Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Just now, Uskebasi said:

Taj deo je sporan. Aneks mora da se dostavi uz posebno obavestenje i da se ostavi rok za potpisivanje. Ako su to preskocili, aneks pada na prvom ročištu. 

Dobro, a da li zakon predviđa da radnik može da nešto uradi pre potpisivanja ankesa? Mislim, ok, dostavili su i ostavili mi 2 dana, i posle ta dva dana, opet mora da se potpiše?

Link to comment
  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    774

  • radisa

    721

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, aram said:

Ali na koji način dokažeš da ti nisu dali ni da pročitaš pre nego što si potpisao?

Ovavezno je da ti dostave pismeno obavestenje, na kome potpisujes dan kada si ga primio. 

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, radisa said:

Dobro, a da li zakon predviđa da radnik može da nešto uradi pre potpisivanja ankesa? Mislim, ok, dostavili su i ostavili mi 2 dana, i posle ta dva dana, opet mora da se potpiše?

Opet mora.

Link to comment

[mention=31]morgana[/mention]. jeste, bilo bi slatko s vremena na vreme neshto kenselovati, vezbe radi, da vidimo kako sistem funkcionishe. radi li trzishte, jedu li ribe jedna drugu. itakoto.

eno 'reklama' o milunki savic ima i logichan nastavak. zeni se u ratu smuchilo da puca. jedva chekam sledeci deo blink.png

treba kenselovati redom. iz obesti dry.png

sent from novi mnogo jak bubamoto.





  • +1 1
Link to comment

Evo pitanja za kolege pravnike kad su se vec zagrejali pa nek splituju posle. Zena radi u Amanu vec 5. ugovor na odredjeno, u avgustu je proslo dve godine od kada radi tamo medjutim oni uvek u ugovor stave stavku da je zaposljena zbog povecanog obima posla. Da li taj ugovor prelazi po sili zakona u ugovor za stalno ili ne?

Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:


eno 'reklama' o milunki savic ima i logichan nastavak. zeni se u ratu smuchilo da puca. jedva chekam sledeci deo blink.png
 

 

Ta reklama o Milunki je meni poremetila sistem vrednosti posto sam odrastao na americkim filmovima, mislim se ako su i filmovi tako pravljeni onda sam nadrljao svakako.

Link to comment
13 minutes ago, gospa buba said:

[mention=31]morgana[/mention]. jeste, bilo bi slatko s vremena na vreme neshto kenselovati, vezbe radi, da vidimo kako sistem funkcionishe. radi li trzishte, jedu li ribe jedna drugu. itakoto.

eno 'reklama' o milunki savic ima i logichan nastavak. zeni se u ratu smuchilo da puca. jedva chekam sledeci deo blink.png

treba kenselovati redom. iz obesti dry.png

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

pa nego kako, jedino sto mozemo je da iznosimo preferencije kroz akciju, na izborima ili ovako izborcicima

 

ta americka reklama srbima za srbe postoji i na drugim trzistima, za druge nacije. sto je ne cini ni boljom ni losijom, naravno.

 

Edited by morgana
Link to comment
7 minutes ago, Moća said:

Evo pitanja za kolege pravnike kad su se vec zagrejali pa nek splituju posle. Zena radi u Amanu vec 5. ugovor na odredjeno, u avgustu je proslo dve godine od kada radi tamo medjutim oni uvek u ugovor stave stavku da je zaposljena zbog povecanog obima posla. Da li taj ugovor prelazi po sili zakona u ugovor za stalno ili ne?

Ovo je najrelevantniji stav po ovom pitanju. 

Problem u praksi je to sto se u ugovore fiktivno unose drugacija radna mesta, opis poslova ili tako sto se fiktivno prave prekidi za vreme kojih zaposleni fakticki radi. 

Treba videti sta je i kako u konkretnim ugovorima navedeno

Pravno shvatanje - radni odnos na određeno vreme i položaj_0 (1).pdf

  • +1 1
Link to comment
 
pa nego kako, jedino sto mozemo je da iznosimo preferencije kroz akciju, na izborima ili ovako izborcicima
 
ta americka reklama srbima za srbe postoji i na drugim trzistima, za druge nacije. sto je ne cini ni boljom ni losijom, naravno.
 
ta reklama je vrlo chudna stvar. jedva chekam da vidim kraj, poshto izgleda misle da neshto kuvaju na 'polakoj' temperaturi. shta li moze da bude :unsure: :wicked:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
5 hours ago, renne said:

U Lidlu sigurno jesu

 

Lidl je mama za sve njih.

Svake godine se ugovor produzava i sa produzetkom ugovora se dobija i povecanje plate ako se dobro osecam od 10 000.din

Link to comment
6 hours ago, mraki said:

Pa stvar je u tome da nije tako lako naći danas druge radnike za maloprodaju, generalno naporan i slabo plaćen posao. 
Pritom, zakonski ne bi smeli da ih smenjuju zato što se bore za svoja prava.


Nikako mi nije jasna logika po kojoj im sad smanjuju plate, nadam se da će im se ozbiljno obiti o glavu.

 

4 hours ago, Uskebasi said:

Ne. Mora da potpiše, ili dobija otkaz. Ali ako potpiše može da pokrene radni spor da dokazuje da je aneks nezakonit

 

Može dosta toga da se pokrene na sudu, ali poslodavac ima dosta načina da kazni, uceni i tako dalje. Na primer, posebno u slučaju prodavnica nekog lanca, može da te baci iz jedne prodavnice u drugu, tipa radiš na Karaburmi, a onda dobiješ premeštaj na Umku. To može da bude i pre postupka, i posle njega, na primer ako ga dobiješ. Mobing ima razne pojavne oblike, a pravne službe poslodavaca ih uglavnom dobro poznaju.

Link to comment
4 hours ago, Hamlet Strašni said:

Apsolutno se slažem sa Uskebasijem. Moraš da potpišeš ili dobiješ otkaz. Posle osporavaš. Ja sam za dva klijenta dobio presudu po priznanju bez održanog ročišta kada je takav aneks bio u pitanju. 

 

Tako je, svi aneksi koje sam potpisvala su bili obavezujući. Ali, koliko će ljudi posle da osporava bilo šta i upušta se u neizvestan postupak, pogotovo ako nema dovoljno informacija o svojim mogućnostima i pravima? Mislim, zašto je to tako postavljeno?

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...