Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Realno, ako nekoga ne mozes da izbegnes, stisni gas da ga barem ubijes na mestu jer onda nece moci da te terete za nepruzanje pomoci.
 
To je poruka struke, ako se ne varam.
To sam pročitao da se u nekoj zemlji vozači tako ponašaju...




...shiit has hit the fan...

Link to comment

Kako vozač koji vozi brzo uopšte može da zna da li je pešak koga je udario mrtav na licu mesta ili samo povređen?

Možda tako nešto i piše u zakonu i odnosi se na slučajeve (ja teško da mogu i da ih zamislim), gde vozač naleće na pešake i oni istog momenta padaju sa litice u provaliju od 800m, ali se ovde to kreativno tumači? 

Jeziva zemlja. Treba da nestane sa planete.

Link to comment

Treba pitati sudije, redom, sve koje je moguće kako to da se tužilaštvo nagodi sa Mikijem  iz Kupinova (dakle, da je bilo sudjenje, verovatno bi bilo više) da dobije, za udaranje žene istu kaznu kao Sin™ za gaženje i ubistvo i da li je poruka naših organa da, kad ti se neko zameri, bolje gaziti nego tući?

 

Znam da je namerno karikirano, ali, čivek za šamar isto leži kao čovek za ubistvo...

Link to comment
13 minutes ago, Tihajeza said:

Kako vozač koji vozi brzo uopšte može da zna da li je pešak koga je udario mrtav na licu mesta ili samo povređen?

 

Treba da se nada da je mrtav.

 

Jebote, kakva pravna perverzija.

Link to comment

To sam danas komentarisao sa kolegama ako ti se neko zameri bolje da ga zgazis nego da ga upucas.

Ja bi sve to menjao u zakonu. Ako se inostranstvu za to odredjuju kazne od 10+ godina sto ne bi moglo i kod nas.

Link to comment
14 minutes ago, Tihajeza said:

Kako vozač koji vozi brzo uopšte može da zna da li je pešak koga je udario mrtav na licu mesta ili samo povređen?

Možda tako nešto i piše u zakonu i odnosi se na slučajeve (ja teško da mogu i da ih zamislim), gde vozač naleće na pešake i oni istog momenta padaju sa litice u provaliju od 800m, ali se ovde to kreativno tumači? 

Jeziva zemlja. Treba da nestane sa planete.

 

nebitno je da li zna

za nepružanje pomoći se sudi isto kao da je naišao na povređene i nije im pomogao. za to što je udario se sudi posebno

 

tako bar ja laički kontam

 

 

Edited by levi
Link to comment
7 minutes ago, levi said:

 

nebitno je da li zna

za nepružanje pomoći se sudi isto kao da je naišao na povređene i nije im pomogao. za to što je udario se sudi posebno

 

tako bar ja laički kontam

 

 

Ali ovaj advokat reče (nisam gledala klip, ali Frank prepričao) da nema veze što nije stao da pomogne, jer je devojka bila na mestu mrtva, te nije bilo potrebe za tim.

Naši pravnici ovde kažu da tako nešto zaista piše u zakonu. KAKO da zna?

Link to comment
28 minutes ago, zema said:

u kini

Quote

 

Why drivers in China intentionally kill the pedestrians they hit
...
“Double-hit cases” have been around for decades. I first heard of the “hit-to-kill” phenomenon in Taiwan in the mid-1990s when I was working there as an English teacher. A fellow teacher would drive us to classes. After one near-miss of a motorcyclist, he said, “If I hit someone, I’ll hit him again and make sure he’s dead.” Enjoying my shock, he explained that in Taiwan, if you cripple a man, you pay for the injured person’s care for a lifetime. But if you kill the person, you “only have to pay once, like a burial fee.” He insisted he was serious—and that this was common.

Most people agree that the hit-to-kill phenomenon stems at least in part from perverse laws on victim compensation. In China the compensation for killing a victim in a traffic accident is relatively small—amounts typically range from $30,000 to $50,000—and once payment is made, the matter is over. By contrast, paying for lifetime care for a disabled survivor can run into the millions. The Chinese press recently described how one disabled man received about $400,000 for the first 23 years of his care. Drivers who decide to hit-and-kill do so because killing is far more economical. Indeed, Zhao Xiao Cheng—the man caught on a security camera video driving over a grandmother five times—ended up paying only about $70,000 in compensation.

 

https://slate.com/news-and-politics/2015/09/why-drivers-in-china-intentionally-kill-the-pedestrians-they-hit-chinas-laws-have-encouraged-the-hit-to-kill-phenomenon.html

Link to comment

To sa stajanjem se sad izvrće, ali osim pružanja pomoći, još jedna stvar je bitna... Kad se pobegne sa mesta nesreće, ne može se utvrditi nivo opijata ili alkohola, jer uvek može da kaže da je to posle nagruvao...

 

Ideja sa stajanjem radi pružanja pomoći je bila i ta da te murovi mogu odmah na dreger ili vadjenje krvi...

 

Inače, čovek koji nije ubio rodjenu sestru moje žene, ali je od nje napravio invalida do kraja života je dobio 2,5 ili 3 godine pravog zatvora, u poprilično sličnom scenariju(na sve načine, i muljo je sa sudijom i imao svoje veštake)... Udario, pobegao... Našli ga posle par sati, mrtvog pijanog, kako spava...Vadio se da je pio posle nesreće, koje se ni ne seća...

 

Edit: to sto je bio pijan prilikom hapšenja na sudjenju nije bilo bitno, dakle, sudilo mu se kao i sinu™, da je trezan udario osobu...

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...