Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minute ago, SDSG said:

Aha,obidji malo gradilista pa ces sam da vidis.Nije tesko nece ti niko nista. 

Sada pricas jos vece gluposti, nadovezujes se: ne radi se o obilasku gradilista, nego o tvom bezveznom, da prostis, pominjanju klinaca bez iskustva koji se - buduci da su svi otisli napolje - motaju po gradilistima...

Tvoje reci.

 

Obaska sto zaboravljas da je sva odgovornost na onima koji klince angazuju, bez obzira na iskustvo ili kvalifikaciju: kakvi god da su, sleduje im duzna paznja sa sve odgovarajucom i propisanom zastitnom opremom, odgovarajuci profesionalan nadzor, obezbedjenje uslova za rad, samog gradilista,  itd, itd...

Ali, bice da dzabe pokusavam da ti objasnim neke elementarne stvari, samo ti nastavi...

Link to comment

Pa covek sa iskustvom ni ne prihvata rad u takvim uslovima,dok klinci idu na foru ma nece to meni da se dogodi.Pa kad se dogodi :isuse:

 

Veci je problem koliko tih klinaca i ostalih radnika za jednu milku i 200g kafe prodju lekarski jer eto zdravi su oni samo im se malo vrti u glavi. 

 

Covek koji prihvati da se na 2m+ metara popne bez zastite je sam kriv za posledice i te price naterali su me,ahaa. 

 

Jos sto da nosi HTZ obucu kad mu je lepse u air max patikama.

 

Cuo si nesto pa onda daj odmah da se oplete po svima sem po onima koji su prihvatili takve uslove rada, pa takvog mozes da posaljes i da cisti minsko polje, pa ako napipa nesto jbg. 

 

A ima dosta gradilista gde ne smes ni da priviris bez propisane opreme, a tek da radis, ali tu rade ljudi od struke i sa iskustvom,a ne klinci koji su za poslodavca statisticka greska. 

 

Niko ne moze da te natera na nesto ili da se vadis na to kako nema drugog posla.Dakle krivi su isključivo oni sami koji prihvataju taj rizik. 

Link to comment
18 minutes ago, SDSG said:

Pa covek sa iskustvom ni ne prihvata rad u takvim uslovima,dok klinci idu na foru ma nece to meni da se dogodi.Pa kad se dogodi :isuse:

 

Veci je problem koliko tih klinaca i ostalih radnika za jednu milku i 200g kafe prodju lekarski jer eto zdravi su oni samo im se malo vrti u glavi. 

 

Covek koji prihvati da se na 2m+ metara popne bez zastite je sam kriv za posledice i te price naterali su me,ahaa. 

 

Jos sto da nosi HTZ obucu kad mu je lepse u air max patikama.

 

Cuo si nesto pa onda daj odmah da se oplete po svima sem po onima koji su prihvatili takve uslove rada, pa takvog mozes da posaljes i da cisti minsko polje, pa ako napipa nesto jbg. 

 

A ima dosta gradilista gde ne smes ni da priviris bez propisane opreme, a tek da radis, ali tu rade ljudi od struke i sa iskustvom,a ne klinci koji su za poslodavca statisticka greska. 

 

Niko ne moze da te natera na nesto ili da se vadis na to kako nema drugog posla.Dakle krivi su isključivo oni sami koji prihvataju taj rizik. 

Mesas ličnu odgovornost sa odgovornoscu frime i u krajnjoj liniji države koja je od građevinarstva napravila divlji zapad. Siguran sam da je air max udobniji od htz i na fosni na nemačkom gradilištu, kao da ni razmišljanje običnog radnika često nije puno drugačije od razmišljanja u srbiji, tj razlika je u korektivnom faktoru, onom na gradilištu i onom državnom, koje kontroliše i nadgleda to privatno na gradilištu. 

Link to comment
1 hour ago, kurjak92 said:

Mesas ličnu odgovornost sa odgovornoscu frime i u krajnjoj liniji države koja je od građevinarstva napravila divlji zapad. Siguran sam da je air max udobniji od htz i na fosni na nemačkom gradilištu, kao da ni razmišljanje običnog radnika često nije puno drugačije od razmišljanja u srbiji, tj razlika je u korektivnom faktoru, onom na gradilištu i onom državnom, koje kontroliše i nadgleda to privatno na gradilištu. 

Pa oni mogu da prave sta hoce, ali to ce da traje sve dok ima onih koji ce da prihvataju takva pravila igre. 

 

Moze namenski da se lupa u glavu do sutra, kad ti neko kaze da se popnes na skelu bez ikakve zastite i ti to prihvatis jer eto takav je poslodavac i izgubices posao, sam si kriv za posledice, sem u Srbiji gde su svi drugi krivi sem onih koji prihvataju takve uslove zarad egzistencije, e pa eto im sad egzistencija.

 

I dok oni cekaju da se inspekcije pozabave time punice crne hronike, ali ne vazno je da ja kukakam, a do tad ma gde ja da padnem. 

 

 

Edited by SDSG
Link to comment

A i stara poslovica kaže "Sam pao, sam se ubio":fantom:.

 

2 hours ago, kurjak92 said:

Mesas ličnu odgovornost sa odgovornoscu frime i u krajnjoj liniji države koja je od građevinarstva napravila divlji zapad. Siguran sam da je air max udobniji od htz i na fosni na nemačkom gradilištu, kao da ni razmišljanje običnog radnika često nije puno drugačije od razmišljanja u srbiji, tj razlika je u korektivnom faktoru, onom na gradilištu i onom državnom, koje kontroliše i nadgleda to privatno na gradilištu. 

+1

Link to comment

Ko hoce da radi treba da trazi uslove za rad i da i da prvenstveno gleda na svoju bezbednost, ali nisu oni kriv je sistem kad se promeni sistem nece da se gine :isuse:

 

Ali Srbija na jednog sa kicmom ide njih 10 bez i bez mozga. 

 

Mada diletanata na sve strane tako da ni ne cudi. 

 

I cuvena mantra, muka me naterala. 

Link to comment

Prosecan gradjevinski radnik se ne razlikuje od prosecnog gradjanina ove zemlje, tako da je i njemu prvo na pameti zvanicno nacionalno geslo Neće valjda

Link to comment

Ma sve je OK 

 

Zivot<posao. 

 

Pobuni se mozes da izgubis posao, ne buni se mozes da izgubis zivot, skroz OK malo kocarksog duha nije na odmet, a mozda ni ne padnes.

Link to comment

boli tebe kurac, nije bitno sto su na onog lika nekidan pale cigle sa sve paletom, na sta nikako nije mogao da utice.

ko ga jebe kad nije radio neki bolji posao, il ako nije imao posao, kad nije bio gajbi i igrao soni.

 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...