Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Quote

Michael Martens @Andric1961

3h, 6 tweets, 1 min read

Just spoke to people who live in the house in Belgrade that is "adorned" with a mural of the war criminal Ratko Mladić. What they say sounds like a mixture of Kafka and a horror story. Because it is. A thread: 
Ever since the Mladić-mural appeared on July 23rd, residents have been trying to get rid of it. But all painters or facade cleaning companies they contacted declined to accept the job. They were afraid. 
The Mladić-mural has been protected with a special layer of lacquer, which is why whenever it was attacked with paint bags everything could easily be washed off. In other words (and nor surprise here): There are professionals behind it. 
Still, the mural was often attacked with paint bags by people disgusted with the sight. But whenever this happened, young men quickly appeared to wash it clean again. Local residents say they often called the police to arrest the "Mladić-cleaners". But the police never came. 
People in Vračar (the neighbourhood where this take place) say the mural is guarded by men in civilian clothes at night. No one knows who they are. But people do know that you better be careful with those guys. 
Today, a brave man attacked the mural with white paint. And again, hooligans appeared to clean it. Once they arrived, police left. So the image of the war criminal Ratko Mladić, one of the worst criminals in Europe after 1945, shines again in its old splendor. Belgrade, 2021. 
Edited by vememah
Link to comment

Ka ta stro fa šta nam se dešava ... neverovatna je količina govana kojom nas zatrpavaju godinama već...i što je najgore, čini mi se bar, da im municije uopšte ne manjka

 

 

 

A što se tiče sličice...Sve vreme tvrdim da ga treba random "ispikovati" a ne polivati bojom...

Link to comment

Nego konkretno pitanje, pošto Google ne daje odgovore kako treba, da li može da se ukloni ako bi neko hipotetički prosuo nitro razređivač po zidu?

 

Pod ukloni mislim razmaže bar, zbog tog zaštitnog sloja, pitam za prijatelja...

Link to comment
17 minutes ago, gospa buba said:

ono kao imaju oni hemichare al imamo i mi? :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Eh Bubo, svašta mi imamo kao tajna oruđa, samo još da ih neko iskoristi :ph34r:

Link to comment
49 minutes ago, Avatar said:

Nego konkretno pitanje, pošto Google ne daje odgovore kako treba, da li može da se ukloni ako bi neko hipotetički prosuo nitro razređivač po zidu?

 

 

 

Konkretan odgovor: Da bi se uklonio mural Ratku Mladiću za početak je potrebna većina ljudi na Vračaru da bude za njegovo uklanjanje.

  • +1 3
Link to comment
54 minutes ago, Avatar said:

Nego konkretno pitanje, pošto Google ne daje odgovore kako treba, da li može da se ukloni ako bi neko hipotetički prosuo nitro razređivač po zidu?

 

Pod ukloni mislim razmaže bar, zbog tog zaštitnog sloja, pitam za prijatelja...

 

Lose kucas na googu postoji antigrafit boja.Pa kada jednom prekrecis zid sa njim sledeci skidac obicnom krpom.

 

Sto se nitra tice tesko moze neko da ti da odgvor bez da zna cime je ovaj mural radjen.

 

Majstorski topik :D

Edited by Блок_64
Link to comment
31 minutes ago, theanswer said:

 

Konkretan odgovor: Da bi se uklonio mural Ratku Mladiću za početak je potrebna većina ljudi na Vračaru da bude za njegovo uklanjanje.

Ne burazeru...Potrebno je da ljudi koji tamo žive budu spremni na žrtvu tj. da se biju i da trpe i zadaju udarce...Uostalom kao i svi mi koji preziremo vladajući fašizam...Pošto to očito nije slučaj...Jebiga...Nek jebu po kućama...

  • +1 1
Link to comment
Just now, ronin said:

Ne burazeru...Potrebno je da ljudi koji tamo žive budu spremni na žrtvu tj. da se biju i da trpe i zadaju udarce...Uostalom kao i svi mi koji preziremo vladajući fašizam...Pošto to očito nije slučaj...Jebiga...Nek jebu po kućama...

 

Bukvalno sam ovo krenuo da kucam, ali me preteče Ronine...

 

Evo ja sam prvi duradim nešto, bez pompe i PR službi, itd, ko 'oće sa mnom? :ph34r:

 

Link to comment

Ako onaj šipkaški ološ od večeras dežura tamo onda je bolje uzdržati se od bilo kakvih solo akcija.

 

Nešto mi se čini da su ovog puta namerno ciljali Vračar tj. krug dvojke. Murali ovog tipa tradicionalno nastaju u predgrađima i umeju čak i da prođu ispod radara. Kada dođu u strogi centar biće ipak nekakve reakcije, pa kontra reakcije, onda kreću tenzije, i tako...

 

  • +1 1
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...