Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

7 minutes ago, halloween said:

Slažem se ali ovde je upotrebljen pridev atraktivno. 

Atraktivna ulica, zbog koje vredi sabajle ubiti nenaoružanog čoveka, izjednačiti reč i metak. 

 

 

Jadni nenaoruzani covek koji je pretio ljudima na siroko koliko vidim i poludela bakuta koja je resila da potrosi metak iz hira.

 

 

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako je istina to da su lika vec prijavljivali i da niko nije reagovao moze se reci da je pravni sistem ove zemlje sa sudijama na celu makar bio saucesnik u ovom ubistvu ako ne i nesto gore.

Link to comment
1 hour ago, halloween said:

 

Atraktivna ulica, zbog koje vredi sabajle ubiti nenaoružanog čoveka, izjednačiti reč i metak. 

 

 

 

Da, baš šteta za pokojnika, čitam bio neki fini čovek...

 

 

 

Link to comment

Sigurno joj to nije jedino preostalo.

 

Ono čemu se nadam je da će jednom malo pročešljati da li ima ljudi iz  državnih struktura koji su od pokojnika kupovali stan(ove), pod kojim uslovima, kaol i tokove novca.

Link to comment
Just now, halloween said:

Sigurno joj to nije jedino preostalo.

 

 

 

Sigurno, mogla je (na primer) da prodje kao ovo dvoje ljudi 2009:

 

 

11-osudjen-kostovsk-fific.jpg

 

 

 

UBISTVO INVESTITORA: Osuđen čak devet puta, a nikada nije robijao

 

 

Quote

GRAĐEVINSKI investitor Zoran Trifunović (59), kojeg je u nedelju u beogradskom naselju Zvezdara hicima iz pištolja usmrtila penzionerka Stojanka Stojanović, ima "bogatu biografiju" i bio je dobro poznat policijskim, istražnim i sudskim organima u Srbiji. Naime, Trifunoviću je samo jagodinski sud izrekao čak devet presuda za razna krivična dela, a i u Beogradu se vodio niz postupaka protiv njega.

 

 

Quote

Kako "Novosti" saznaju, investitor je osuđen prvi put sredinom devedesetih godina, a nakon toga usledile su, jedna za drugom, nove sudske odluke. Pred jagodinskim sudom oglašen je krivim zbog klevete, kršenja zakona o izgradnji objekata, neovlašćenog iskorišćavanja autorskih dela, falsifikovanja isprava. Takođe, 2013. osuđen je i za nanošenje lakih telesnih povreda, kao i zbog teškog dela protiv sigurnosti, odnosno obezbeđenja gradilišta. Sve izrečene sankcije su, međutim, bile uslovne kazne zatvora u trajanju od jedne do dve godine ili novčane u iznosu od 20.000 do 200.000 dinara.

Hapšen je i zbog jednog krivičnog dela - prinude, kao i nanošenja teških telesnih povreda, a protiv njega se, takođe, vodilo i nekoliko postupaka, koji su u fazi predistrage, zbog kršenja zakona o izgradnji objekata.

 

U prestonici, gde je najviše poslovao, nikada nije osuđivan, ali se zato protiv njega vode brojne istrage. Konkretno, u beogradskom Drugom osnovnom tužilaštvu u toku je predistražni postupak za utaju poreza. Krivičnu prijavu protiv Trifunovića tužilaštvu je podnela policija i nadležni su radili na dodatnim proverama i prikupljanju dokaza za koje se teretio investitor. U ovom tužilaštvu, ranije su se "obrele" i neke privatne prijave protiv Trifunovića, poput jedne za falsifikovanje isprava i jedne za prevaru, ali se od njih, u međuvremenu, odustalo.

 

 

 

Quote

me Zorana Trifunovića nije nepoznato ni beogradskom Višem tužilaštvu, u kojem se, kako nezvanično saznajemo, protiv njega vodio postupak iz 2009. godine za prinudu, zatim za ugrožavanje bezbednosti iz 2016, ali i za neke prevare. Međutim, u ovom tužilaštvu u utorak nam je rečeno da se kod njih vodio jedan postupak protiv Trifunovića, ali da je isti još prošle godine "ustupljen" Prvom tužilaštvu na postupanje. U Prvom tužilaštvu to demantuju i tvrde da je predmet kod kolega iz VJT?!

 

Reč je o slučaju iz decembra 2009. kada se Trifunoviću na teret stavljalo krivično delo prunude, odnosno da je poslao batinaše da prebiju Koču i Menku Kostoski, iz Ulice Stanka Vraza 38, na čiji se plac i kuću nameračio i gde je hteo da zida višespratnicu. Mediji su tada preneli frapantno svedočenje Menke Kostoski:

- Zoran Trifunović mi je govorio: "Samo pisni i živa nećeš izaći napolje". Sve vreme me je držao za vrat. Prestala sam i da vičem. Odvukao me je do toaleta, zaključao, a zatim sam čula lupu. Mislila sam da se Beograd ruši, kad je iznenada u dvorište, a potom i u našu kuću, uletelo dvadesetak maskiranih napadača. Prethodno su pretukli mog supruga Koču, kojem su polomili nekoliko rebara, a lekari su kasnije konstatovali i blagi potres mozga i povrede bubrega.

Kočina ćerka Emilija objasnila je tada da je povod za napad na njene roditelje bio sukob sa Trifunovićem, s kojim su sklopili ugovor o ustupanju placa za izgradnju zgrade.

 

Link to comment
6 hours ago, djeneralche said:

Ako je istina to da su lika vec prijavljivali i da niko nije reagovao moze se reci da je pravni sistem ove zemlje sa sudijama na celu makar bio saucesnik u ovom ubistvu ako ne i nesto gore.

+1 

i to saučesnik ne samo u ovom ubistvu, već i u nizu drugih tragedija koje se događaju ljudima prepuštenim na milost i nemilost raznim huljama i krimosima godinama unazad.

pravda je kod nas za običnog čoveka spora, ali nedostižna.

i jako skupa.

:sad:

 

Edited by pt 2.0
Link to comment

Pozdrav svima na forumu!

 

Mogu samo da kažem da mi je žao žene i da sam siguran da drugi izlaz nije videla iz takve situacije. Ko ima roditelje tih godina otprilike zna kako oni razmišljaju. 

 

Sa društvom sam baš pričao o ovakvim stvarima pre par godina i složili smo se oko toga da nemoć i bes moraju da eksplodiraju u nekom trenutku. A pošto ovakve stvari ne rešavaju oni koji bi morali to da rade, vidi se šta je poslednja opcija. Pa kako bude...

Link to comment
13 hours ago, radnik said:

Da li ste poavetali? Plus na hladnokrvno ubistvo nenaoruzanog coveka? Pa vise su mi ti postovi 'raspad naseg drustva' nego sam ovaj dogadjaj.

Kaze njen sin, jos advokat i to 100% tacno? Sve i da jeste tacno ... ubistvo je u pitanju. Mozda su i ludaci neki, te simbioze majki i sinova u zrelim godinama ... ne bih im na nevidjeno drzao stranu.

 

10 hours ago, levi said:

najgnusniji i najogavniji deo grada, ta turska kasaba dole ispod Bulevara. jutros sam baš imao nesreću da moram da se provezem tuda, od Vuka do Vojislava Ilića. koji je to pakao od tih jednosmernih uzanih krivih klaustrofobičnih uličica. nije mi bilo dobro ceo dan od tog iskustva.  to sve treba da se poruši i da se poravna, da se naprave normalne ulice pod pravim uglom :dry:

 

svaki put kada pozelim procitati nesto potpuno mentolski, znam koje nickove mogu da searchujem. nikad ne omanete.

Link to comment
9 hours ago, halloween said:

Sigurno joj to nije jedino preostalo.

 

 

Sta bi joj ti predlozila?

 

Quote

Ono čemu se nadam je da će jednom malo pročešljati da li ima ljudi iz  državnih struktura koji su od pokojnika kupovali stan(ove), pod kojim uslovima, kaol i tokove novca.

 

:lolol:

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...