Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, adam said:

a ima li razlike izmedju gradjanina i drzavljanina ili je to kod nas isti kikiriki? 

 

 

Nema realno. Stranci npr imaju sva prava osim onih koja su isključivo propisana za državljane. 

Link to comment

Ани Брнабић је један деда био Хрват. У Хрватској никада није живела, ни она ни њени отац и мајка. Ако је деда Хрват разлог за преиспитивање нечије лојалности Србији, онда боље да Вучића заменимо Шешељем.

Link to comment

aha. ok. 

obzirom da je moj prijatelj vec 10gdoina ozenjen hrvaticom i idalje ga drkaju za boraviste ili pasos. vise ne mogu da ga pratim ...a zivi u zagrebu

Link to comment
7 hours ago, Vila Šindivila said:

Ани Брнабић је један деда био Хрват. У Хрватској никада није живела, ни она ни њени отац и мајка. Ако је деда Хрват разлог за преиспитивање нечије лојалности Србији, онда боље да Вучића заменимо Шешељем.

 

mene zanima njeno drzavljanstvo, nacionalnost ne, time se ne bavim, nisam popisivacica na izborima. ofkors, ne sporim ni tvoje pravo da citas i ono sto nije napisano. meni su vucic i seselj isto. sranje. samo drugo pakovanje. ne vidim razliku. 

 

 

10 hours ago, radisa said:

Pa ja bih voleo da znam, mislim da ljudi na tako visokim javnim funkcijama, ne bi trebalo da mogu da se vade kako je to privatan podatak...

 

U slučaju nekog sukoba(ne mora oružanog,) SR i HR, otkud znamo kojoj bi domovini premijerka bila lojalna?

 

igzektli. prvoslav davinic je, na primer, bio ministar odbrane s americkim drzavljanstvom. skepticna sam prema patriotizmu ljudi s dvojim drzavljanstvima, znam po sebi, a tek prema onima kojima su puna usta patriotizma s dvojnim drzavljanstvima. 

 

hamlete, gde je pravno definisan gradjanin, a gde drzavljanin?

 

Edited by darling
Link to comment
15 minutes ago, darling said:

 

 

igzektli. prvoslav davinic je, na primer, bio ministar odbrane s americkim drzavljanstvom. 

 

Milan Panić nije ni imao državljanstvo SRJ kada je pao dogovor da bude premijer. Državljanstvo mu je dato ubrzanim postupkom.

 

Edit: Prvoslav Davinić Amerikanac. živ nisam da čujem šta se dogodi kad preko telefona zakazuje bilo šta što zahteva da kaže ime i prezime i da ga speluje... i to traje i traje... i tako svaki put....

Edited by ObiW
Link to comment

Za dobijanje hrvatskog pasosa je dovoljno da se jedan roditelj nekad u zivotu izjasnio kao Hrvat pa sve i da iz familije zadnjih 200 godina niko nije bio u Hrvatskoj.

Link to comment
30 minutes ago, darling said:

 

 

igzektli. prvoslav davinic je, na primer, bio ministar odbrane s americkim drzavljanstvom. 

 

Sad sam pogledao, ovo je fejk njuz. On je radio u UN, a ljudi koji rade u UN nemaju prava na dobijanje papira za stalni boravak (zeleni karton) ili američko državljanstvo. Imao je specijalnu UN vizu u SRJ pasošu koja je u suštini diplomatska viza i to je bilo to.  Još pišu i da ima američku penziju. Budalaštine. 

Link to comment
46 minutes ago, darling said:

 

mene zanima njeno drzavljanstvo, nacionalnost ne, time se ne bavim, nisam popisivacica na izborima. ofkors, ne sporim ni tvoje pravo da citas i ono sto nije napisano. meni su vucic i seselj isto. sranje. samo drugo pakovanje. ne vidim razliku. 

 

 

 

igzektli. prvoslav davinic je, na primer, bio ministar odbrane s americkim drzavljanstvom. skepticna sam prema patriotizmu ljudi s dvojim drzavljanstvima, znam po sebi, a tek prema onima kojima su puna usta patriotizma s dvojnim drzavljanstvima. 

 

hamlete, gde je pravno definisan gradjanin, a gde drzavljanin?

 

Ovako iz glave mislim da se ti termini upotrebljavaju paralelno u raznim tekstovima. Mislim da je uži termin od toga birač - punoletni gradjanin upisan u birački spisak (dakle mora da ima i prebivalište u RS)

Link to comment
Sad sam pogledao, ovo je fejk njuz. On je radio u UN, a ljudi koji rade u UN nemaju prava na dobijanje papira za stalni boravak (zeleni karton) ili američko državljanstvo. Imao je specijalnu UN vizu u SRJ pasošu koja je u suštini diplomatska viza i to je bilo to.  Još pišu i da ima američku penziju. Budalaštine. 
On živeo, dobro se sećam, u Sremčici, tamo imao kuću sa par ari placa...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
1 hour ago, ObiW said:

Sad sam pogledao, ovo je fejk njuz. On je radio u UN, a ljudi koji rade u UN nemaju prava na dobijanje papira za stalni boravak (zeleni karton) ili američko državljanstvo. Imao je specijalnu UN vizu u SRJ pasošu koja je u suštini diplomatska viza i to je bilo to.  Još pišu i da ima američku penziju. Budalaštine. 

 

izvinjavam se forumu i prvoslavu davinicu na insinuaciji da je americki drzavljanin. ipak je patriota. :D

 

okej, onda ispada da u srbiji predsednik i premijer (i ostali) moze bit bilo ko. sto i jeste. 

Link to comment
2 hours ago, Paul Gompitz said:

Za dobijanje hrvatskog pasosa je dovoljno da se jedan roditelj nekad u zivotu izjasnio kao Hrvat pa sve i da iz familije zadnjih 200 godina niko nije bio u Hrvatskoj.

 

ovo, naravno, nije tacno. 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...