Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

u ovom društvu nesolidarnosti jedino rešenje po kasirke je njihov štrajk. niko drugi im neće pomoći do njih samih.

 

odnosi se i na sve ojađene ljude u ovoj državi.

Edited by djordje geprat
  • +1 6
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

Ja se nadam da mene nece niko kenselovati i optuziti da podrzavam kompaniju Delez ako nastavim da kupujem u mom Maxiju..

A što ćeš ti nastaviti tu da kupuješ ? 

Slažeš se sa tim što rade ? 

 

Link to comment

Iskreno, jer mi je najblize. Da mi je Idea najbliza, tu bih najcesce kupovao.

 

Sto se mene tice, ako radnici stupe u strajk imaju moju podrsku. Nije mi problem ni da im se pridruzim ispred prodavnice na nekom protestu. Ali im sigurno necu povecati platu ako prestanem da kupujem..

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Iskreno, jer mi je najblize. Da mi je Idea najbliza, tu bih najcesce kupovao.

 

Sto se mene tice, ako radnici stupe u strajk imaju moju podrsku. Nije mi problem ni da im se pridruzim ispred prodavnice na nekom protestu. Ali im sigurno necu povecati platu ako prestanem da kupujem..

 

Ako stupe u strajk samo ce ih zameniti sa drugom ekipom. Sa druge strane, da, ne vidim kako ce pad prodaje da im poveca platu. I ovo se zna di je adresa.

Link to comment

Pa stvar je u tome da nije tako lako naći danas druge radnike za maloprodaju, generalno naporan i slabo plaćen posao. 
Pritom, zakonski ne bi smeli da ih smenjuju zato što se bore za svoja prava.


Nikako mi nije jasna logika po kojoj im sad smanjuju plate, nadam se da će im se ozbiljno obiti o glavu.

  • +1 6
Link to comment

Neće ih zameniti drugom ekipom, ili bar ne tako lako i brzo jer mislim da svi trgovinski lanci imaju otvorene oglase. Sa nestašicom radne snage se bore već duže vreme. Ovo za potrošača stvarno nije veliki napor, samo treba kupovati na drugim mestima. Makar i na onim koje pretvaraju mesare u svemirske brodove.

Link to comment

Ako fali radne snage onda mozda ima smisla, meni deluje da se tamo ekipe stalno menjaju. Verovatno i zbog toga sto nije lako raditi i nije placeno. Ono sto sam cuo jeste da se raspadaju od posla i kako vreme ide sve je gore. Strajk je opasan jer nece biti jedinstveni, na to sam mislio najvise.

Edited by villiem
Link to comment

Inače, iz Deleza tvrde nešto u fazonu da novim ugovorom zapravo povećavaju plate i smanjuju minimalnu potrebnu stručnu spremu za poziciju prodavca na osnovnu školu, što samo po sebi ne utiče na visinu zarade.

Ne znam koliko je to istina, ali imajući u vidu situaciju na tržištu i koliko nedostaje radnika za maloprodaju, ovo ima više smisla.

Edited by mraki
Link to comment

Belgija je inace poznata da porobljuje zemlje treceg sveta.Belgijski kralj je imao i Zoo vrt gde su iza resetaka trpali crnu rasu. Nasa bedna zemlja im dozvoljava da se ponasaju kao smo Somalija.Oni uzivaju u bogatstvu a srbi rade za crkavicu.Zivela demokratija.

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...