Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1837

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    771

  • radisa

    718

Top Posters In This Topic

Posted Images

što poraz, treba da ih nauče da prepoznaju to što uče u stvarnom životu, a ne da im nastava bude nešto apstraktno sa čime se inače ne sreću van škole

 

osim ako ćemo da zatvaramo oči i da se pravimo da je Sesa tabu tema u Srbiji, kao u našem malom bubbleu. ali to je tema nekog drugog kursa, a ne ovog o padežima

Link to comment

Ostvarenje funkcionalnih ciljeva u nastavi jezika i knjizevnosti jeste vazno, u slucaju vokativa kao nastavne jedinice nije ni sekundarno, ali ne postize se na ovaj nacin. Mogao je, mozda, biti iskoriscen u sklopu razlikovanja obracanja zivom i nezivom bicu, pa dalje za prepoznavanje personifikacije (nisam, doduse, siguran da se u petom razredu obradjuju stilske figure). Medjutim, ocigledno to ovde nije slucaj, vec se samo podilazi ucenicima kroz veoma uski primer - tekstove muzickih numera. Mogli/morali su, na primer, da spoje nastavu knjizevnosti i jezika navodjenjem narodnih pesama gde se vokativ ne upotrebljava u svom osnovnom znacenju, vec da bi se ispunila metricka forma. Tako nesto bi mnogo bolje navelo ucenike da uoce i oblik i smisao vokativa.

Edited by Malvo
Link to comment
3 hours ago, levi said:

 

 

osim ako ćemo da zatvaramo oči i da se pravimo da je Sesa tabu tema u Srbiji, kao u našem malom bubbleu. ali to je tema nekog drugog kursa, a ne ovog o padežima

Sesa ce postojati dok god postoji i potraznja za njom. Isto tako ce se neko zatvoriti u bubble ili se izloziti uticaju u skladu s inklinacijama. I to je sve ok.

Postaje malo manje ok ako se Sesa uvali u udzbenik za osnovnu skolu koja je, bar na papiru, obavezna za sve. Ja to vidim kao seal of approval na nju, a nije da mi je mila ta puj pike ne vazi finta i niko nije nista radio u proslosti, nego smo svi rodjeni iz pene pre 6 meseci i ovde samo o padezima divanimo. Nije mi ok, jebiga.

Edip: lik koji je to juce stavio na tw je jutros imao zakljucan profil, tako da sad ne iskljucujem da je u pitanju patka za lajkove i da je primer recimo iz nekog udzbenika za strance (u kom slucaju me zivo zabole sto su stavili Sesu, s obzirom da su na naslovnicu jedne druge gramatike za strance izmedju ostalog raspalili i grafit "nisam peder pa da perem zube", jel, iljade cvetova i tako to...)

Edited by Joshua
Link to comment

Ili je fejk, ili je novi udzbenik koji treba da se akredituje. Ove skolske godine, a mislim i prosle, su vazili stari udzbenici, cime je izdavacima naneta prilicna steta, a veci preprodavci polovnih se namlatili para kao da su kokain prodavali. Navodno ce za novu skolsku godinu ici akreditacija novih udzbenika, pa je moguce da je odatle. Ako nije, nema sanse da za godinu-dve ovo nije dospelo do interneta, cak i u slucaju da nije skolski udzbenik.

Link to comment

moram da priznam, strijeljajte, ali meni to nije zasmetalo. posebno iz perspektive da ce za 300 godina neshto od toga biti kulturno nasledje na isti nachin kao jugovica majka i kako se nekom manjinskom mucheniku pre 150 okretao zeludac od deseterca hihi.gif

 

zlo je samo ko prisustvuje stvaranju legende. posle je zezanje :(

 

edip. mislim, grozno je. ali ja valjda ne mogu vishe da se shpocam oko toga. nama je na engleskom ogledna rechenica za sikvens bila mislio sam da je zivot dvetri chashe rujna vina :)

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
cek, sta bi ti zasmetalo onda, kad ti ovo ne smeta? ozbiljno pitam. 

 

ozbiljno ne znam. valjda sam istroshila taj elan. ja sam bila ozbiljno nesrecna shto se narodna epska zapostavila u osnovnoj shkoli te sam insistirala da se celi ciklusi chitaju kotkuce naglas (a znano je da ja nisam neka srpkinja visokog kvaliteta dry.png), opet negde svesna da su sushtinski u pitanju narodnjaci otomanske srbije. ono shto su severnjacima sage a grcima ilijade. tako ce i sa ovim biti. mene je generalno dotuklo zapostavljanje knjizevnosti u obrazovanju, jer ne mozesh decu da naterash, u korist besmisleno mnogo chasova gramatike, koju ne mozesh da ih nauchish (i ne mozesh da ih naterash, ali je dovoljno sadistichki!), jer se gradivo iz meni nepoznatih razloga drzalo skoro iskljuchivo izuzetaka, kerefeka i zachkoljica. a i da nije, bilo je besmisleno za dati uzrast. tako da ceca, bora, jebiga, taj pravac je zadat mnogo ranije). vreme mog nerviranja je proshlo :(

 

[mention=189]joshua[/mention]. nasha nesreca je nechija istorijska chitanka, jeste :( 

 

mislim prashtajte. 2 lektire godishnje, od kojih se jedna ne uradi. u 4 osnovne. posle toga jebiga daj da bilo gde prepoznaju vokativ. to je to :dry:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
18 hours ago, JozoMujica said:

LAŽNA DOKTORKA LEČILA DECU Godinama radila u bolnici u Vršcu sa falsifikovanom diplomom

Link ka blicu.

Moja žena je lekar u Vršcu, ali ne u Opštoj bolnici, već u Specijalnoj psihijatrijskoj bolnici. Otac ove "doktorke" je kolega moje žene u SPB, i zaista je u pitanju izuzetno ugledan i prilično stručan neuropsihijatar, koga poznaje ceo Vršac, čak sam ga i ja upoznao i sreo više puta. Žena mi kaže da ni njeni roditelji nisu znali da je falsifikovala diplomu, jer oni sa njom o fakultetu nikada nisu detaljno pričali (premda mi to deluje neverovatno), a ona je provela 6-7 godina u Novom Sadu, ne dolazeći često u Vršac, dok jednog dana nije došla sa "diplomom". 

Link to comment

josh bolje [emoji38]

vidim da je snazno oshtetila drzavu za lichne dohotke, pri tome neke i izlechila izgleda. ubila nikog. ja sam sklona da mislim da je poshteno zaradila svaki dinar [emoji14]

a nije nemoguce to sa faksom. ja znam za jednog shto je zavrshio etf a otac mislio da studira mashinstvo. dodushe ishod je bio manje shokantan, ali se roditelj dosta iznenadio, on je zeleo bash mashinca :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...