Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Marija Žeželj je jedno vreme dominirala, bila idol tinejdžerkama. Po meni jedno sasvim pristojno i fino stvorenje, ali su je ostali jutjuberi opasno hejtovali, širili razne priče, što je na kraju rezultiralo padom popularnosti. U to vreme je dobijala više dislajkova nego lajkova, ne znam kako se sad kotira. Uspela je da snimi par pesama na engleskom, napiše knjigu. Čini mi se čak da se u Njujorku bavila modelingom. 

 

Mudja od domaćih ima najviše subskrajbera, skoro milion i po.

Edited by mraki
Link to comment
2 hours ago, Aion said:

Problem sa jutjuberima je Goole-ov nacin na koji obracunava naknadu za ove kanale. Zarada ne zavisi samo od broja pregleda, nego i od regiona iz koga dolaze pregledi. Ovaj kanal https://www.youtube.com/user/EEVblog/featured (bavi se elektronikom, nije zabavnog karaktera) je prosle godine dao analizu svoje zarade. Koliko se secam, 2017. je zaradio nesto manje od 60.000$, pri cemu je ovo cista zarada od Googla, kanal koristi i za direktnu reklamu (prodaje neke instrumente) i to nije uracunato u ovu sumu. Na zalost, ovaj baka prase i drugi nasi tjuberi, sa dosta vise pratilaca i pregleda ne zaradjuju ni preiblizno ovome.

 

EDIT: ovaj EEVblog nema reklame ubacene u sam video sadrzaj. Ovo sto dobija od Googla je samo na osnovu pregleda i reklama sa strane.

 

sto bi rekao stanislav ...jeste da ne pratim modu i da me je vreme pregazilo...nego, kako zaradjuju od broja pregleda? to mi nikad nije bilo jasno. kako im se to isplacuje? a sta je sa onim reklamama kad nesto gledas pa te svaki cas prekida? jel onda ide neki procenat tome preko cijeg klipa idu te reklame?

Link to comment

Ne znam, ja sam mislio da se placa samo kad neko klikne na reklamu, ali izgleda da nije tako. Tacno je da imaju "znaju" koje reklame da prikazuju, ali na ovom kanalu ide samo jedna reklama i to sa strane, ne preko slike. Koliko vidim isto je i na ovom baba prasetu.

Link to comment

Dosta tu na zaradu utiče lokacija ljudi koji ti gledaju video, da li koriste adblocker itd itd

 

btw kumov sin ide u 7. razred i sad dok je bio na raspustu bio kod nas i prespavao par večeri i uglavnom, on je kupio t-shirt od bake prase, prati i gleda sve to. Sva sreća pa se vratio kući ubosnu par dana pre ovog u Bigu. :D

Ali ne doživljavaju klinci te stvari ozbiljno. Nije Baka Prase tu nikakav idol ili autoritet, već samo smešan lik koji pravi budalu od sebe i u valjda im je fora da ga u komentarima svi ismejavaju. Svesni su da je to isprazna zajebancija i da se možda za pola godine-godinu više niko neće ni sećati ko je baka prase. Ali dok to traje oni hoće da su uključeni u zezanje. Ukratko, dvorska luda ili klovn koji je trenutno aktuelan.

 

Pričao mi je za šveđana koji već godinama na YT ima najviše subova od sviju (80+ miliona) i kako je sad na globalnom nivou glavno zezanje da mu daješ sub jer mu to prvo mesto ugrožava kanal neke kompanije koja se bavi štancanjem muzike za bolivud. Opšta mobilizacija da se nezavisni pojedinac odbrani od nasrtaja korporativne mašine.

MrBeast je tinejdžer iz USA koji u svakom video klipu zezanja radi nekom donira 20, 30 ili 50 hiljada $ a tu lovu valjda zaradi od youtubea i tako vrti novac u krug :blink:

naravno, prati i Fortnite. Ninja (najpopularniji streamer na twitchu koji trenutno zarađuje otprilike 50 miliona $ godišnje) i drugi popularniji streameri...to sve drži u malom prstu. 

 

Onda uzmem ja da biram koji ćemo film pogledati pre spavanja i shvatim da on npr nije pogledao Redova Rajana. Klinci nemaju pojma o stvarima koje starije od ~2005. Bukvalno nemaju blage veze. Verovatno ih obasipaju ogromnom količinom zabavnog sadržaja tako da nemaju vremena za starije stvari.

Redov Rajan mu je sad najbolji film koji je gledao, a svako veče mi piše na viber dokle je stigao sa Band of Brothers. :D

Link to comment
21 minutes ago, omiljeni said:

Pričao mi je za šveđana koji već godinama na YT ima najviše subova od sviju (80+ miliona) i kako je sad na globalnom nivou glavno zezanje da mu daješ sub jer mu to prvo mesto ugrožava kanal neke kompanije koja se bavi štancanjem muzike za bolivud. Opšta mobilizacija da se nezavisni pojedinac odbrani od nasrtaja korporativne mašine.

 

8k ljudi gleda ovo uz chat.

Edited by 189-
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...