Jump to content
IGNORED

Sarma!


yolo

Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    8

  • aram

    6

  • hefestus

    5

  • Quince

    4

Top Posters In This Topic

ma nema detalja, nisam ni ulazila u lokal, cekala ispred, na ulazu u milenijum s psom, pa imala vremena da zagledam. gazda izaso da tera kuce sto nije bilo ni zainteresovano da ulazi, a ni blizu mu ulaza koji je inace javni prolaz. unutra gde god je moglo da se zakaci, po neki svetac i prigodna molitva. ja tako kad vidim uvek pomislim da kad im vec bog pomaze u poslovanju, ja ne moram.

Link to comment
znam da je blasfemija kupovati sarmu ali sam danas prosao kroz pasaz kod galerije progres na uglu kneza i carice milice, tamo ima neki lokal u kome prodaju gotova jela razna, torte i salame. sarma koja se prodaje za 890 dinara kilo uopste ne izgleda hrdjavo, sarme su male i deluju da ih neka zaludna baba spremala. ovih dana cu da probam. ovo postavljam zbog kriznih situacija kada se zver mora nahraniti.
To samo moze da bude Cacanin. Kul im je izbor tamo, pogotovu za rucak ko radi u centru, ali vidis sarme im nikad nisam probao.
Link to comment

Meni je to mesto otkrio ortak koji radi tu blizu a kaze da je gazda Cacanin pa se meni zadrzalo u glavi kao "Kod Cacanina". Vrlo verovatno da ima neko potpuno drugo ime ali mislim da ti, Cmrlj i ja mislimo na isto mesto. Jedino mi zao sto oba puta kada sam isao tamo i nisam bio nesto gladan pa nisam merodavan jos uvek sto se tog mesta tice.OT: Sto se sarmi tice domace cu cekati bar jos 10 dana a sto se teme tice glasam za male, cvrste i bez previse vode.

Link to comment

ama znate li vi ko je taj car?to je onaj sto je posle raskola sa artemijevcima primao odbegle monahe na svoje imanje, pa su ga izopstili iz crkve (najteza moguca mera koja se jako, jako retko izrice).inace bivsi komunista koji se pokajao, uzeo je titulu Gresni kako bi okajao svoje komunisticke grehe. raskosna, raskosna licnost.moram da probam ta njegova jestiva, sa takvim pedigreom ne mogu biti losa.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ama znate li vi ko je taj car?to je onaj sto je posle raskola sa artemijevcima primao odbegle monahe na svoje imanje, pa su ga izopstili iz crkve (najteza moguca mera koja se jako, jako retko izrice).inace bivsi komunista koji se pokajao, uzeo je titulu Gresni kako bi okajao svoje komunisticke grehe. raskosna, raskosna licnost.moram da probam ta njegova jestiva, sa takvim pedigreom ne mogu biti losa.
jeste. pokajao se tek posto su ga najurili, valjda maznuo neki opstinski stan :)a klopa je realno dobra, nema zbora. mada su cene poprilicno jake™ Edited by ivamehiva
Link to comment

Opa, nisam ni znao da vidjam poznatu licnost svaki dan :lolol:Otprilike od pocetka godine jedem skoro svaki dan kod njih (radim u blizini). I kolege i ja veoma zadovoljni- veliki izbor, ukusna hrana i ok cene. Nisam znao za "oprostite mi moju ruznu proslost" situaciju :lolol:

Link to comment

Da sam juce umro ne bih znao da KMN drzi ovakva budaletina i da imaju radnju u centru Beograda. Imaju oni prodajno mesto u centru Cacka duze od 10 godina, radilo je nekad celu noc, pa smo cesto svracali, al tad su koliko me secanje sluzi imali samo pekaru u okviru te maloprodaje. Drugar mi je radio tamo, uslovi su bili katastrofalni. Sarme nisam probao...

Link to comment
  • 3 weeks later...
80a3799eb6237e7fe4f66ebc48012407_header.jpg
Majtore ne da si ga slozio :) svaka cast.Mogu samo da gledam i da mi cure bale. Ovde kiseo kupus u listu ne postoji. Ima jedno deset vrsta ribanca, ali ovdei to ne povezuju sa slatkim kupusom & vrenjem. Kad ih pitas imaju li to u listu; gledaju te 'belo'.Turci u kiseo kupus zavijaju (dolma) samo pirinac, nanu i pine. Dok ovako sa mesom i pirincem prave od slatkog. Popare liske pa motaju. Nisam probao.Ovde nema ni zelja, ali sam nasao surogat endiviju (Escarole), pa i nije tako lose. Motam samo sa pirincem, mintom, suvim grozdjem i pinama.Zacinim nutmegom.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...