Jump to content
IGNORED

Foto kutak - Vican Vicanovic in memoriam


Topola

Recommended Posts

13 minutes ago, vathra said:

Meni ovo liči na dve fotke slikane u malom razmaku.

 

a jeste, u pravu si, obratio sam paznju na polozaje svih likova :D  auuu sta mi je ovih dana pa tako brljavim ? :D i umesto da odmah obratim paznju na stene ja gledam polozaj svakog od ljudi :frust:

Edited by Pontijak
Link to comment
2 hours ago, Pontijak said:

moguce :) meni iskocila takva legenda i nisam imao razloga da sumnjam iliti ispadoh naivan :D

 

edit: da, sada gledao malo po netu, u pravu su i anduril i namenski + sto je ova fotka koju sam postavio fotomontaza :D a ovo je originalna fotka



 

70.jpg

Ha, nisam ni znao za varijante; Kapu su i inace optuzivali za neobjektivnosttm da ne kazem sklonost menjanju takozvane stvarnosti, cak i kod ove ikona fotografije koja je postala simbol Gradjanskog rata u Spaniji:

 

Capa-Life-falling-soldier.jpg

 

Postavio sam je ovako, da se vidi za koju musteriju je radjena: liberalna Amerika, ona prava, nije imala dilemu oko strana u sukobu sto ce da iskija 50-ih kada krene lov na vestice i ostale komuniste...

 

Ipak, mislim da je vathra u pravu, da se radi o 2 fotografije, snimljene u kratkom vremenskom razmaku: polozaj steneta, odlazeci Hemingvej (prvo se vidi njegov profil, a zatim ledja), izrazi lica ostalih koji tesko da su glumljeni...

Link to comment

@namenski  da, napisah vec da se cudim svojoj brljavosti pa ne primecujem ocigledno :D najvise sam sebe nasmejao oko tog steneta, skrenuli ste mi paznju anduril i ti i ja krenuo po netu da nadjem autenticniji sken te fotografije, nasao ovu drugu iz neke ozbiljne fotokolekcije i odmah sebi dreknuo a-ha! fotomontaza! pa mi vatra skrenuo paznju da su to ipak dve fotografije i ja onda krenuo da pazljivo proucacam ljude u kadru i zakljucio da je vatra u pravu i tek onda video stene u prvom planu koje samo sto ne laje sa fotografija da mi pokaze da su to dve fotke :D

 

ako ovako izgleda pocetak demencije pa bice mi veselo :D

Link to comment
2 hours ago, Pontijak said:

ako ovako izgleda pocetak demencije pa bice mi veselo :D

Ma pusti demenciju, nego me ovo tvoje :D stene podseti na jednu odlicnu seriju sovjetskih fotografija iz 1920 - 1921.

Tema besprizorni, беспризорный, koji je posle Gradjanskog rata bilo sigurno par miliona i koje je trebalo zbrinjavati u uslovima koje je bolje i ne pokusavati opisati.

 

b952f51252.jpg

 

6fd092ace0.jpg

 

528fafddce.jpg

 

4f1671688e.jpg

 

00acf8b182.jpg

 

7cd3bdf7aa.jpg

 

fedf0498c6.jpg

 

6bf074a4ed.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 27.12.2018. at 22:34, namenski said:

Tema besprizorni, беспризорный, koji je posle Gradjanskog rata bilo sigurno par miliona i koje je trebalo zbrinjavati u uslovima koje je bolje i ne pokusavati opisati.

E ali tu je tad bio Feliks Edmundovič.

Link to comment
1 hour ago, apostata said:

E ali tu je tad bio Feliks Edmundovič.

Ти си Га први поменуо, тек да се зна; ја на твом месту не бих смео да чекам андурила :D

Link to comment

Nego evo nešto uskladu sa nazivom teme.

 

2lyt7a.jpg

 

Glavna medicinska sestra hirurškog odjela bolnice Bestovske tvrđave Praskovja Leontjevna Tkačeva sa ženama i djecom oficira RKKA, u okruženju njemačkih vojnika, 26.06.1941.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...