Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

8 hours ago, gospa buba said:



mislim, svi dobro znamo shta je on tachno i rekao i mislio. da se ne zezamo.


 

 

a zezanje nas je odrzalo, njemu hvala :D   ma samo da se ne zapati na forumu praksa tog stava :D

 

 

 

 

Balkanski_spijun_3.JPG

Edited by Pontijak
Link to comment
  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    774

  • radisa

    721

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 hours ago, JozoMujica said:

Ne vidim u cemu je problem sa ovim stavom.

 

Stav je pogresan na vise nivoa, cak i istrgnut iz konteksta.

 

Da bi razlikovao bitnu od nebitne informacije nije dovoljno da imas pasos neke zemlje. O zloupotrebama u drustvu koje je celo u sluzbi sluzbe™ da ne trosim reci.

 

To se, valjda, izmedju ostalog zove i fashizam.

 

Quote

Fašizam je naziv za ideologije i pokrete koji smatraju kako je država temelj ljudskog društva, odnosno institucija koja treba u potpunosti nadzirati svaki aspekt društvenog života.

 

Edited by Caligula
Link to comment
Quote

A za čiju službu treba da rade svi građani Srbije ako ne rade za službu svoje zemlje?

meni je problem u ovome boldovanom. treba svi mi da budemo na oprezu, žbirevi, čitamo i slušamo nenapisano i neizgovoreno?

 

sve te službe imaju svoje profesionalce, oni neka brinu o mojoj sigurnosti. na stranu što mislim da u svim zemljama te službe rade u interesu vlasti. tako da, cela ta rečenicaa je 1 zlomisao.

Link to comment

eto recimo u trecem rajhu gestapo nije imao puno da tako kazem sluzbenika i oko 90% hapsenja koja su sproveli su bila na osnovu prijava savesnih gradjana, dakle samo desetak procenata hapsenja je na osnovu istraga koje je sam gestapo pokretao

Link to comment
16 hours ago, JozoMujica said:

Ne vidim u cemu je problem sa ovim stavom.

Problem je u tome što npr. ja ne želim da radim ni za kakvu službu svoje ili bilo koje druge zemlje. Ne želim da budem "instrument pravde" ni u čijim rukama.

 

A mislim da ono što inače radim jeste za dobrobit moje zemlje.

Link to comment
12 hours ago, JozoMujica said:

Ni ja nisam presrecan sto drzava kao represivni aparat mora da postoji, ali jebiga.

Pa nije bas samo golo 'jebiga': placene su parama poreskih obveznika, parama gradjana, bas kao i zdravstvo, skolstvo...

A placati sopstvenu represiju, a da ti pri tom ta represija em ne polaze racune, em se pozicionirala iznad drustva, po negde i iznad drzave, em te jebe u zdrav mozak i pri tom te ubedjuje da je to za tvoje dobro i tvoju sigurnost i nije bas nesto za prosto 'jebiga'...

Link to comment

U najnovijem broju Scienca pokazuje se da nisu tacne price kvazinaucnih budala protivno sistemu posta u pravoslavnoj crkvi barem kada su misevi u pitanju. 

 

 

Sluzbenike VBA kojima je promakao Vulin treba najuriti iz svih drzavnih sluzbi.

Link to comment

 

46 minutes ago, namenski said:

Pa nije bas samo golo 'jebiga': placene su parama poreskih obveznika, parama gradjana, bas kao i zdravstvo, skolstvo...

A placati sopstvenu represiju, a da ti pri tom ta represija em ne polaze racune, em se pozicionirala iznad drustva, po negde i iznad drzave, em te jebe u zdrav mozak i pri tom te ubedjuje da je to za tvoje dobro i tvoju sigurnost i nije bas nesto za prosto 'jebiga'...

Pa to sam i napisao gore, nije problem sa samim stavom, vec sa cinjenicom da citavim sistemom upravljaju ljudi upitnih profesionalnih, moralnih i ljudskih vrednosti.

 

A napisao sam "jebiga" iz prostog razloga sto u ovom trenutku drzave postoje i mi nista protiv toga ne mozemo da uradimo. A drzave ko drzave - imaju tajne i one manje tajne sluzbe koje se bave svojim poslom. Da li bi inace logicno/normalno/ocekivano bilo da npr. jedan Iranac saradjuje sa CIA?

 

 

Link to comment
On 21.11.2018. at 13:31, namenski said:

Pa nije bas samo golo 'jebiga': placene su parama poreskih obveznika, parama gradjana, bas kao i zdravstvo, skolstvo...

A placati sopstvenu represiju, a da ti pri tom ta represija em ne polaze racune, em se pozicionirala iznad drustva, po negde i iznad drzave, em te jebe u zdrav mozak i pri tom te ubedjuje da je to za tvoje dobro i tvoju sigurnost i nije bas nesto za prosto 'jebiga'...

 

 

O, @namenski  pa to bar nije nikakav problem, promeniš državu i problem rešen.

 

Lako, zar ne?

 

Oh, wait.....

Link to comment

https://www.blic.rs/vesti/hronika/borko-stefanovic-napadnut-u-krusevcu-muskarci-sa-kapuljacama-ga-udarali-drvenim/qllswrr

 

Nije mi za doom sto se ovo desilo niti sto je glavna vest blica da je divni precednik osudio napad a napadaci vec uhapseni (koliko (ne)ce odlezati to naravno necemo saznati).

 

Za doom mi je sto sam se i sam pomirio, ne vidim resenje, teraj svoj zivot... Nekad smo se bar tripovali da su neki drugi bolji i da ce biti bolje. Sada... ni nade vise nema. 

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

https://www.blic.rs/vesti/hronika/borko-stefanovic-napadnut-u-krusevcu-muskarci-sa-kapuljacama-ga-udarali-drvenim/qllswrr

 

Nije mi za doom sto se ovo desilo niti sto je glavna vest blica da je divni precednik osudio napad a napadaci vec uhapseni (koliko (ne)ce odlezati to naravno necemo saznati).

 

Za doom mi je sto sam se i sam pomirio, ne vidim resenje, teraj svoj zivot... Nekad smo se bar tripovali da su neki drugi bolji i da ce biti bolje. Sada... ni nade vise nema. 

 

+1

s tim sto 'teraj svoj zivot' ne znaci praviti ikakve kompromise sa sns bagrom u situacija je da ima sve vise tzv ljudi kojima vise ne zelis da se javis na ulici jer su ljigavi oportunisti koji su il sami usli u sns  il im ne smeta da se s njima druze, izlaze, komuniciraju..

 

srecom, ima jos pravih ljudi, a i kucica kolko oces, za druzenje

 

Link to comment

ulazak u sns se sad dozivljava vrlo svakodnevno i praktichno, uzrasta 30-40. nauchila sam sve o tome u autobusu 94. shta ti fali da udjesh lepo brate u partiju malo se aktivirash i zavrshish sebi posao. udjeshizadjesh bez emocija, izlazenje se josh ne razmatra, videcemo, vazno je da se zavrshi.

kad se setim da su to srbi, ja se setim i roptanja pod komunistichkom partijskom chizmom i jarmom, shto ih jedva slobodarski zbacismo uz neverovatne zrtve i nikad vishe, divno mi je, i razumu i osecanjima mojim :D

glupaci su izrodili nov narashtaj josh pragmatichnijih glupaka. treba ziveti. mi smo ionako samo smrtni prenosilac besmrtne dnk. sve ok :)

sent from bubamoto

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...