Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

Da, pise logical fallacy. Ali, hvala puno, post-hoc uopste nije losa sugestija, moze da se iskoristi jako dobro u tekstu. Ne bih ja ni tvrdio da bas objasnjavam kauzalnost (to kod nas drustvenjaka retko biva zbog sveprisutne medjusobne kauzalnosti), eventualno da postoje indicije da naknadno ponasanje objasnjava prethodno. Videcu vec, ajde da dobijem rezultate, hehe.

Link to comment

izvinjavam se drugu indiju, ali post-hoc je nekako trejdmarkovan.secam se dok sam bila mali student, dok smo drljali spss da smo te procedure koristili u multivarijacionoj analizi, nakon sto anova odbaci nultu hipotezu, pa ti onda ides i detaljnije ispitujes faktore pojedinacno. bili neki tjuki i bonferoni posthok testovi, ako se ne varam.ono sto ti, kampokei, trazis je nesto slicno revealed preferences pristupu u mikroekonomiji. kada na osnovu izbora/odluka zakljucujemo nesto o preferencijama subjekta. e kod tebe bi to bilo revealed behavior ili tako nesto.kako sam razumela, neke underlying forces (parametri), tvoje subjekte usmeravaju da prave odredjeni izbor u jednom trenutku i diktiraju ponasanje (sto zapravo jeste isto to, izbor) u sledecem trenutku. ti bi onda prvi izbor da probas da predvidis drugim izborom, o cijem nastanku znas nesto vise?

Link to comment

Nije obavezno post-hoc trejdmarkovan, eno na google scholar sila clanaka iz raznoraznih disciplina sa post-hoc analizom u naslovu. Mada je na post-hoc clanak na wiki iskljucivo o statistici, to da.Hindsight je isto ok, totalno dolazi u obzir. Mozda cak i za naslov.Volim i ja to "revealed preferences", bas bi lepo leglo u tekstic hehe, ali nije bas da predvidjam prvi izbor drugim. To bi onda bila neka anticipatorna analiza, zar ne? Naprotiv, pratim ih po redosledu. A izbor je isti, samo su repeated events u pitanju, znaci akteri su vise puta stavljeni pred isti izbor. Ma, da ne davim sad previse, smoricu vas ovako vague opisom, jedino da napisem konkretno o cemu je rad. O tom potom.

Edited by Kampokei
Link to comment

Svaka cast drugovi drustvenjaci, i od vas ima sta da se nauci.Nego, posto je ovo scivocap, sta da radim u ovoj situaciji: ne bavim se vise naukom nikoje vrste, niti sam placen za to u bilo kom vidu. I sad mi se nakacio neki PhD student iz Libana (francuska veza) i trazi savete raznorazne. Prakticno ispada da ga superviziram, ali onako, za nista. (Mislim, i necu pare, gde da otimam sirotinji, nego nesto mislim da je to ipak neuobicajeno).Draga saveta, sta mi je ciniti? :fantom:(Zasad zamisljam da se to sve odvija na forumu, a za forum ne zalim ni jednu kolicinu vremena i zivaca :frust: ).

Link to comment
Svaka cast drugovi drustvenjaci, i od vas ima sta da se nauci.Nego, posto je ovo scivocap, sta da radim u ovoj situaciji: ne bavim se vise naukom nikoje vrste, niti sam placen za to u bilo kom vidu. I sad mi se nakacio neki PhD student iz Libana (francuska veza) i trazi savete raznorazne. Prakticno ispada da ga superviziram, ali onako, za nista. (Mislim, i necu pare, gde da otimam sirotinji, nego nesto mislim da je to ipak neuobicajeno).Draga saveta, sta mi je ciniti? :fantom:(Zasad zamisljam da se to sve odvija na forumu, a za forum ne zalim ni jednu kolicinu vremena i zivaca :frust: ).
Pa čini ono što ti srce kaže :D Njemu si očigledno koristan, ako ti on deluje kao neko ko je OK, ili mu je research OK, što da ne? Ako te smara, opet zašto bi to radio?
Link to comment

Ne smara me, nego imam osecaj obaveze da pisem nesto pametno (a ne lupetam kao npr. na forumu). U stvari ceo deal je poceo tako sto je meni bilo obecano ucesce u nekom projektu, i vec sam sebe video kako degustiram libanska vina dok pored mene prolecu qassam raketle (kud ces vece egzotike). U medjuvremenu prvo nije bilo para, pa se onda neko tamo penzionisao, trte mrte, te moje ucesce ostade na dobrovoljnoj bazi.

Link to comment
Ne smara me, nego imam osecaj obaveze da pisem nesto pametno (a ne lupetam kao npr. na forumu). U stvari ceo deal je poceo tako sto je meni bilo obecano ucesce u nekom projektu, i vec sam sebe video kako degustiram libanska vina dok pored mene prolecu qassam raketle (kud ces vece egzotike). U medjuvremenu prvo nije bilo para, pa se onda neko tamo penzionisao, trte mrte, te moje ucesce ostade na dobrovoljnoj bazi.
Pa ja bih onda eventualno stavila do znanja studentu da nisam deo projekta, ali da ću mu pomoći tu i tamo sa onim što znam ali ne uvek nego ponekad ako imam vremena. A jeste red da se piše pametno ako je o struci :)Šteta za propuštena libanska vina.
Link to comment

Imam ja pristup literaturnim bazama (pronasao sam za to odlican i jeftin sistem*). Medjutim, za sad mi to ne treba, eventualno ako dodje do nekog pisanija (sto ne verujem, tj. meni nije potrebno).____* Upise se nesto postdiplomsko (na distancu/online), sto moze da se rasteze godinama. To se ovde placa kroz porez, lako je, a pritom se dobija pristup svemu onome sto univerzitet placa. Premda, ni ne koristim to bas koliko bih mogao.

Link to comment

Ako si supervizor, to onda mora i negde da se zvanicno zavede, zar ne? Pa onda ni neko putovanje ne gine (na odbranu jednog dana, recimo). Jel bi mogao da se ogrebes za neki funding bar za to? Ako ne, onda ucestvujes u tome taman onoliko koliko ti pricinjava zadovoljstvo. Tako nekako...

Link to comment

Mali apdejt from z desk of da Big Kahuna... znaci, stanje isto kao pre 3 godine :lolol:

Thanks <indy> for following this through with <mr student>.I'm trying to find a way of funding a collaborative deal with a university in Lebanon.Will keep you in mind if I can ever get past the 'sounds interesting' stage.But at the moment, it is not a safe place to visit: the Aust Gov travel warnings are such that travel insurance policies are voided. .
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...