Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

1 hour ago, Moonwalker said:

Je li taj Lipkovski bio u JUL-u nekada ili sam ga pomesala sa nekim?

 

Nista me ne bi iznenadilo, on je hard-core ruski kadar, ali mislim da ipak nije. Vise autenticni fasos, Zirinovski type. Doduse JUL je imao jako uporiste na PMF.

Link to comment
6 minutes ago, Moonwalker said:

Moze biti da sam ga pomesala sa nekim. Znam za  to sa JULom i PMFom u drugom delu devedestih, zbog Mire M. 

 

Pa i zbog nje, ali ima nesto i u nauci oko Studentskog trga sto privlaci svakakve budale.

Link to comment
1 minute ago, chandra said:

 

Pa i zbog nje, ali ima nesto i u nauci oko Studentskog trga sto privlaci svakakve budale.


Moze biti da nije jer nije vezano za industriju kao primenjena nauka gde su bili stalno u frci sa vremenom i konkretnim projektima. Ili pravni i ekonomski gde su u politiku ulazili iz prakticnih razloga.

 

«Koleginice, vreme je resurs kojim ja ne raspolazem, zato..» (citat profe pred konsultacije :D)

 

 

Link to comment

Prema nezvaničnim saznanjima Danasa, podela među studentima se reflektovala i na ovo telo, pa su tri studenta u Savetu predstavnici jedne struje, a tri su iz suprotnog tabora.

 

na sta i na koje struje to oni aludijaru?

Link to comment
8 hours ago, Moonwalker said:

Moze biti da sam ga pomesala sa nekim. Znam za  to sa JULom i PMFom u drugom delu devedestih, zbog Mire M. 

 

PMF nije postojao u drugom delu devedesetih :) 1995. godine fakulteti postaju samostalni i PMF prestaje da postoji kao fakultet.

 

Mislim da Lipkovski nije bio u JUL-u. Čini mi se da na MATF krajem devedesetih i nije bilo mnogo profesora koji su bili bliski tada vladajućim strankama.

 

 

Link to comment
38 minutes ago, Velocipede said:

 

PMF nije postojao u drugom delu devedesetih :) 1995. godine fakulteti postaju samostalni i PMF prestaje da postoji kao fakultet.

 

Mislim da Lipkovski nije bio u JUL-u. Čini mi se da na MATF krajem devedesetih i nije bilo mnogo profesora koji su bili bliski tada vladajućim strankama.

 

 


Vidis to nisam registrovala, hvala.  Ali se meni to slepilo u mozgu kao PMF. 
Jesu li fakulteti ostali u istoj zgradi, a mozda i neki od instituta?

Biologija/Hemija/Fizika/Biohemija/Geografija trebalo bi da su bili u istoj zgradi, gde i matematicki.

Link to comment

Zgradu i dalje svi zovu PMF, čak sam čuo da studenti kažu da upisuju PMF...

 

Hemijski fakultet je postao vlasnik zgrade.  Uglavnom su fakulteti ostali gde su i bili dok su bili odseci.

 

MATF je držao više spratove zgrade PMF-a, valjda je i sad tako.

Link to comment

Zna se na sta se misli kad se kaze PMF - danas je to 6 PM-FakultetA. Al je nezgodno da se menja - na PMF-ima. :D

 

Hemijski fakultet je p/ostao vlasnik jer je zgrada njihova uvek bila sto se vidi iz svemira -

https://www.google.com/maps/place/Studentski+trg,+Beograd,+Serbia/@44.8195952,20.4587009,176m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x475a654b53c11537:0x3fd4ab0476f211d3!8m2!3d44.8189483!4d20.4573839

 

Ooo, bilo je tu itekako politicki angazovanih profesora. Doduse na obe strane. Pa dekanka MF-a je bila JUL-ovski kadar, tu je bio i onaj Draskovic iz JUL-a, a bilo je i radikala i spsovaca. U vreme protesta 96/97 su se nepogresivo outovali i ovi i oni. Dekani MF i HF su bili tad na pravoj strani.

 

Ali imali smo i sa severo-istocne strane trga Nikolu Tucica, a sa jugo-zapadne Ljubisu Rajica, dvojicu istinskih legendi gradjanskog pokreta u Srbiji. Nazalost obojica su prerano otisli.

Edited by chandra
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Moonwalker said:


Vidis to nisam registrovala, hvala.  Ali se meni to slepilo u mozgu kao PMF. 
Jesu li fakulteti ostali u istoj zgradi, a mozda i neki od instituta?

Biologija/Hemija/Fizika/Biohemija/Geografija trebalo bi da su bili u istoj zgradi, gde i matematicki.

 

Sesti je Fizicka hemija, ne Biohemija (koja je valjda katedra na HF)? Ali i to rasturanje je bilo da bi mogli da mesetare i tuku se oko resursa (a i da bi imali vise glasova na BU). Da su ostali jedna grupacija imali su sansu da se odlicno transformisu i postanu lider BU (ili da se odvoje u svoj Uni sto je nekada bila ideja).

  • Hvala 1
Link to comment
9 hours ago, chandra said:

 

Sesti je Fizicka hemija, ne Biohemija (koja je valjda katedra na HF)? Ali i to rasturanje je bilo da bi mogli da mesetare i tuku se oko resursa (a i da bi imali vise glasova na BU). Da su ostali jedna grupacija imali su sansu da se odlicno transformisu i postanu lider BU (ili da se odvoje u svoj Uni sto je nekada bila ideja).

fizicka hemija je samo dobila rascepom

Link to comment
6 hours ago, Rowanoke said:

fizicka hemija je samo dobila rascepom

 

Meni je fizicka hemija, oblast, ne fakultet, uvek bila nekakvo nezeljeno dete fizike i hemije. Ni tamo, ni ovamo. Priznajem da je moje znanje o tome cime se ti ljudi bave vrlo ograniceno i ignorant. Od onoga sto sam usput tu i tamo pokupio, to je prevashodno termodinamika sa elementima statisticke i kineticke fizike, rekao bih s vise razumevanja elementarnih procesa nego sto je to uobicajeno u hemiji, a manje nego u fizici. Te teme su izuzetno zanimljive, zapravo jedna od najzajebanijih oblasti jer predstavlja most izmedju mikro i makro sveta, ali ja ne vidim tu nista sto vec nije tema bilo fizike, bilo hemije. Ako si ti iz te branse, i ako mozes, pliz objasni mi cime se danas uopste fizikohemicari bave i kako je to drugacije od pobrojanih disciplina fizike?

Link to comment
 
Meni je fizicka hemija, oblast, ne fakultet, uvek bila nekakvo nezeljeno dete fizike i hemije. Ni tamo, ni ovamo. Priznajem da je moje znanje o tome cime se ti ljudi bave vrlo ograniceno i ignorant. Od onoga sto sam usput tu i tamo pokupio, to je prevashodno termodinamika sa elementima statisticke i kineticke fizike, rekao bih s vise razumevanja elementarnih procesa nego sto je to uobicajeno u hemiji, a manje nego u fizici. Te teme su izuzetno zanimljive, zapravo jedna od najzajebanijih oblasti jer predstavlja most izmedju mikro i makro sveta, ali ja ne vidim tu nista sto vec nije tema bilo fizike, bilo hemije. Ako si ti iz te branse, i ako mozes, pliz objasni mi cime se danas uopste fizikohemicari bave i kako je to drugacije od pobrojanih disciplina fizike?
ja nisam iz branshe i danas zalim shto nisam. fizikohemichari su najbolje od oba sveta, bukvalno. uzasno dobro kapiraju nove materijale, odnosno, umeju da vrlo veshto vrate u sintezu ono shto fizika ochekuje od njih, a shto fizika ne moze da uradi sama. i ako su most, to je odlichan most. radim sa nekoliko njih, odlichno obrazovani ljudi koji savrsheno kapiraju stvari.

meshane specijalizacije, matematichka fizika, fizichka hemija, tehnichka fizika, to su delovi ruskog pogleda na nauku i definitivno novi kvalitet. bar shto se tiche ljudi i oblasti koje sam sretala.

sent from bubamoto



  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, chandra said:

 

Meni je fizicka hemija, oblast, ne fakultet, uvek bila nekakvo nezeljeno dete fizike i hemije. Ni tamo, ni ovamo. Priznajem da je moje znanje o tome cime se ti ljudi bave vrlo ograniceno i ignorant. Od onoga sto sam usput tu i tamo pokupio, to je prevashodno termodinamika sa elementima statisticke i kineticke fizike, rekao bih s vise razumevanja elementarnih procesa nego sto je to uobicajeno u hemiji, a manje nego u fizici. Te teme su izuzetno zanimljive, zapravo jedna od najzajebanijih oblasti jer predstavlja most izmedju mikro i makro sveta, ali ja ne vidim tu nista sto vec nije tema bilo fizike, bilo hemije. Ako si ti iz te branse, i ako mozes, pliz objasni mi cime se danas uopste fizikohemicari bave i kako je to drugacije od pobrojanih disciplina fizike?

ma kakvi to je jedna interdisciplinarna nauka, koju retko ko shvata za ozbiljno, mada je najbolje od oba sveta, i daleko vise primena ima nego sto ljudi misle, most je svega matematike, fizike hemije i biologije, tu je fizicka hemija ili hemijska fizika. najbolja odluka da se osamostali taj departman u fakultet, a realno su i najbolji od bivseg PMFa, ruku na srce

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...