Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

6 minutes ago, Hermetico said:

Svi ti legendarni Partizanovi navijači na zidovima i uopšte svi ljudski simboli Cane Gile Prele Gaga, oni i žive ljude crtaju ko umrlice. Kult mrtvih ovde snažno odjekuje, ljudi se primaju na to. U kombini s navijaštvom to je uvod u pakao.

 

Sve je to estetski eksponent organzovanog kriminala, neću da kažem umetnički, ja koji svaki folk art volim, jer je pre propagandni i služi za zastrašivanje. Ili legitimizaciju zastrašivanja.

Mislim da procenjujes te murale kroz prizmu Mladicevog grafita i da ti to kvari objektivnost. To sto su kao umrlice je mozda vise vezano za crnobele boje partizana i grobarstinu™, a ne zastrasivanje

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, Lezilebovich said:

Mislim da procenjujes te murale kroz prizmu Mladicevog grafita i da ti to kvari objektivnost. To sto su kao umrlice je mozda vise vezano za crnobele boje partizana i grobarstinu™, a ne zastrasivanje

 

mladicev mural je samo namjerno pravljen u tom stilu tj vucic ga je crtao rukom navijaca umjetnika, a kontekst je kao pogodan nastao mnogo ranije

  • +1 2
Link to comment
Mislim da procenjujes te murale kroz prizmu Mladicevog grafita i da ti to kvari objektivnost. To sto su kao umrlice je mozda vise vezano za crnobele boje partizana i grobarstinu[emoji769], a ne zastrasivanje
da li ne-grobari crtaju drugachije grafte/murale? da li ih laik bez internog poznavanja scene (prvo ne mislim u umetnichkom smislu, posle i mislim) moze razlikovati?

pitam.zato.shto ne znam.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Uopšte ne procenjujem drugačije nego ikad pre. Malko se razumem u estetiku makar dovoljno da pokupim vajb ali daleko od toga da sam ekspert za navijače.

 

Pacifistička i fašistička struja tribine, zanima me. Mislim da vi mešate fašizam i ratne zločine, malograđanska kultura hrani fašizam samo tako. Dodaj tribalizam i inherentni nacionalizam vernih pratilaca profesionalnog fudbala i tu smo negde. Ali stvarno me zanimaju detalji, dan mi je da uopšte ne moram da sam u pravu ni promil.

  • +1 2
Link to comment

Pa zapravo jesu pranje...
Ono kao nije mi problem što sam na tribini sa raznim "nevoljama, vučkovićima, arkanovim otpacima itd" ali eto ispoštovao sam Caneta.
I nemoguće da neko ko "ispoštuje" sve te umetnike može da radi ono ispred murala.
Ili bude deo ekipe koja igra fudbal ljudskim glavama...
Pičkasto zaklanjanje iza "veličina"







... Shiit has hit the fan



  • +1 5
  • -1 1
Link to comment
32 minutes ago, napadaj said:

Jbt koliko nemate pojma o tome ko crta jedne grafite, a ko druge, ali vas to ne sprečava da učitavate nešto što nema veze sa životom.

 

eno, mislim da je RTS-ov novinar sinoć rekao da je mural delo GTR-a, vaše pravo da znate sve

 

 

  • Haha 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...