Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

23 minutes ago, radisa said:

Želiš li da ti kažem da se slično već desilo?

 

U NS, izgubili su 2 mesne zajednice jer se lokalana ekipa iscimala da ih pobedi... Onda su prekrečili pola limana u boje zastave sriji, a kad su se ljudi bunili bilo je:

- Smetaju vam zastave, izdajnici nejdeni!

- Nismo mi to, to neka omladina...

 

Onda su građeni prekrečili, pa su ovi vratili, pa su predsedniku mesne zajednice izbušili gume, pa su onda građani crtali zvezde i krune na zasatavama, pa su ovi sad opet prekrečavali u trobojke, preko zvezda i kruna, valjda... Počeo sma da gubim već nit, oko bojdaisnja...

 

 

Onako izokola hoces da kazes da mi mozak radi po SNS sablonu?¿ :D

Link to comment
  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    774

  • radisa

    721

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, James Marshall said:

....

bio jedna sirovina koja je maltretirala između ostalog i sunarodnike Srbe, neotesana seljačina koja nije imala nikakvih oficirskih niti vojničkih kvaliteta i koji je na kraju završio kako je završio kad su se karte okrenule pa je umesto vojne nadmoći došao u situaciju da svoju nemoć demonstrira i kompenzuje ratnim zločinima.

.....

james je napisao mallo preciznije ono sta sam ja mislio o doticnom generalu, nego bila kasna noc pa sam napisao da je 'mediokritet od generala'.

da, Ratko Mladic je po svim merilima, pa i vojnickim/generalskim los oficir ogranicenih kapaciteta. iz kafanskog iskustva dosao sam do zakljucka da srbende sa dna kace to vise boli nego da im kazes da je ratni zlocinac. oni su svi ubedjeni da je RM vojskovodja kakav se radje jednom u 50 godina i ako im dirnete u mladica po toj liniji tada tiltuju. ratni zlocinac ili ne, to moze da se diskutuje. RM vojnicki genijA, to nije upitno i o tome se ne raspravlja. a tesko je odbranljiv taj njihov stav kada se krene hronoloski, od bitke do bitke, od ofanzive do bezanija i raznoraznih rasula i raspada podredjene mu vojske. ja mladica pratio svih tih ratnih godina zbog prirode posla pa su mi te kafanske diskusije bile zanimlive.

mit o RM je nastao i razvija se iz razno raznih pravaca i kuhinja i nece to lako nestati. ako bi se dejstvo i pojava ogranicili samo na navijacke tribine to bi bilo vise nego uspeh.

 

 

@namenski

izvinjavam se sto sam ga nocas unapredio u mediokriteta. prastajte, i pribelezite to u kasnonocno pisanje.

 

  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, foto said:

pa sam napisao da je 'mediokritet od generala'.

da, Ratko Mladic je po svim merilima, pa i vojnickim/generalskim los oficir ogranicenih kapaciteta. iz kafanskog iskustva dosao sam do zakljucka da srbende sa dna kace to vise boli nego da im kazes da je ratni zlocinac. oni su svi ubedjeni da je RM vojskovodja kakav se radje jednom u 50 godina i ako im dirnete u mladica po toj liniji tada tiltuju. ratni zlocinac ili ne, to moze da se diskutuje.

 

Zato stio projektuju sebe kroz njega. To je kao da si njima okrenuo ogledalo u lice pa rekao kakvi su.

  • +1 4
Link to comment
Quote

GROBARI POLUDELI ZBOG MURALA RATKA MLADIĆA!

Večeras okupljanje, organizovaće STRAŽE da brane GENERALA!

Navijači Partizana u Njegoševoj

Uništeni mural generala vojske Republike Srpske Ratka Mladića navijači Partizana odlučili su da brane. Upravo su Grobari autori murala koji je prethodnih dana bio meta raznih aktivista koji su na njega bacili farbu.

Navijači Partizana tim povodom odlučili su da se večeras od 19 sati okupe u Njegoševoj ulici, ispred murala, kako bi ga ponovo oslikali, a onda organizovali straže koje će ga braniti.

Grobari su autori velikog broja murala poznatim ličnostima u centru Beograda, a general Ratko Mladić bio je u mladosti navijač tog tima.

:fantom:

Link to comment
13 minutes ago, foto said:

izvinjavam se sto sam ga nocas unapredio u mediokriteta. prastajte, i pribelezite to u kasnonocno pisanje.

Ma moja je greska, preostro sam i prebrzo replicirao: nije stvar u njegovom mediokritetstvu, uostalom oficircina k'o oficircina, takvih ima svuda na hiljade, stvar je u tome sto je on - takav kakav je - nabio toliku harizmu :isuse: i autoritet koji mozda bolje od svega ilustruju/simbolizuju politicke/moralne pa i vojne domete delovanja srpske strane u Bosni...

Ratistutm na kome se vojne odluke i desavanja nisu odredjivale vojnom - ovo brdo ili ono brdo - logikom, nego nacionalistickom, etnickom logikom ako takva uopste postoji, narocito kada je o Bosni rec...

I, metamorfozom JNA/SKJ oficira u oficira sa kokardom na glavi, verujem iskrenom i pitanjem na pristajanje na saradnju sa likom poput 1 Karadzica koga bi - samo nekoliko godina ranije - 'ladno 'apsio i njegov slucaj razradjivao na sastancima osnovne organizacije SK u VP :D kojoj je vec pripadao.... 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

Kad će Čedaj da prekreci mural, legenda nasha

 

pa neustrašivi žoržo je, valjda,čedajev proizvod? ispravite me ako grešim. tako da čedah deluje kroz svoje minimi-jeve. sve je na mestu. osim sto se ceo cirkus odvija u okvirima pozicije (vulin-rasim i ini). opoyicija posmatra, što ovaj događaj čini još bizarnijim?!?

Link to comment
23 minutes ago, foto said:

 

pa neustrašivi žoržo je, valjda,čedajev proizvod? ispravite me ako grešim. tako da čedah deluje kroz svoje minimi-jeve. sve je na mestu. osim sto se ceo cirkus odvija u okvirima pozicije (vulin-rasim i ini). opoyicija posmatra, što ovaj događaj čini još bizarnijim?!?

 

Đorđo je mali od palube u Rasimovoj stranci, istog onog što je prije 7-8 god. zajedno sa Aidom Srce-Heroinom zajebao stanovnike Novog Pazara u nekoj milionskoj donaciji vlade Luksemburga za vodovod. Jebote koja igranka.

Link to comment
16 minutes ago, mackenzie said:

 

Đorđo je mali od palube u Rasimovoj stranci, istog onog što je prije 7-8 god. zajedno sa Aidom Srce-Heroinom zajebao stanovnike Novog Pazara u nekoj milionskoj donaciji vlade Luksemburga za vodovod. Jebote koja igranka.

a dobro, kad nismo gadljivi na boshka obradovica dok rushimo aleksandra, necemo vajda sad biti gadljivi na aidu srce heroinu dok rushimo djenerala? :unsure:

 

  • +1 5
Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...