Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

i kakve to veze ima sa blanko otkazima?
neadekvatne su mi one gole žiceinače, kako nema? eto, i ja sam napravio te "blankete", pa kad sam propao (zbog nezaštićenosti od strane države, pravosuđa, a uz obilatu "saradnju" zakonodavstva), lepo smo se rukovali i svako na svoju stranuverovatno je tako bilo i sa mnogobrojnim žrtvama miškovića, rodića, kan- kana, itditd
Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

to nisam rekao nigde. govorim o tome da blanko otkazi omogucavaju takvo ponasanje poslodavaca.Evi, blanko otkazi su apsolutno nelegalni. pod jedan, to je potpisivanje pod prinudom, a pod dva, u pravima koja proisticu iz Zakona o radu i ugovoru sa poslodavcem navedeni su razlozi za prekid radnog odnosa i postoji jasna zakonska procedura. advokati savetuju da se paralelno sa potpisivanjem blanko otkaza napise i overi izjava u kojoj radnik navodi da je primoran da potpise sporazum o prekidu radnog odnosa.hello ljudi, ne mogu da verujem sta moram da objasnjavam. antidatiranje bilo cega je protivpravni cin.
ma dobro, sorry, nisam bukvalisao.oko zakonitosti rada imaš problem kada su ljudi suočeni sa tim da će ili poštovati zakon ili nahraniti decu i raditi na crno.</p>
Link to comment
Nadam se da je ovo ujedno i odgovor HL-u.
Nisam razumeo taj boldovan deo. Pošto (ozbiljno) zabavljanje radničkim pravima podrazumeva kompletnu sistemsku reformu, ukidanje korupcije koja omogućava burazersku ekonomiju i crno poslovanje, reguliše sistem naplate, eliminiše povlašćene strane i još mnogo toga, plus se -na kraju krajeva- bavi i osnovnim ljudskim pravima (u slučaju radnika, tj svih nas). Što sve podrazumeva kompletno rešenje. U tom svetlu mi nije jasno naglašavanje da bi takva stranka imala tvoju bezuslovnu podršku, pošto bi imala podršku svih normalnih ljudi.
Link to comment
potpuno se slazem, ali me cudi instinktivna reakcija da se brane male gazde. od cega da se brane? ili radis po zakonu ili ne radis, nema sredine.
Ako radiš po zakonu - ne radiš. Ali pare treba izvlačiti "povraćajem" od "države" a ne potkradanjem radnika.
Link to comment
inače, kako nema? eto, i ja sam napravio te "blankete", pa kad sam propao (zbog nezaštićenosti od strane države, pravosuđa, a uz obilatu "saradnju" zakonodavstva), lepo smo se rukovali i svako na svoju stranuverovatno je tako bilo i sa mnogobrojnim žrtvama miškovića, rodića, kan- kana, itditd
pa odakle ti pravo da se zalis na tajkune ako sam ne postujes zakon?ako su ti zaposleni bili visak, morao si da im isplatis otpremnine. umesto toga, lepo ste se rukovalija bih ti odrao kozu sa ledja za te blankete. potpisao bih izjavu u kojoj bih rekao da si uslovio radni odnos potpisivanjem blanko otkaza, lepo je overio u sudu i platio bi mi i takse i otpremnine i sve zivo sto i meni i drzavi pripada po zakonu.
Link to comment
neadekvatne su mi one gole žiceinače, kako nema? eto, i ja sam napravio te "blankete", pa kad sam propao (zbog nezaštićenosti od strane države, pravosuđa, a uz obilatu "saradnju" zakonodavstva), lepo smo se rukovali i svako na svoju stranuverovatno je tako bilo i sa mnogobrojnim žrtvama miškovića, rodića, kan- kana, itditd
A što si im tražio blako ostavke? Ako si bankrotirao onda svejedno ne bi morao da im plaćaš otpremnine, zar ne?
Link to comment
ma dobro, sorry, nisam bukvalisao.oko zakonitosti rada imaš problem kada su ljudi suočeni sa tim da će ili poštovati zakon ili nahraniti decu i raditi na crno.</p>
pa mogu da potpisu otkaz i daju izjavu, tako istovremeno rade na crno i postuju zakon (posto dokumentuju cin prinude). problem je sto se nijedna relevantna organizacija ili stranka ne bavi time i ne prepoznaje prava zaposlenih kao bitnu stavku u drustvenom dijalogu (ove fejk sindikate ne racunam, to je toksicna zabokrecina)
Link to comment
pa odakle ti pravo da se zalis na tajkune ako sam ne postujes zakon?ako su ti zaposleni bili visak, morao si da im isplatis otpremnine. umesto toga, lepo ste se rukovalija bih ti odrao kozu sa ledja za te blankete. potpisao bih izjavu u kojoj bih rekao da si uslovio radni odnos potpisivanjem blanko otkaza, lepo je overio u sudu i platio bi mi i takse i otpremnine i sve zivo sto i meni i drzavi pripada po zakonu.
pojma nemaš o čemu pričašna akademisanju ti skidam kapu, ali teren ti nije jača strana
Link to comment

u tom tvom svetu dabovicu niko nikad ne bi zaposlio coveka za 30 god staza. po nasem zakonu, taj poslodavac ako mora da otpusti takvog coveka koji je radio za njega godinu dana, treba da plati otpremninu za svih 31 godinu, ukljucujuci 30 za koje je radio za nekog drugog. zato je mogucnost da se zaposle na crno ili sa blanko otkazima spas za najteze zaposljive grupe, bas zbog zakona kakvi su. u tvom svetu bi u stvarnosti najvise najebali najosteljivije kategorije stanovnistva, iako ti mislis sve najbolje.

Link to comment
pojma nemaš o čemu pričašna akademisanju ti skidam kapu, ali teren ti nije jača strana
pa znam da nemas pojma, kao sto nemas pojma ni o tome da ove godine slavim 20 godina rada u jedno 5 razlicitih oblasti, od zanata do medija.imao bi pojma kada bi ti stigao sudski poziv.
Link to comment
A što si im tražio blako ostavke? Ako si bankrotirao onda svejedno ne bi morao da im plaćaš otpremnine, zar ne?
kao što pročitah gore, nije sve crno- beloinače, to sam uradio u prošlom veku, u situaciji krajnje neizvesnosti, i to uz dogovor sa radnicima, otkud sam znao, zakoni se svaki čas menjali, a ljudi se lako popišmane
Link to comment
Nisam razumeo taj boldovan deo. Pošto (ozbiljno) zabavljanje radničkim pravima podrazumeva kompletnu sistemsku reformu, ukidanje korupcije koja omogućava burazersku ekonomiju i crno poslovanje, reguliše sistem naplate, eliminiše povlašćene strane i još mnogo toga, plus se -na kraju krajeva- bavi i osnovnim ljudskim pravima (u slučaju radnika, tj svih nas). Što sve podrazumeva kompletno rešenje. U tom svetlu mi nije jasno naglašavanje da bi takva stranka imala tvoju bezuslovnu podršku, pošto bi imala podršku svih normalnih ljudi.
Ma čuj, pa svako pitanje u Srbiji je povezano sa svim drugim, a pre svega sa pitanjem svih pitanja - vladavinom prava. Dakle, slažem se. Ali političke promene se ne dešavaju tako što svako izađe sa totalnim rešenjem, nego što se pritiska sa različitih strana, što se zastupaju iinteresi različitih grupa itd. Ovde zapravo niko ne pritiska u ime prava radnika, i zato se njihovi interesi tako lako zanemaruju. Edited by Syme
Link to comment

pa ocigledno je da se covek koji misli da zakon treba da se postuje - u Srbiji bude ismejan i nudi mu se picence da se smiri.sve je Indy u pravu za ovu zemlju i ljude u njoj.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...