Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

1 hour ago, dùda said:

Kod mene samo lukovina rulz.

 

E sad, dobila sam neke prelepe sličice sa ruskim motivima, ono cveće sa ruskih tradicionalnih marama, pa sam malo u dilemi :unsure:

 

moja mati skoro samo koristi lukovinu, i najlon carape kojima pritisne neki lep list. detelina, persun, i slicno... ili crta nesto voskom

  • +1 3
Link to comment
  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    774

  • radisa

    721

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 minutes ago, Ros said:

 

moja mati skoro samo koristi lukovinu, i najlon carape kojima pritisne neki lep list. detelina, persun, i slicno...

 

To je moja baba radila.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, ragasto said:

Sad se lukovina prodaje u Idei, svako može da bude tradicionalniji nego ikada...

da li ste videli u merkatorima i negde, da se zito u chashama prodaje kao uskrshnji mast hev? i neshto isto zasadjeno, shto pretpostavljam da je vrbovo pruce i lepo pishe vrbica? je to u zivotu nisam videla do ove godine :blink:

 

 

Link to comment

Bojkotujem Merkator zbog brojeva u mesari:fantom: ali dobro, svi skidaju fore sa pijace. Cenim da je dobio bonus onaj ko se dosetio da pakuje i prodaje ljuske sa luka koje padnu na pod.

Link to comment

nemam nista protiv da obicaje ne upraznjava niko, upraznjava ko kako hoce i miksuje etno i tehno ali cudi me, doduse tice se mnogo vise bozica nego uskrsa (vaskrs nikad necu prevaliti preko usta) da tradicija nije malo olabavljena za racun komercijalizacije i osavremenjavanja, najjace da bi bozic na zapadu ostao popularan da nije diznija, duha praznicne kupovine i sl.

Edited by morgana
Link to comment
nemam nista protiv da obicaje ne upraznjava niko, upraznjava ko kako hoce i miksuje etno i tehno ali cudi me, doduse tice se mnogo vise bozica nego uskrsa (vaskrs nikad necu prevaliti preko usta) da tradicija nije malo olabavljena za racun komercijalizacije i osavremenjavanja, najjace da bi bozic na zapadu ostao popularan da nije diznija, duha praznicne kupovine i sl.

Na zapadu je za uskrs su vise vezana putovanja nego kupovine i molovi. Mada kinder uredno izbaca gomilu mamipara za djecu u vidu nekih cokoladnih zeka i velikih kinder jaja. Taman da mi se mali zakuca za policu.
Nego kad smo kod putovanja, to je nama bila uskrsnja&prvomajska praksa koju nam je sminala pandemija. Prije covida bi u ovo doba blejali po Istri, Italiji, Sloveniji kad se lijepo spoje praznici.
Razmisljali o nekom hotelu na primorju poceli da otvaraju. Nego, narod zeljan, zesca guzva tamo dje je otvoreno.
Vala cu je izbjeci i sacekat i drugu Astru iz Zenice da ne poginem ka Rus u Berlin 8. Maja[emoji3]
Tako posle gomile godina praznici u Podgoricu, a i nije tako lose. Ispraznila se, nema guzvi, jedino nezgodno nema medjugradskih putovanja za vikend.
Malo cemo u ponedeljak do mora, a dotle otkrivam djeci cari Skadarskog camcem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • +1 2
Link to comment

U mene je čuvarkuća vazda bilo ono najjače jaje, ono koje pobedi sva druga. Dok jedne godine nije eksplodiralo, smrdela cela kuća tri dana. Posle je nekako volšebno nestajalo već desetak dana posle Uskrsa :D 

Link to comment

Stari dobri vodonik-sulfid.:lolol: Moji koriste lukovicu i dalje, plus neku tamno crvenu farbu. Sestra se zamlacuje sa carapom i liscem.:rolleyes:

Edited by Miljenko
Link to comment
9 hours ago, dùda said:

Ja ovo videla na tw i ladno mislila da je fejk.

 

Jer, toliko je bizarno da je nestvarno :blink:

Ja i dalje mislim daje fejk.

Da je samo Vučić ne bih se iznenadio, dostigli smo mi taj nivo patologije još sa pilećim paštetama sa Vođinim likom. Da Dačić, Darija, Kon ... budu podjednako bitni za Telegrafa Miriše na fejk.

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...