Jump to content
IGNORED

naucni vocap - kad necete da smarate posten svet


betty

Recommended Posts

8 minutes ago, teacher said:

mrze te što si žena!

pa ne baš, ima sto primera žena u stemu koji imaju manje co autora nego on, a imaju čak i veeći indeks.

 

Generalno situacija nije povoljno, duplo moramo da radimo.

 

Link to comment
45 minutes ago, Budja said:

 

MilenaS mozda ima poentu, ali to treba i da pokaze.

 

Ako imas 100 radova, od kojih svaki ima 100 autora (oni iz CERNa), onda je tu malo komplikovano izmeriti individualni doprinos.

 

Ponavljam, nisam se petljao u ovaj Stojkovicev slucaj.

da pokažem šta? google scholar? njegove radove?

Link to comment

sjajno je što mladi ljudi imaju prilike da doprinesu naučnom istraživanju. nauka danas je na vrhuncu svog razvoja, zahvaljujući sjajnim naučnim radovima koja se razvijaju uz pomoć strogih i sjajnih administrativnih pravila!

Link to comment
1 minute ago, teacher said:

sjajno je što mladi ljudi imaju prilike da doprinesu naučnom istraživanju. nauka danas je na vrhuncu svog razvoja, zahvaljujući sjajnim naučnim radovima koja se razvijaju uz pomoć strogih i sjajnih administrativnih pravila!

zašto menjate temu od lošeg položaj žena, do administracije__

Zašto je ta tema neugodna?

Link to comment
1 minute ago, MilenaS said:

zašto menjate temu od lošeg položaj žena, do administracije__

Zašto je ta tema neugodna?

sramim se što su žene potcenjene i ignorisane prilikom stvaranja sjajnih naučnih teza. 

Link to comment
On 15.4.2018. at 22:39, nezvanova said:

nisam znala gde sa ovom vešću, pa rek'o, ajd' ovde ću...

http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/portalnews/danas-je-vaznije-nego-ikad-voditi-bitke-na-pravoj-strani/

dakle, srdja popovic izabran od studenata, za rektora najstarijeg skotskog univerziteta?!? 

je l' to obicaj generalno, ili su ovi skoti narocito ekscentricni?

meni sve to lici na neku lakrdiju, generalno, sve sa njim u vezi i jeste lakrdija, al' ovo mi je ipak previse :D

 

"Ni sam nisam mogao sebi da racionalno objasnim zbog čega bi neki student u Škotskoj želeo baš bivšeg rokera iz Srbije za rektora univerziteta."

 

srdja-popovic-tanjug-STR1.jpg

 

C6Tc3LK.jpg

 

e:

odgovaram na post od 14. aprila :isuse:

 

pMWmBki.gif ,

tad i opet kroki kroket  :samogilja:

Edited by ivic
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  ko je treba(l)o?

ne kandiduju se ljudi valjda sami za akademiju?

 

ne kandiduju se sami, ali moraju biti spremni na ozbiljno lobiranje, lichno i preko posrednika. i predlagacha. 

mora biti pogodna situacija u smislu brojchanog stanja u datom odeljenju, mora da se svidi i da ga tudji ne primete. nakon shto je zadovoljio neke formalne kriterijume, naravno. nije jednostavno i linearno, ima puno drushtvenih zachkoljica.

 

naravno i formalni kriterijumi moraju biti zadovoljeni. ja mislim da je ovaj kucao na pogreshna vrata. mogao je biti strani kandidat pre hrista. valjda.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...