Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

bas me nesto pogodila ova vest kad sam je video

inace se u srbiji i ex yu bas mnogo gine sa/od traktora

obicno su u pitanju prevrtanja ili gazenja dok traktor radi "u leru" a okolo se nesto radi

 

traktor je inace prilicno zajebana sprava

cesto neiskusni posto ide polako pomisle da ga je lako voziti uporedjujuci sa automobilom, sto je prilicna budalastina

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Steta sto ne postoji odvojena traktor statistika nego se verovatno traktorske pogibije ubrajaju u saobracajne: traktor je u Srbiji sahranio vrlo veliki broj ljudi, sigurno nesrazmerno veci od ostalih motornih vozila.

 

 

Edit: na stranu sto ga u velikom broju slucajeva voze stariji ljudi, sa takoreci nikakvim iskustvom, sto ga se vozi po terenima van puteva, njivama, na secenju sume i ostalim divljinama odakle je - ako se i dogodi nezgoda - tesko i dozvati, a kamoli pruziti pomoc.

Sto su van svih tehnickih kontrola, odrzavani i opravljani pomocu stapa i kanapa, u najvecem broju slucajeva beznadezno zastareli, krpljeni, a da su prikljucne masine, prikolice narocito katastrofa od stanja...

Edited by namenski
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, halloween said:

https://www.novosti.rs/vesti/hronika/920730/detalji-pogibije-decaka-traktoru-tocak-upao-blato-malisan-dozivao-pomoc

Ovo je već ozbiljan društveni problem koji država ignoriše jer neće da se zamera ljudima koji žive na selu, a tiče se dečijih prava, pre svega dečaka. Radna sposobnost se stiče sa 15 godina, a roditelji deci podmeću rad kao igru i zabavu,  na nivou dečijih udaja u romskim porodicama. Vrlo su česte povrede, pa i smrtni ishodi, naročito prilikom vožnje traktora, a i kad odrastu  vidi se da im nešto "fali" makar na polju emocija.

 

odoh na link i

Quote

- Tragedija! Jadni ljudi. Toliko vode računa o deci i vidite kakva katastrofa ih je zadesila.

ma šta mi reče. i ovdekod mene u selu deca voze traktore. kažem, opasno je to, odgovaraju sa "ma bolje voze od nas matorih". i sad, ja treba da žalim "jadne ljude".

 

ovo što je kolega namenski napisao je potpuno tačno. ni jedan traktor ne bi prošao korektan tehnički pregled. o prikolicama da ne govorim. još uvek viđam traktore koji nisu registrovani, imaju one opštinske tablice.

 

policija je posebna priča. traćži se posebno sedište za dete starije od onog koji vozi traktor.o tome kako "nema veze" kada se voze na prikolicama natovarenim senom ili drvima ili sed na blatobranima....

Link to comment

Ne ubrajaju se sve "traktorske" pogibije u saobraćajne nezgode, kako pogrešno zaključuju pojedinci sa mišljenjem poremećenim po formi i sadržini, pa će iz tih razloga izostati i dalje objašnjenje.

Link to comment

:D 

 

1 hour ago, halloween said:

Ne ubrajaju se sve "traktorske" pogibije u saobraćajne nezgode, kako pogrešno zaključuju pojedinci sa mišljenjem poremećenim po formi i sadržini, pa će iz tih razloga izostati i dalje objašnjenje.

 

2 hours ago, namenski said:

Steta sto ne postoji odvojena traktor statistika nego se verovatno traktorske pogibije ubrajaju u saobracajne: traktor je u Srbiji sahranio vrlo veliki broj ljudi, sigurno nesrazmerno veci od ostalih motornih vozila.

Nesto jeste poremeceno... ;)

 

I, zaboravila si da napomenes neobrazovanost i alkoholisanost, popustas, popustas, a znas da si mi forumska pojedinka #1 :wub:... 

 

Link to comment

Može li neko da sažme šta to Igor Jurić opet insinuira po tviteru? Vidim da se radi o nekom slučaju oduzimanja deteta oko kojeg se podigla prašina, a ovaj izgleda opet "zna nešto" ali umesto da podeli neke odgovore on postavlja pitanja svojim pratiocima ("kako biste nazvali ovo?", "na šta bi vam ličilo ono?", "da li biste tolerisali X znajući za Y?" i sve nešto u tom fazonu).

Link to comment

ne znam šta je on pisao, slučaj je mračan, lik je obljubio mentalno zaostalu ženu, dobio sa njom dete,

par meseci posle rođenja deteta i nju i bebu su odveli iz centra za socijalni rad. sad su dete ismestili 

iz jedne hraniteljske porodice u drugu, i on je nekim kanalima došao do saše borojevića i bračnog para

stojković i oni sad guraju tu priču koju uklapaju u qanon teoriju o otimanju srpske dece za svetske moćnike.

Link to comment

Hvala. Nisam siguran da želim da pročitam više od ovoga a Jurić mi svako malo upadne na tw lajnu sa nekom svojom ekspertizom o ovom slučaju gde nastupa sa pozicije "onog koji zna" a onda one koji ne znaju prosvetljuje pitanjima koje sam gore naveo.

Link to comment

Juric insinuira da je dete izmešteno u hraniteljsku porodicu zbog toga što je dete rodjeno kao posledica obiljube mentalno zaostale osobe, a ne zbog neadekvatnih uslova života u očevoj kući. 

Medjutim, koliko se može posredno zakljuciti, to nije istina, jer je otac oslobođen u krivicnom postupku za obljubu, a dete je rodjeno pre više od 5 godina, pa je realno da je postupak davno okončan. 

Navodno je CSR utvrdio da otac nema uslova da izdržava dete, pa su ga lišili roditeljskog prava, dete dali u hraniteljsku porodicu, a sad i na usvojenje. 

Obe strane prikazuju samo ono što im ide u prilog, ali s obzirom da u CSR po pravilu rade bitange i ološi podložni korupciji, meni je teško da poverujem u bilo šta što tvrde u CSR, pa taman tvrdili da je danas utorak. 

 

Link to comment

za sve je kriv feminizam od ‘70 pa na ovamo...muskarci su izgubili ulogu alfe; majke prave debile od sinova. 

 

empatija se generacijski smanjuje. 

 

plus je mnogo vise na ulicama neuracunljivih koje zakon stiti

 

Edited by mustang
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...