Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

58 minutes ago, ruskabajka said:

postoji identitet, kako ne, evo npr alan ford je izraziti elemenat srpskog/hrvatskog identiteta

isključivo pojedinih generacija 70e +, - par godina pre i posle

Link to comment
  • Replies 37.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1864

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    778

  • radisa

    729

Top Posters In This Topic

Posted Images

58 minutes ago, ruskabajka said:

postoji identitet, kako ne, evo npr alan ford je izraziti elemenat srpskog/hrvatskog identiteta

 

Nije, nego je strip popularan u Ex-Yu. Sto jeste interesantan fenomen koji ima svoje uzroke, ali nije nista vise od toga. 

Link to comment
Just now, ruskabajka said:

ne razumem primedbu, identitet podrazumeva zajednicke osobine, zasto mesas razlicitosti sa tim?

 

Da, ali koje osobine? Jer ako cemo po stripovima, onda smo mozda ja i ti slicni, ali ako cemo po odnosu prema veri, politici ili muzici onda smo razliciti. Imamo li onda ti i ja isti identitet? 

Link to comment

2 kums, pa naravno, supkultura je u pitanju, malo se salim sa af, ali svejedno vecina tih identitetskih stvari ne traje vekovima, nece ni sinan da traje mnogo duze od alan forda

Link to comment

Nacionalni identitet je maglovit termin ali ako ima neko znacenje onda je to ovo: neke osobine, vrednosti, verovanja ili ukusi koje delimo sa vecinom sunarodnika. 

Link to comment

meaca, jeste identitet, ako npr citat "halo bing kako brat" znaci tebi i meni i drugima sa sh govornog podrucja nesto, a nikome drugome na svetu ne znaci nista...mada, kum je u pravu da je to vremenski ograniceno na nekoliko generacija...

ovo za teme gde smo razliciti, je i dalje nastavak prethodne primedbe, identitet odredjuje slicnosti, a podrazumeva se da postoje razlike...

nasa glavna identitetska stvar je jezik, i od toga ne mozes pobeci...

 

...sad vidim tvoj poslednji post, sa time se potpuno slazem

Link to comment
6 minutes ago, ruskabajka said:

meaca, jeste identitet, ako npr citat "halo bing kako brat" znaci tebi i meni i drugima sa sh govornog podrucja nesto, a nikome drugome na svetu ne znaci nista...mada, kum je u pravu da je to vremenski ograniceno na nekoliko generacija...

 

Isto znaci jos milion citata, "mesi, mesi, nece nista da ti skodi", "kume, i ti ces ovo isto da radis samo sutra", "sta sve covek mora da trpi zbog razbojnika"...

Suvise ti je usko to sa Alan Fordom za pojam identiteta.

Link to comment

samo sam dao primer...mogao sam i da udarim po narodnim poslovicama, i svasta jos nesto...

poslovica o inatu:

"tanjir mi ne peres, supa mi masnija"

Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

Zavisi od generacije. Kad se pise na taj nacin samo se potenciraju slicnosti i stvari koje delimo, a ono po cemu se razlikujemo, najcesce veoma razlikujemo, se uopste i ne razmatraju.

 

Interesantna stvar je da neki ljudi brže/lakše zapažaju sličnost a neki razlike.

Link to comment

Nije šta zapaze nego šta žele da zapaze. Tako će neki jugonostalgičar kada priča o Srbima i Hrvatima spominjati zajednički jezik ili Jadran, a neki nacionalista različite religije ili klanja.

Link to comment
8 hours ago, Meazza said:

 

Nije, nego je strip popularan u Ex-Yu. Sto jeste interesantan fenomen koji ima svoje uzroke, ali nije nista vise od toga. 

 

+je u Srbiji popularan kao Hrvashtina, sto dodaje jos jednu dimenziju citavoj stvari

Link to comment
9 hours ago, ruskabajka said:

meaca, jeste identitet, ako npr citat "halo bing kako brat" znaci tebi i meni i drugima sa sh govornog podrucja nesto, a nikome drugome na svetu ne znaci nista...

 

Nemam pojma o cemu pricas. :D

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...