Jump to content
betty

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet

Recommended Posts

kurdi
On 12.6.2018. at 12:21, MilenaS said:

e onda je to trebao

ko je treba(l)o?

ne kandiduju se ljudi valjda sami za akademiju?

gospa buba
  ko je treba(l)o?

ne kandiduju se ljudi valjda sami za akademiju?

ne kandiduju se sami, ali moraju biti spremni na ozbiljno lobiranje, lichno i preko posrednika. i predlagacha. 

mora biti pogodna situacija u smislu brojchanog stanja u datom odeljenju, mora da se svidi i da ga tudji ne primete. nakon shto je zadovoljio neke formalne kriterijume, naravno. nije jednostavno i linearno, ima puno drushtvenih zachkoljica.

naravno i formalni kriterijumi moraju biti zadovoljeni. ja mislim da je ovaj kucao na pogreshna vrata. mogao je biti strani kandidat pre hrista. valjda.

sent from bubamoto

beyoncé

juče neki burginjon čiča drži predavanje o horajzonu 2021. svečana sala SANU dupke puna. izlazi vlada kostić da najavi burginjona i počinje uobičajenim dobar dan, drago mi je da je puno, nisam očekivao, bla bla... i nije mnogo ni smarao, izgovorio je tek nekoliko rečenica, kad, iz poslednjeg reda prolomi se gromki aplauz. okrenem se pošto je bilo blizu mene i vidim babu upadljivog izgleda kako mrtva ozbiljna aplaudira iz sve snage. kostić niti je trepnuo niti se bilo kako izremetio ovom upadicom, rekla bih da nije ni pogled podigao, samo je mirno prokomentarisao u nastavku započete rečenice: a ovaj frenetični aplauz razumem kao opomenu da treba da završim, što ću i učiniti, ali pre drugog frenetičnog aplauza moram da najavim...

posle je dodao još dve-tri rečenice o burginjonu i završio je. a onda je iskoračio, ispružio ruku u canetovom fazonu, upro kažiprstom u babu i viknuo: aplauz, gospođo!

Spoiler

image.png.334ff0fa9513fe17f11f4280e8b789e1.png

glasno sam vrisnula koliko je bila smešna scena