Jump to content
IGNORED

Uragan Sendi, play-by-play


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    23

  • 3opge

    22

  • Indy

    18

  • WTF

    12

toliko sam uklavirio, ali nisam dobacio da shvatim point
Tornado su kao žene - dođu tiho, gotovo bezazleno, a na kraju, uz galamu ti odnesu kuću i kola ... Edited by stoka
Link to comment

neki ti valjda odnesu i zenu? mislim, tornada ^_^druze stoko, to je za tamo. ovde nemash kucu i kola, pa ti se nema shta odneti, tim je situacija mnogo prihvatljivija. a neki nemaju ni zene.trujemo ovaj tornado, nije u redu. dokle je to stiglo, jel ima negde da je smisleno pratiti?

Edited by thermal bug
Link to comment

postavicu kad se opredelim ko je najbolji, za sada gledam Google News pa sta mi dopadne browsera.kineticki potencijal oluje trenutno je 5.6 od 6. meteorolozi su trenutno u duhovnom stanju koje je mesavine ekstaze i histerije.

Link to comment

starac Foco od 85 leta ovako kaze:

Ray Leonard knows a thing or two about monster storms. In fact, he's the skipper of the Satori, the 32-foot sailboat that rode out THE perfect storm 21 years ago.And if he had loved ones living in the path of Hurricane Sandy, which was barreling north from the Caribbean and already was responsible for dozens of deaths, he'd tell them to get out before they need to be saved."Don't be rash," the 85-year-old sailor said in a telephone interview Saturday from his home in Fort Myers, Fla. "I would be sure that I had a vehicle that was pretty substantial. I would be sure I had a decent supply of fuel and water — and Graham crackers."Why Graham crackers?"Well," he said, "I LIKE Graham crackers. But you COULD have Oreos."
Link to comment

U stvari, ja sada sanjam da imam švedsko prezime, i da dolazim iz porodice koja već jedan vek daje kapetane malih brodova koji love krabe...Živim u ribarskom gradiću u Novoj Engleskoj, gde kuće imaju fasade ispranih boja, tamo gde je Sunce Božiji dar, i leto traje kratko. Na komandnom mostu slušam vesti sa radija, moćnog modela sa bronzanim točkićem. Izdato je upozorenje na poplavne talase.Moj prvi oficir mi kaže: "Swen, this ain't gonna be no plain old nor'easter". Dvostruka negacija je, osećam, ovog puta na mestu.Ovo nije obična severoistočna oluja. Ovo je kompozitna oluja sačinjena od vetrova iz samog pakla, i arktičke zime koja se valja sa severa...Klimam glavom, razmišljam o brodovima koji su još na pučini. Sklanjam ribarski brod u zimovnik, i pijem single malt, prvo obezbedivši kuću džakovima sa peskom.Počinje.Stara kuća krcka, grede se bune. Kamen izdržava. Biće dobro.A onda, poziv: "Swen, the coast guard vessels are all gone. We need you and your 'Ragnarok'".Kažem mornarima: "Ne očekujem od vas da idete sa mnom. Ja nisam Billy Tyne, i ne želim da me vaše majke i žene pominju u kletvama"."Cut the crap, old man", čujem glas u posadi. "We are all going".Slani vetar istovremeno i plaši i bodri, dok isplovljavamo ka istoku. Ne, ovo nije plain old nor'easter. Sećam se Edgara Alana Poa, i njegovog "Maelstroma", dok, bespomoćan kao ribar malenog čamca iz Lofodena, pokušavam da sečem talas, veliki poput kuće, poput ljubavi koju imam prema ovoj krševitoj obali......Na obali dajem intervju za CNN, dok spasena dečica drhte pod ćebadima. "To bi uradio svako od nas", kažem, i znam da lažem. Svako bi pokušao, jer takvi ljudi žive u mom gradu. Ali, ne bi svako uspeo da spase celu posadu drugog broda, i vrati brod, oštećen ali u plovnom stanju, u luku.Ne, neću dati da me obuzme ponos. Sipam singl malt i mazim hrta. Ide još jedna sezona rakova, a valja mi popraviti brod..........sivo nebo nad Beogradom, kuckam neke gluposti, i tako, život nekako ide.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

bio na hajkingu, vratio se. jos nista, da nije zalutao?toliko prizeljkujem da izroka bar trafo stanicu iz koje se moja firma napaja pa da ne moram na posao bar jedno 3 dana.u stop n shopu ispraznili police sa vodom.

Link to comment
bio na hajkingu, vratio se. jos nista, da nije zalutao?toliko prizeljkujem da izroka bar trafo stanicu iz koje se moja firma napaja pa da ne moram na posao bar jedno 3 dana.u stop n shopu ispraznili police sa vodom.
Gde si ti, ako nije tajna? Ovde kod mene u Central NC vetar potpuno prestao, jos u rano popodne i sunce malo izaslo na 1 sat otprilke.
Link to comment
bio na hajkingu, vratio se. jos nista, da nije zalutao?toliko prizeljkujem da izroka bar trafo stanicu iz koje se moja firma napaja pa da ne moram na posao bar jedno 3 dana.u stop n shopu ispraznili police sa vodom.
ovde po alpima roka vec sneg poplave padaju stabla jos nije opalo lisce a svi gledaju sta ce da uradi Sandy. Pa left turn je najavljen tek sutra popodne ako ne skrene ide direktno na lokator u tvojoj trafostanici a sad tek puse u severnoj karolini i virdziniji. kako je sa zalihama piva?
Link to comment
Gde si ti, ako nije tajna? Ovde kod mene u Central NC vetar potpuno prestao, jos u rano popodne i sunce malo izaslo na 1 sat otprilke.
CT, sat voznje 95icom na sever od Njuce.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...