Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

3 minutes ago, nera said:

 

Upravo, jos kad procitam poruke odusevljenja sa sve kako ce biti divan kafic u staklu dodje mi da vristim no nema poente

praktichno se vishe ni ne uzdrzavam po tom pitanju, sve shto urade je sranje, ako je sluchajno dobro, onda je iznudjeno i sa debelim zakashnjenjem i neko je vec platio glavom za to. ne mogu da verujem da ce neki degenerik da se pali na kafic :isuse:

Link to comment
  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1837

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    771

  • radisa

    718

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja mislim da je vise do faraonskog sindroma resetovanja vremena  na pocetku svake vlasti. U kraljevini recimo porusise celu tvrdjavu Zrnov zarad spomenika neznanom junaku a ima primera jos sigurno

Link to comment
Ja pričam stalno, Sirmium da je u Nemačkoj oni bi desetine miliona evra na turizam uzimali. Pošto nije, onda na lokaciji palate imamo klub/kafić koji je vlasništvo lokalnog Laćaračkog mafijaša i u kome gostuje Baja mali knindža. Ugovor mu je dao dugogodišnji direktor ZZZSK i to tako što su izmenili da osuđivano lice ipak može da učestvuje. Direktor je inače pravnik po struci :) Pre neki dan otišao do Laćarka i vidim nova kuća, šta kuća, vila... čija je pitam druga? Kaže od direktora ZZZSK, kupio plac i napravio sinu za svadbu a on i dalje s njima živi a ovde vikendom pravi pijanke. Kaže mi drug, što se čudiš otkud, bez njegove dozvole ništa ne može da se gradi... Da ne počinjem o Žitnom trgu, 27 miliona su dali? Tu se "neko" ugradio za pola te sume lagano. Radovi tog tipa da koštaju 225.000 evra :D Kako da ne

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
14 minutes ago, nera said:

Ja mislim da je vise do faraonskog sindroma resetovanja vremena  na pocetku svake vlasti. U kraljevini recimo porusise celu tvrdjavu Zrnov zarad spomenika neznanom junaku a ima primera jos sigurno

 

To nisam znao. Kakvi smo vandali, nestvarno.

Link to comment

gde smo pisali o zaovinskom jezeru?

 

jel moze neko strucniji da objasni sta su ovi idioti uradili?

 

sudirao sam elektroenergetiku, znam kako funkcionisu (reverzibilne)  hidroelektrane, ali mi nije jasno zasto su u aprilu mesecu oni doveli do ovog stanja

najpre sam mislio da je preuvelicavanje, ali iz dana u dan mi deluje kao da se zaista desilo ozbiljno sranje i da su ovi debili jednostavno iskoristili preveliku kolicinu vode

 

jel ima neko konkretne informacije?

Link to comment

mislim da je konkretan razlog to sto je proizvodnja struje prosle godine debelo podbacila, pa su uz uvoz gledali da iscrpe koliko je moguce iz bilo kog izvora, ma koliko minoran u ukupnoj proizvodnji bio.

inace i prosle godine, kad sam bio u ovo doba godine, nivo je bio prilicno nizak.

Link to comment

sve ok, ali nije ovo doba godine za to

 

tesko je naci konkretne informacije. najpre sam mislio da je patka, ubacivanje price, ali ajde sve na stranu, klizista su vidljiva, kuce su srusene (neke ocigledno nove, verovatno u zabranjenoj zoni za gradnju) i cim ovaj direktor HE govori o osteti i "visem interesu", jasno je da su zaista nesto zasrali

 

kazu nivo jezera iznad dozvoljenog minimuma (pominje se od 16 do 20m)

moguce da su "prebrzo" ispraznili jezero, pa je to napravilo klizista

 

kako god, valjalo bi insistirati na odgovoru

 

 

Link to comment
2 hours ago, pbg12345 said:

ali mi nije jasno zasto su u aprilu mesecu oni doveli do ovog stanja

 

Svakako ga prazne svakog proleća, pred period velikih voda u slivu Drine, kada će hidroelektrana raditi maksimalnim kapacitetom, i još će biti viška voda koji će ići preko preliva.

Zato se pre toga troši akumulacija u Zaovinskom jezeru i proizvodi struja, uskoro će biti viška električne energije koja jedino može da se iskoristi za ponovono punjenje tog jezera. 

 

Meni nije problem što je jezero ispražnjeno - ono za to i služi, sa svim negativnim posledicama koje uz to idu - nego da li je ispražnjeno više nego što se sme, ispod minimuma, da bi iscedili još para od proizvedene struje.

Link to comment
1 minute ago, Frile said:

 

Svakako ga prazne svakog proleća, pred period velikih voda u slivu Drine, kada će hidroelektrana raditi maksimalnim kapacitetom, i još će biti viška voda koji će ići preko preliva.

Zato se pre toga troši akumulacija u Zaovinskom jezeru i proizvodi struja, uskoro će biti viška električne energije koja jedino može da se iskoristi za ponovono punjenje tog jezera. 

 

Meni nije problem što je jezero ispražnjeno - ono za to i služi, sa svim negativnim posledicama koje uz to idu - nego da li je ispražnjeno više nego što se sme, ispod minimuma, da bi iscedili još para od proizvedene struje.

jasno, nego sam ja smatrao da smo uveliko vec u tom drugom periodu

 

ponavljam, na nekoliko mesta sam nasao da se vade da nisu presli donju granicu, ali cim govore o ostetama i "visem interesu" nesto ocigledno jesu sjebali

 

Link to comment

Period visokih voda tek dolazi. Ne sećam se tačnko kada, kako je za Drinu, možda čak i u maju.

 

To periodično pražnjenje jezera svakog proleća i prihodi od tako proizvedene struje su svakako ukalkulisani u godišnje planove. Meni je najbliži scenario da su se pamtnjakovići setili nečeg u stilu: "svake godine obaramo nivo 50 metara, šta nas košta da oborimo nivo još više i zaradimo još ekstra parica".

Link to comment
Quote

Sinoć oko 21:30h radnik obezbeđenja firme na Pančevačkom putu poginuo je kada se na njega obrušila velika metalna kapija. U pitanju je kompanija GT Dom, a poginuo je J.F. (56).

Na njega je pala velika metalna kapija zbog čega nije mogao da se pomeri i ubrzo je preminuo. Za sada se sumnja da se kapija obrušila zbog korozije. Istraga je u toku.

 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...