Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Sad baš gledam...izgleda da nisu ovi svirali u Skupljačima već su verovatno svirali za ekipu na snimanju pa sam zbog toga prebacio

Janikini su Crni Steva iz Silbaša i ostali. Moguće da su samo oni svirali u filmu.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Znam da sam istraživao baš ko je svirao u filmu, da mi je izvođenje "Ćerda Mile" na početku filma najbolje izvođenje te numere, a i jedno od najboljih tamburaških izvođenja neke pjesme ikad, između ostalog i zato što nema vokalnog soliste. 

Link to comment

http://www.yugopapir.com/2017/11/janika-balaz-prva-tambura-jugoslavije.html

 

Janika ovde kaže da su oni svirali u filmu.

 

a ovde ima lineup:

https://www.vinarijazvonkobogdan.com/otkrivanje-bisti-zvonka-bogdana-i-8-tamburasa

 

Skulpture u prirodnoj veličini Zvonka Bogdana, Janike Balaža, Boška Nikolića Bocana, Cvete Sladića Čiče, Stevana Kormanjoša Pište, Stevana Nikolća – Crnog Steve, Ivana Nikolića, Josipa Kovača i Josima Familića, poznatijeg kao Todor izradio je subotički vajar Franjo Mačković.

Link to comment

Teško da je Bocan (čelista) mogao da svira na tom snimku iz 1967, pošto bi to značilo da ima bar 75 godina (a nema, na koncertima je Zvonko Čiču Sladića označavao kao jedinog preostalog a on je bio negdje oko 1940. godišta i mnogo je stariji od Bocana) a prvi zapisi na kojima se on pojavljuje po discogs su iz 1978. Ono, svirao je sa Janikom, osamdesetih, ali nije u tom starom sastavu sa "Skupljača perja", tu im je svirao ćale, sad se sjetih, mislim da se zvao Tugomir Nikolić. 

Inače Zvonko Sekereši je i tu "Osam tamburaša" maznuo, malo prepravio tekst i potpisao kao svoj, inače, nije ni to njegova pjesma :D

Link to comment
7 hours ago, precog said:

gospode boze, sad sam sve video. 

Kod mene u selu ako ne znaš da ričeš kao jelen i voziš motor u kaci nisi muškarac.

Link to comment

dobro je, deluje da nije povredjena

 

onaj debil nastavi

moguce i da su ukrali kravu

sumnjam da nije osetio kad je krava ispala, a i nacin voznje je vrlo sumnjiv

Link to comment
9 hours ago, mlatko said:

 

 

 


Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

 

namesteno mmw, znam kako bosanci reaguju i nema sanse da bi ovako bez dizanja tona nastavili da pricaju

Link to comment
  • 2 weeks later...

Prvo, to uopste nije kuca Djure Jaksica. On je tu samo ziveo par meseci.

Kuca je koliko je meni poznato bila privatno vlasnistvo, a vlasnik je pustio da propada, pa je valjda grad otkupio, srusio ono sto je ostalo od ruine i na istom mestu sazidao objekat prigodne namene - kafana u prizemlju muzej na spratu.

I fala kurcu da su ono ruglo konacno srusili i ovo novo uopste ne izgleda lose.

 

E, ali dobro im je ovo "na mestu stare gradske kuće iz 19. veka", a ono bila udžerica i kad je napravljena, a na šta je ličila dok se (sama) nije srušila, krpljena je tokom celog 20. veka. :D

Edited by JozoMujica
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...