Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts




 
Devedeste, vreme drugih klinaca, mi porasli, babe i dede ostarili, studije teze se okupljali. U nas se tada sporadicno crtalo voskom, slicice nisu bile mnogo popularne, znale da se zguzvaju,
 
Realno i Kasandra & co je normalnije od ovoga.
 
Vidim nema Vulina [emoji3]. Mora da se ideoloski ne uklapa, dok je Volodja presao iz jedne u drugu krajnost. 
 
 


lishce i charape brate. kakve slichice, to ko je imao nekog u njemachkoj pa da se bahati. baba vrishtala da se ne bacaju pocepane najlonke, nije ih bash po selima bilo koliko hocesh.

po gradovima ne znam kako je bilo, hrishcani su ziveli u ruralnim oblastima. uglavnom nocu :hihi:

sent from bubamoto


  • +1 1
Link to comment
  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    773

  • radisa

    720

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, gospa buba said:



 

 


lishce i charape brate. kakve slichice, to ko je imao nekog u njemachkoj pa da se bahati. baba vrishtala da se ne bacaju pocepane najlonke, nije ih bash po selima bilo koliko hocesh.

po gradovima ne znam kako je bilo, hrishcani su ziveli u ruralnim oblastima. uglavnom nocu :hihi:

sent from bubamoto

 

 

 

'80ih se na primorju uskrs, i pravoslavni i katolicki, slavio sasvim otvoreno, tako reci danju :D

djeca su ga voljela zbog sarenih jaja, svi su ga slavili mozda i zbog toga, tako je i meni postao simpatican, a nevjernik sam i to posvecen.

(slicice su bile sa zekama)

 

  • +1 2
Link to comment

Medju nama, pravim pravoslavnim hriscanima se - i u ruralnom i u urbanom ogranku - u jedino kanonski priznato bojenje jaja za Uskrs priznavalo i upraznjavalo bojenje kuvanjem jaja zajedno sa ljuskama crnog luka cime su jaja dobijala pravoslavnu boju koja je udarala na oker...

Sa modernizacijom doslo je i bojenje bojama iz kesice i najpopularnija je bila - u cast slobodne, nezavisne socijalisticke domovine - proleterska tamno crvena boja. :nobles:

Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:

 

To je bila cuvarkuca. Uvek crveno obojeno jaje, bez sara i slicica.

Sva su bila crvena, a za cuvarkucu se odvajalo jedno random jaje, ono koje pretekne: ljudi su onda znali da kucu i kucne, porodicne vrednosti bolje cuva jaje crvene proleterske boje, nego danasnja sarena laza jaja, ono spolja sjaj i svakojake slicice, a unutra - мућак. :sleep:

Link to comment

U "mom" selu su bila raznih boja, kako koje dete boju voli (moja ljubicasta i tamno zelena), plus ona u lukovini farabana i sarana voskom (:heart:). Ali cuvarkuca uvek crvena.  Ne verujem da je tu bilo nekih pravila vise kako se gde naviklo.

Edited by Moonwalker
Link to comment

I kod mene su bila u raznim bojama, sa slicicama, sarana voskom, najljepse je ostavljano bez obzira na boju i uopste, estetski momenat (po mom tadasnjem shvatanju estetike :D) je bio kljucan. Sjecam se jedne godine kad su se pojavile nekakve folijice koje se obloze oko jaja pa se dobiju sare, senzacija, sad nema takvih, samo nekakav kic vidjam po prodavnicama.

Farbam jaja i sad, pastelno, cajevima i vocopovrcem, nevjernicki i gurmanski, da imam za jaja punjena pastetom od sardina i zucenicu i spargle.

Link to comment
14 hours ago, SNARC said:

 

 

Imam opaku ideju..

 

Da kupim ovo govno od telegrafa sutra..Da nagovorim hanumu da na jaja izlepimo sve slicice iz novina...i da napravimo kao turnir, kao kad se igra Mortal Combat. 

 

Pa bude super..tipa, polufinale Darija na Karadjordja a car Dusan na Vucica (baba na dedu- deda na repu)..snimimo sve, opizdimo na youtube i budemo viralni. 

 

Ko mi ukrade ideju - peder. 

 

PS. Zvezdu cemo da eliminisemo odmah,ce da namestimo da u prvon kolu nalete na Kocu Popovica ili Tudjmana ako ima medju slicicama..i mrs bre.

 

Jos uvek imam vremena da odradim ovo

Link to comment
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...