Jump to content
IGNORED

Rasna i etnicka diskriminacija - licna iskustva


Aće

Recommended Posts

Da li ste je doziveli, gde, kako ste reagovali, da li je i na koji nacin problem resen, a krivci procesuirani i sankcionisani? Sta sve zapravo moze biti diskriminacija i uznemiravanje ove vrste?Bilo bi dobro da budu spomenute situacije vezane za posao, obrazovanje, duzi boravak ili zivot na prostoru gde vam se nesto slicno desilo/desava, a ne npr poseban red na granici/aerodromu za non eu gradjane itd...

Edited by garoviks
Link to comment
  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    26

  • Indy

    16

  • Leia

    15

  • Aće

    11

moji drugari su konstantno bili izlozeni verbalnim i fizickim napadima vojvodjana po novom sadu i po drugi mjestima zato sto su bili izbjeglice :(nikada niko nije uhapsen pa samim tim procesuiran i sankcionisan.

Link to comment

pa ovo Krampino je skroz realno. ako ne racunamo Rome (o tome na drugim temama), jedina diskriminacija kojoj sam licno svedocio bila je protiv izbeglica. od toga da mojim prijateljima gazde naplacuju vecu kiriju "jer se zna da su sve izbeglice prepune para", preko kritike dijalekta (konobar koji kaze "mislite, pivo", kad moj jaran trazi "pivu", jedva sam ga sprecio da upotrebi krav maga zahvat na dripcu, a mozda je i trebao), do psovanja majke bosanske.

Link to comment
moji drugari su konstantno bili izlozeni verbalnim i fizickim napadima vojvodjana po novom sadu i po drugi mjestima zato sto su bili izbjeglice :(nikada niko nije uhapsen pa samim tim procesuiran i sankcionisan.
a da li su to prijavili nekoj instituciji?gazzo ne seriuopste nije presudno kome, gde, i od koga se desilo nesto lose, vec same situacije i njihovo resavanje/neresavanje. Edited by garoviks
Link to comment
a da li su to prijavili nekoj instituciji?gazzo ne seri
naravno. cak su poslije toga bili (opet) prijavljeni sa imenom i prezimenom. nikada niko nije uhapsen pa samim tim procesuiran i sankcionisan.
Link to comment
od toga da mojim prijateljima gazde naplacuju vecu kiriju "jer se zna da su sve izbeglice prepune para"
znaš vic, čuo sam u Bijeljini, šta uradi Sarajlija(oni što su došli u Bijeljinu od rata pa nadalje) kad ostane bez para?Zameni 100 maraka.
Link to comment

molim vas da se ovo ne pretvori u merenje da li negde ima ili nema, i da li je negde bilo vise ili manje, blaze ili ostrije, jer postoji svuda. zato me i zanima licno iskustvo onih koji su nesto slicno doziveli. ja u krampinu pricu ne sumnjam uopste, naravno da je bilo x slucajeva takve diskriminacije.

Link to comment
molim vas da se ovo ne pretvori u merenje da li negde ima ili nema, i da li je negde bilo vise ili manje, blaze ili ostrije, jer postoji svuda. zato me i zanima licno iskustvo onih koji su nesto slicno doziveli. ja u krampinu pricu ne sumnjam uopste, naravno da je bilo x slucajeva takve diskriminacije.
jes vala...ljudi smo majku mu, nismo bosanci :fantom:
Link to comment

mislim da ljude treba podsticati da istaknu i prijave svaki oblik bilo kada i bilo gde. naravno, mnoge treba i edukovati, tj pomoci im da prepoznaju diskriminaciju, onda kada nije ocigledna, vec pasivno agresivna, ili maskirana u razne vrste mobinga i sl. da li u vasoj firmi/fakultetu/drugoj ustanovi postoji kodeks o takvoj vrsti diskriminacije?

Link to comment
znaš vic, čuo sam u Bijeljini, šta uradi Sarajlija(oni što su došli u Bijeljinu od rata pa nadalje) kad ostane bez para?Zameni 100 maraka.
haha, jesam, ali u verziji "sta uradi Bosanac kad ostane bez para" :lolol: vidis kako se predrasude fraktalno granaju, nema boljeg primeranema moja firma nikakav kodeks ni za sta, a diskriminacije uglavnom nema jer nema prema kome. imamo coveka u kolicima, i odnos prema njemu je za svaku pohvalu. jedna kafe kuvarica je Romkinja, par ljudi joj je vise puta istaklo kako je super sto ona radi a ne krade kao drugi Cigani. zena se slaze sa time :frust:.edit: lapsus Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...