Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Privatni detektivi istražuju sumnjiva bolovanja!

Quote

Izmenama Zakona o detektivskoj delatnosti, obim podataka koji su privatni detektivi ovlašćeni da prikupljaju, proširen je s tri nova ovlašćenja, a jedno od njih je da u ime firme proveravaju da li su radnici na lažnim bolovanjima.

http://mondo.rs/a1146619/Info/Drustvo/Lazna-bolovanja-detektivi.html

 

Quote

Poslodavci u Srbiji će, najverovartnije od januara sledeće godine, moći da daju otkaz zaposlenima koji otvaraju lažna bolovanja, predviđaju najnovije izmene Zakona o radu.

 

Predlagač ovih zakonskih promena je Privredna komora Srbije, a odredbe će se naći pred Skupštinom početkom naredne godine.

Predsednik PKS Marko Čadež kaže da će nova regulativa sprečiti sve veće zloupotrebe prava na bolovanje.

PKS je predložila Ministarstvu rada da se zakon dopuni tako da poslodavac može da zatraži izveštaj zdravstvene ustanove na osnovu kog bi se se utvrdila osnovanost bolovanja, ukoliko je u toku jednog meseca procenat zaposlenih koji su odsutni veći od 10 odsto.

http://mondo.rs/a1138661/Info/Posao/Bolovanja-za-lazno-bolovanje-sledi-otkaz.html

 

prvo, po već postojećim zakonima zdravstvena ustanova ne sme da da dokumentaciju tek tako. drugo, na koji način poslodavac može da utvrdi neosnovanost bolovanja.

 

ovo postaje sve gore.

Link to comment
2 minutes ago, djordje geprat said:

 

 

 

 drugo, na koji način poslodavac može da utvrdi neosnovanost bolovanja.

 

 

 

Radi na njivi ili vocnjaku dok mu ide bolovanje..cest slucaj u srbiji..veoma cest. Najcesca bolovanja su u doba zetve ili berbe. 

Link to comment

mislio sam na ovu varijantu: da poslodavac može da zatraži izveštaj zdravstvene ustanove na osnovu kog bi se se utvrdila osnovanost bolovanja,

 

angažovaće drugog lekara?

Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

 

Radi na njivi ili vocnjaku dok mu ide bolovanje..cest slucaj u srbiji..veoma cest. Najcesca bolovanja su u doba zetve ili berbe. 

Nista to ne znaci, covek moze da bude u depresiji i da mu rad u kancelariji pogorsava stanje a da radi na njivi kao deo terapije. :fantom:

Link to comment
Nista to ne znaci, covek moze da bude u depresiji i da mu rad u kancelariji pogorsava stanje a da radi na njivi kao deo terapije. :fantom:
uuu lukava lijo :ohmy:

mora da bude vishe na vazduhu :D

sent from bubamoto

Link to comment

nije uopšte za sprdnju. ako privredna komora predlaže nešto što se krši sa zaštitom podataka o ličnosti i sa medicinskom etikom. sećate se frke oko podataka o mentalnom zdravlju onog novinara.zanima me šta će šabić da kaže o ovome. 

 

na stranu što su stres i depresija bolesti ovog doba i načina života i rada.

Link to comment
2 hours ago, JozoMujica said:

Nista to ne znaci, covek moze da bude u depresiji i da mu rad u kancelariji pogorsava stanje a da radi na njivi kao deo terapije. :fantom:

 

Znas kad su nasi u Skandinaviji provalili da ovi naivci za to daju invalidske penzije..sobalise se svi sa depresijama promptno. 

Link to comment
Quote

 

- Svakako u medijima ima saradnika službi. I to ne samo VBA, nego svih službi. Ta saradnja sa službama ne treba da se shvata pežorativno. Novinarska profesija nam je veoma interesantna. To je osposobljena profesija koja zna šta treba da vidi, šta treba da čuje. I zato novinari treba da budu u funkciji zaštite države. A to da li će neko da dostavlja lažne podatke ko je s kim spavao, ko se napio na splavu, to nema veze sa službom. A za čiju službu treba da rade svi građani Srbije ako ne rade za službu svoje zemlje?

Petar Cvetković, zamenik načelnika Generalštaba, donedavno direktor VBA

 

 

Link to comment
6 hours ago, Pontijak said:

A za čiju službu treba da rade svi građani Srbije ako ne rade za službu svoje zemlje?

Ne vidim u cemu je problem sa ovim stavom.

 

Problem je kada neki drugi imaju stav "drzava, to sam ja".

Link to comment

dobro, i on misli - nasha drzava to sam ja. ne neka tudja. ako cemo da teramo tu logiku.

mislim, svi dobro znamo shta je on tachno i rekao i mislio. da se ne zezamo.

sent from bubamoto

Link to comment
26 minutes ago, gospa buba said:

dobro, i on misli - nasha drzava to sam ja. ne neka tudja. ako cemo da teramo tu logiku.
 

Ne znam o kome se radi niti sta misli, komentarisao sam citat.

Ni ja nisam presrecan sto drzava kao represivni aparat mora da postoji, ali jebiga.

Link to comment
8 hours ago, JozoMujica said:

Ne vidim u cemu je problem sa ovim stavom.

 

Problem je kada neki drugi imaju stav "drzava, to sam ja".

 

Quote

A za čiju službu treba da rade svi građani Srbije ako ne rade za službu svoje zemlje?

 

Ja bih, na primer, hteo da radim za sve sluzbe. Nemam stav drzava to sam ja, pa mislim da nije problem, moze li, Jozo?

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...