Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

16 minutes ago, gagilija said:

 

 i meni je to cudno. ne znam puno dece tog uzrasta, ali majku mu sa 22 valjas  fore za 7.  razred. sta je tu carski ne znam?

 

Ocigledno je da nemas dodira sa debilima odraslim na "pametnim" telefonima. Za njih su tzv dizelasi teski intelektualci i smaraci.

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, SNARC said:

Da..ali ja sam u dupe nagurao skoro 40..i pre bih se za isto to dupe ujeo nego decu..ili bilo koga pozivao u kafanu. 

 

Koliko sam skapirao, ovaj bilmez je punoletan a targetirano trziste mu cine uveliko maloletnici, tacnije deca 10-15 godina. 

 

Jebem mu mater..uskoru cu moguce postati otac, predstavu nemam kako decu od svega skloniti..a podrska ovakvim bilmezima je samo za nijansu manje glupa od podrske lokalnom dileru. I oni su se zezali, mlatili kintu i usput im je sve bilo super. 

Sa druge strane, namece mi se jos jedan zakljucak..mozes da skidas i Mitrovica i pink i rijaliti..to ce se sve preseliti veoma brzo na net. Pevacemo dodole da nam naleti neki Erdogan i poiskljucuje sve. 

a šta se brineš, ko što kaže mlatko svaka generacija ima svoj doom :) svakako će sredina da utiče i dobro i loše na njih a ti treba da im izgradiš bazu. uči ih poštovanju i ljubavi, da razlikuju dobro od lošeg i ne treba ničega da se bojiš. moraš mnogo vremena provoditi sa njima, vreme jeste glavni problem ali zaista se moraš potruditi da vreme sa decom provodiš kvalitetno i to će im biti jače od svih uticaja ortaka koji se lože na nekakve gluposti.

 

a internet sadržaj kontroliši ne preterano, ne dozvoli da mnogo vremena provode na uređajima, to nije tako teško izvesti

Edited by maheem
Link to comment
32 minutes ago, maheem said:

a šta se brineš, ko što kaže mlatko svaka generacija ima svoj doom :) svakako će sredina da utiče i dobro i loše na njih a ti treba da im izgradiš bazu. uči ih poštovanju i ljubavi, da razlikuju dobro od lošeg i ne treba ničega da se bojiš. moraš mnogo vremena provoditi sa njima, vreme jeste glavni problem ali zaista se moraš potruditi da vreme sa decom provodiš kvalitetno i to će im biti jače od svih uticaja ortaka koji se lože na nekakve gluposti.

 

a internet sadržaj kontroliši ne preterano, ne dozvoli da mnogo vremena provode na uređajima, to nije tako teško izvesti

+1, to je to...

Link to comment
34 minutes ago, maheem said:

a šta se brineš, ko što kaže mlatko svaka generacija ima svoj doom :) svakako će sredina da utiče i dobro i loše na njih a ti treba da im izgradiš bazu. uči ih poštovanju i ljubavi, da razlikuju dobro od lošeg i ne treba ničega da se bojiš. moraš mnogo vremena provoditi sa njima, vreme jeste glavni problem ali zaista se moraš potruditi da vreme sa decom provodiš kvalitetno i to će im biti jače od svih uticaja ortaka koji se lože na nekakve gluposti.

 

a internet sadržaj kontroliši ne preterano, ne dozvoli da mnogo vremena provode na uređajima, to nije tako teško izvesti

Maheem kada kazes kontrola na sta tacno mislis? Konstantno i svakodnevno nadgledanje istorije poseta? Da li ima neki zakon o privatnosti koji regulise to?

Link to comment

Sad sam ovo i ja hteo da napisem...odgledao sam delove dva klipa i odslusao jednu pesmu. Suplje i infantilno jeste ali sveukupno bezopasno, bar mi tako izgleda. 

@189-

 

Jos je povodom guzve rekao da roditelji niau smeli da pustaju decu samu

Edited by ragasto
Link to comment
18 minutes ago, djeneralche said:

Maheem kada kazes kontrola na sta tacno mislis? Konstantno i svakodnevno nadgledanje istorije poseta? Da li ima neki zakon o privatnosti koji regulise to?

Možeš s vremena na vreme da baciš pogled na history al to je, em ružan osečaj za sve, em lako može da se zaobidje private browsingom. To sam svega jedanput uradio i skontao da to nije baš ispravno. Ali ako baš ne znaš šta ti dete gleda trebao bi da pogledaš browsing history dok nije suviše kasno. Pre svega sam mislio da pitaš dete da ti pokaže šta gleda i o čemu se tu radi, zainteresuješ se za to. Ako misliš da sadržaj nije prikladan pitaš dete zbog čega mu se to dopada pa onda izneseš svoje mišljenje. Mi smo lako rešili problem uploada debilnog jutjub sadržaja čija je jedina odbrana bila: “pa to svi rade što ne bih i ja”. Nekoliko dana sankcija a posle se ta jutjub kreativnost okrenula na suprotnu stranu - originalnost i stav baš me briga šta drugi rade i misle. Kasnije je yt upload faza zamrla.

edit: kuckam iz nezgodnog polozaja

Edited by maheem
Link to comment
24 minutes ago, djeneralche said:

Maheem kada kazes kontrola na sta tacno mislis? Konstantno i svakodnevno nadgledanje istorije poseta? Da li ima neki zakon o privatnosti koji regulise to?

 

pre će biti da ima suprotan zakon, da ako roditelj pusti da mu dete podebili na jutjubu, što znači da ga je faktički zapustio, da interveniše nadležni organ.

Link to comment
36 minutes ago, 189- said:

ma dajte, ovaj lik mi se cini kao mala maca u odnosu na to kakvih sve likova ima na netu koje razni 10-15 godisnjaci mogu da nalete.

 

+1

 

Mislim, kad sam ja bio u tom dobu, vesele 90te su uveliko bile u zamahu i gledali smo Rane i Do Koske, na stranu sto smo se svacega i uzivo nagledali. Ovo je mala maca za sve to, lik je debil ali bezopasan.  

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...