Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pa ne znam, mene fašističke narodne patrole, narko navijačke straže, policija koja razdvaja dve suprotstavljene grupe i ona potpuno bizarna hapšenja onako izdaleka podsećaju na tenzije. 

  • +1 2
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma super je sto su svi zaprepasceni sto je na vracar historical mural ratku mladicu, ali im nekako promice da je predsednik srbije, covek koji vec 10ak godina mraci i oblaci ovo drzavom 3 covek srs koja je ideoloska kolevka svih tih generala

covek, koji je jel sa govornice skupstine srbije pozivao na 100 muslimana za jednog srbina

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Redoran said:

Ako onaj šipkaški ološ od večeras dežura tamo onda je bolje uzdržati se od bilo kakvih solo akcija.

 

Nešto mi se čini da su ovog puta namerno ciljali Vračar tj. krug dvojke. Murali ovog tipa tradicionalno nastaju u predgrađima i umeju čak i da prođu ispod radara. Kada dođu u strogi centar biće ipak nekakve reakcije, pa kontra reakcije, onda kreću tenzije, i tako...

 

 

Nešto razmišljam, kako to da "mi" koji ne spadamo u tu grupu nikako da se proteklih godina ozbiljnije sakupimo protiv tih ekipa, zar nema više chad likova koij ne pordržavaju srBstvo i u fazonu su sad ću da vam sve po spisku, izgleda da su nacionalisti jedini koji imaju silu, a to mi nekako bed da verujem u isto... Mada ok, evo ako sebe pogledam, moze jaci vetar da me oduva, a kamoli šipka :D

 

Idem u scouting do Njegoševe da vidim šta se dešava, pa onda dalje ako sam u mogućnosti.

Link to comment
6 hours ago, pbg12345 said:

ma super je sto su svi zaprepasceni sto je na vracar historical mural ratku mladicu, ali im nekako promice da je predsednik srbije, covek koji vec 10ak godina mraci i oblaci ovo drzavom 3 covek srs koja je ideoloska kolevka svih tih generala

covek, koji je jel sa govornice skupstine srbije pozivao na 100 muslimana za jednog srbina

Da da, nije stvar u njima, mene oni nisu iznenadili uopšte, uhvatio sam se za glavu pre desetak godina uz "idemo sve iz početka...":isuse:, ali sam se zaj... žestoko u proceni. Iznenađen sam nama, prosto šokiran...gde su svi ti ljudi??

Msm znam, sve mi je jasno, ali ipak...:sad:

Link to comment
7 hours ago, Redoran said:

Ako onaj šipkaški ološ od večeras dežura tamo onda je bolje uzdržati se od bilo kakvih solo akcija.

 

Nešto mi se čini da su ovog puta namerno ciljali Vračar tj. krug dvojke. Murali ovog tipa tradicionalno nastaju u predgrađima i umeju čak i da prođu ispod radara. Kada dođu u strogi centar biće ipak nekakve reakcije, pa kontra reakcije, onda kreću tenzije, i tako...

 

 

murali ovog tipa, istog stila, a vjerovatno i autora, samo sa likovima pokojnih neostvarenih  mladica (akcentovati po zelji), stigli su u krug dvojke poodavno, mogu da ti slikam kad stignem.

jednako na dorcolu i na nbg, gdje je jos jedan primjerak mladica, ratka, pisala je valk.

gade mi se te krimi citulje. 

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment

Mladić više nije samo simbol rata i nekog ugroženog srpstva, koji se većinom propoveda uz njegov lik. On je sada više simbol nasilja, agresivnog ponašanja, neke navodne snage svakog identiteta, koji želi da se pokaže kao mnogo zajeban. Nešto tipa što je nekada bio Giška, pa onda posle serija raznih drugih krimosa. Zato nećete videti da ga napadaju ni random bilderi, koje politika puno ne zanima i koji nemaju pojma o bilo čemu osim o svojim tegovima i pilulicama. Nažalost, uspeo je da transcedentira u tu poziciju polako, godinama rastući kao kancer. Sada je jedno lepo oličenje kulture ponašanja, a tu se hapšenje jedne starije žene od strane tri bizgova smatra hrabrim činom. 

 

Protiv toga se ne bije parolama o osudjeniku ili ubici, to drugoj strani generalno ne smeta. Ta pozicija se napada kukavičlukom, slabošću, komunizmom (ovim ih u srce dirneš) i svačim što od njega pravi jednog slabića ili kukavicu u njihovim percepcijama. Još ako bi ti napadi došli od nekoga sa zaista ozbiljnim ratnim ili uličnim credom možda bi mogle stvari da se polako promene. 

 

  • +1 8
Link to comment
6 minutes ago, Leia said:

Dorcol su bas unakazili, od onih navijackih zvrljotina do ovih kic citulja preko pola zgrade :puke:

 

da, strašno, još žvrljotine odmaraju oči spram čitulja

 

(ne da inače imam išta protiv grafita)

 

 

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment

Svi ti legendarni Partizanovi navijači na zidovima i uopšte svi ljudski simboli Cane Gile Prele Gaga, oni i žive ljude crtaju ko umrlice. Kult mrtvih ovde snažno odjekuje, ljudi se primaju na to. U kombini s navijaštvom to je uvod u pakao.

 

Sve je to estetski eksponent organzovanog kriminala, neću da kažem umetnički, ja koji svaki folk art volim, jer je pre propagandni i služi za zastrašivanje. Ili legitimizaciju zastrašivanja.

  • +1 6
  • Haha 1
Link to comment

legitimizacija zastrasivanja, slazem se

 

jednako totalitarna i jednako podrzana od drzave kao zastava hajduka na svakom parapetu uz jadransku magistralu od dubrovnika do splita, ali umjesto turisticke, maskirne svrhe dodate na onu primarnu uprilicavajuci je za oko, ovdje je gola sila od soft do tvrdog oblika

 

edit, nije poenta u canetu nego u kontekstu, ti grafiti (murali :) ) imaju korijen u devedesetima, jednom su uljudjeni u likove umjetnika koji vole partizan, pa su onda time kontekstualizovane i normalizovane i citulje s pocetka procesa (koje su doduse i evoluirale u formi)

Edited by morgana
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...