiti..

Link to comment
 
Da je samo zena..zamomce se gazde pa porastu apetiti..
to su vec nebitni detalji. ovo je jebena hajduchija, gde ljudi dolaze i spolja da se izivljavaju, jer tamo negde ne da zakon, i josh da ovde budu sveci jer su preduzetnici i jer profit. koja je to odlichna cigla za nas i prodaje nam se sve vreme dry.png

i hajde da chekamo da se kasirka buni, jer je njoj vaznije. hajde jebote da ih zajebavamo svakog meseca jedan brend. jer moze nam se. uostalom, koje mi alate imamo? da ne moramo da budemo fer prema nekom sluchajno, u majmunarniku gde ne zajebava samo onaj ko nije doshao tog dana??? dry.png

sent from novi mnogo jak bubamoto.




  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

to su vec nebitni detalji. ovo je jebena hajduchija, gde ljudi dolaze i spolja da se izivljavaju, jer tamo negde ne da zakon, i josh da ovde budu sveci jer su preduzetnici i jer profit. koja je to odlichna cigla za nas i prodaje nam se sve vreme :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

A sta hocete gospodjo..jel hocete BDP iz 2011, jel to hocete..jel hocete rast kao pod zutima, jel to hocete gospodjo ?

Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:



celo jebeno preduzetnishtvo ovde se zasniva kako da gazdina zena ima 2 zimovanja. ceo posao se vodi u tom smeru. ja ne znam da li je neko rekao - ne ide mi dobro daj da se ja stisnem. nikad, uvek ima koga ce da stisnu 


 

Jbg, ja znam svetle primere relativno malih firmi gde nema zakidanja i gde je sve ok... Ali to nisu veeelike firme... U velikim kompanijama, najlakše je jebati radnike, a radnici u 99% slučajeva pristaju na to...

 

Mislim, nije da radnici prvi najebu, prvi najebe WC papir, ali to je već druga priča... :D

  • +1 1
Link to comment
Jbg, ja znam svetle primere relativno malih firmi gde nema zakidanja i gde je sve ok... Ali to nisu veeelike firme... U velikim kompanijama, najlakše je jebati radnike, a radnici u 99% slučajeva pristaju na to...
 
Mislim, nije da radnici prvi najebu, prvi najebe WC papir, ali to je već druga priča... [emoji3]
znam i ja za male. nishta nikad nije na strani malih, na kojoj god su strani.

ali to nije ideal preduetnishtva kod nas. nego n zimovanja i m kuca. a to bez tudje grbache ne biva.

edip. toalet papir i deda mraz :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

znam i ja za male. nishta nikad nije na strani malih, na kojoj god su strani.

ali to nije ideal preduetnishtva kod nas. nego n zimovanja i m kuca. a to bez tudje grbache ne biva.

edip. toalet papir i deda mraz :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.


 

Da, i deda mraz... :lolol:

Link to comment

ma nije jednostavno uopshte, ujedinili smo se u drzavu josh onomad da se sachuvamo od dinosaurusa, zemljotresa, poplave i da imaju ljudska prava ljudi sa manjkom preduzetnosti. i ostalih neprijatelja unsure.gif

preduzetnishtvo je komplikovano i normalno je i legalno da ne zeli svako. ne ne moze, ne zeli. al ovde je to vazda za nabijanje na nos, proudly since 1990. ili tako nekako...

sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • +1 5
Link to comment
22 minutes ago, gospa buba said:

ma nije jednostavno uopshte, ujedinili smo se u drzavu josh onomad da se sachuvamo od dinosaurusa, zemljotresa, poplave i da imaju ljudska prava ljudi sa manjkom preduzetnosti. i ostalih neprijatelja unsure.gif

preduzetnishtvo je komplikovano i normalno je i legalno da ne zeli svako. ne ne moze, ne zeli. al ovde je to vazda za nabijanje na nos, proudly since 1990. ili tako nekako...

sent from novi mnogo jak bubamoto.


 

Pa sad.. Moj predak je onomad sedeo na nekoj livadi, glabo neke kosti sa familjom kad se pojaviše dvojica u krznu od sabljozubog. Onaj niži reče imaš lep žbun bobica bilo bi šteta da mu se nešto desi. Nije stigo ni da mu kaže da se posluži ovaj viši ga klepi i sledećeg što se seća je da ima motiku u rukama i kako mu govore da je sad siguran. Kazali mu da neće više dinosaurusi sa nekakvim hrvatima da ga pljačkaju i da će imati da jede a i žena i deca mu. Sve ostalo je istorija. 

  • +1 1
Link to comment

preduzetništvo je super i treba ga promovisati u rastućoj ekonomiji ili u oporavku i to akko je privredni i pravni ambijent normalan, sve ostalo, a pogotovo sad, je sviranje polnom organu

 

i naravno da većinom nismo preduzetnici - da jesmo to bi značilo da razmjenjujemo ovčiju kožu za leb. tj jedva malo više od toga.

Edited by morgana
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...